Jump to content



Για καφέ ή μπύρα κανείς;


karmen1983

Recommended Posts

καλησπέρα σε όλους!

 

Μετά τη κοπή της πίτας, όπου για μία ακόμα φορά περάσαμε όμορφα και ωραία και μετά από συζητήσεις που είχα με αρκετούς από εσάς, αποφάσισα να ανοίξω ένα θέμα για να μαζευτούμε να πάμε για κάνα καφεδάκι ή μπύρα ή σόδα ή ότι τραβάει η ψυχή του καθενος τεσπα και να γνωριστούμε καλύτερα, να βλεπόμαστε συχνότερα και όχι σε κάθε κοπή πίτας που παρολίγο φέτος να γίνει ψήσιμο του οβελία :p

 

Καλές μέρες θεωρώ τα Σάββατα προσωπικά μιας και τελειώνω από τις δουλειές και είμαι κάπως πιο λάσκα.

Οπότε, Αθηναίοι μου (αν και δεχόμαστε και αλλοδαπούς :p) πόσοι είστε μέσα να καθιερώσουμε κάποιες συναντήσεις για καφέ μια στο τόσο;

 

Το άλλο Σάββατο δε ξέρω αν είναι καλή σαν επιλογή, μιας και είναι τριήμερο οπότε το αφήνω πάνω σας. Ίσως κάνουμε και ένα poll ρε παιδάκι μου.

Το μέρος καλό είναι να βρίσκεται κοντά σε σημείο όπου υπάρχει μετρό για την εύκολη μεταφορά μας.

Τέλος, ανέφερα καφεδάκι και όχι φαγοπότι λόγω των δυσκολιών που έχουμε λίγο πολύ όλοι μας. Ενας καφές είναι κάτι πιο προσιτό :)

 

 

Ευχαριστώ :)

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που ανοίγει ο καιρός, λέει πολύ.

 

Ναι, στα Σάββατα.

Ναι, στο "καφές", γιατί στο φαγοπότι έχουμε και "νεκρό χρόνο".

Ναι, στο μετρό.

Ναι, στην περιοδικότητα: για να μην στεναχωριέται όποιος χάσει ένα event - θα έρθει στο επόμενο.

 

Πάντως, μιας και έχω παρευρεθεί σε τέτοια event, καλό θα είναι να πάμε σε καφετέρια με αρκετά τετραγωνικά (π.χ. Olympico @ Ν. Φάληρο), για να μην χρειάζεται ούτε να προειδοποιήσουμε, ούτε να τηρήσουμε τον πληθυσμό που "υποσχεθήκαμε".

 

Με όλο το θάρρος όμως... βρε Αγάπη; Σε όλα τα υπόλοιπα που κάνεις... σου περίσσεψαν μερικές ώρες και αντί να κάτσεις να κοπανήσεις έναν υπνάκο, σου μένει χρόνος για καφέδες; Μήπως πρέπει να σου αναθέτουν περισσότερα review;  :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και ΔΕΝ ξέρω αν θα μπορώ πάλι (όπως κ για την πίτα δεν μπορούσα), παίζει να να έρθω να σας γνωρίζω. Άλλωστε έτσι σαν "είδα" και την πρώτη φορά, αν και ήμουν σε διπλανό τραπεζάκι, σε καφέ άλλης παρέας διαδικτυακού παιχνιδιού..  :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για ημερομηνία να πούμε 2/5 να έχουμε και κάτι να μιλάμε? Αν μας κάνει σαν μέρα ή όχι; Γιατί χωρίς ημερομηνία δε ξέρω ποιος θα πει ότι μπορεί ή όχι :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.