Jump to content



Software για δημιουργία λογότυπων, Μπάννερ κ.α!


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

γνωρίζει κανεις να μου προτείνει κάποια καλή Software για δημιουργία Λογότυπων, Μπάνερ, Αφίσες, Σχεδιασμό διαφημηστικων, τιμοκαταλόγους, flyer, προσπέκτ, επαγγελματικών καρτών, για επαγγελματική χρήση!!!!!



Σας ευχαριστώ

Έγινε επεξεργασία από rigasferaios
Link to comment
Share on other sites

Όλοι σε illustrator παίζουν.

Ότι περαιτέρω και αν δοκίμασαν φίλοι και γνωστοί σε illustrator γύρισαν.

 

Δοκίμασε ότι σου πρότινε και ο gdp77 βέβαια για να πάρεις και την δικιά σου άποψη.

 

Βέβαια το illustrator δεν είναι τσάμπα, αντιθέτως

Link to comment
Share on other sites

Ανταγωνιστικό της Adobe. Πάλι πρέπει να δώσεις αρκετά χρήματα.

Για εκτυπωτή, αν θες να δείχνεις κάπου την δουλειά σου, πάρε έναν καλό φωτογραφικό στα 100-150€. Αν πρόκειται για προσωπική χρήση, και με λιγότερα χρήματα θα καλυφθείς.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Το χρειάζομαι για επαγγελματική χρήση. Είναι στα πλάνα μου να αναπτυχθώ επαγγελματικά και σε αυτόν τον τομέα, δίπλα σε αυτό που κάνω.

 

Οπότε για καλή επαγγελματική δουλειά καλύτερα να δουλέψω με το Adobe και με έναν καλό φωτογραφικό εκτυπωτή?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να δοκιμάσεις με τι θέλεις να δουλέψεις και με εταιρεία που να κάνει εκτυπώσεις.

business cards, flyer, αφίσες κλπ δε θα μπορείς να εκτυπώσεις με απλούς εκτυπωτές και δε θα σε συμφέρει ούτε αγορά των μηχανημάτων αλλά ούτε τα κόστοι εκτύπωσης.

 

Μπορείς να βρείς μια εταιρεία που κάνει εκτυπώσεις, να κάνεις συμφωνία για πολύ καλύτερες τιμές. Θα του ετοιμάζεις τα αρχεία κλπ και αυτός θα στα εκτυπώνει (μερικοί κιόλλας λόγο κόστους λειτουργίας των μηχανημάτων μαζεύουν παραγγελίες όλη την βδομάδα και τα εκτυπώνουν μια μέρα όλα, έτσι κατεβάζουν το κόστος λειτουργίας τους αλλά και την τιμή).

Link to comment
Share on other sites

Το χρειάζομαι για επαγγελματική χρήση. Είναι στα πλάνα μου να αναπτυχθώ επαγγελματικά και σε αυτόν τον τομέα, δίπλα σε αυτό που κάνω.

 

Οπότε για καλή επαγγελματική δουλειά καλύτερα να δουλέψω με το Adobe και με έναν καλό φωτογραφικό εκτυπωτή?

 

Εξαρτάται τι θες να κάνεις, πως θες να εργαστείς κτλ.

 

Π.χ. αν θες να σε προσλάβει κάποια εταιρεία, το adobe illustrator είναι καλό να υπάρχει στο βιογραφικό σου. Αν εργάζεσαι μόνος και δεν ενδιαφέρει τους πελάτες σου το πρόγραμμα που δουλεύεις, αλλά η ποιότητα της δουλειάς σου, τότε δοκίμασε inkscape/gimp. Πολύ περισσότερο αν δεν έχεις μάθει το illustrator και άρα θα χρειαστείς χρόνο εκμάθησης ούτως ή άλλως. Το illustrator/photoshop είναι το defacto στανταρντ και αυτό δεν αλλάζει. Κοστίζει αρκετά όμως. Από την άλλη είναι εξαιρετικά πιθανό ο συνδυασμός gimp/inkscape να σε καλύψει 100% για την εργασία σου και να μην χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα. 

 

Η λύση που προτείνει ο swatoner για την εκτύπωση είναι αρκετά έξυπνη. Από την άλλη αν θες τη δυνατότητα να εκτυπώνεις όποτε εσύ θες, μια λύση σαν και αυτή είναι εξαιρετική.

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τεχνικός Η/Υ και Δικτύων στη Γερμανία και σκέφτομαι να κατέβω μόνιμα Ελλάδα μετά το καλοκαίρι και να ανοίξω δική μου επιχείρηση, με Υπολογιστές και τεχνική υποστήριξη και θέλω να δραστηριοποιηθώ στον τομέα της γραφιστικής (Flyer, Banner, Δημιουργία τιμοκαταλόγων κ.α).

Θα ήταν καλή κίνηση ή καταστροφική (με βάση την τωρινή κατάσταση στην Ελλάδα).

Link to comment
Share on other sites

Απλά μείνε εκεί....!!! 

 

(Ξεκίνησα να το γράφω με κεφαλαία αλλά μετάνιωσα)

 

Όταν θα θελήσεις να εκτυπώσεις 100 κάρτες σε inkjet εκτυπωτή δε θα είσαι ανταγωνιστικός στις τιμές.

Έγινε επεξεργασία από swatoner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα θελήσεις να εκτυπώσεις 100 κάρτες σε inkjet εκτυπωτή δε θα είσαι ανταγωνιστικός στις τιμές.

 

Εννοείται! Φαντάζομαι τον εκτυπωτή τον θέλει για να δείχνει την δουλειά του, όχι για μαζική παραγωγή...

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η καλύτερη λύση είναι ή να τα πηγαίνω αλλού για εκτύπωση ή να αγοράσω επαγγελματικα μηχανήματα, που μάλλον για την αρχή δεν με συμφέρει διότι δεν έχω δημιουργήσει πελατεία.

Οπότε η καλύτερη λύση είναι ή να τα πηγαίνω αλλού για εκτύπωση ή να αγοράσω επαγγελματικα μηχανήματα, που μάλλον για την αρχή δεν με συμφέρει διότι δεν έχω δημιουργήσει πελατεία.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η καλύτερη λύση είναι ή να τα πηγαίνω αλλού για εκτύπωση ή να αγοράσω επαγγελματικα μηχανήματα, που μάλλον για την αρχή δεν με συμφέρει διότι δεν έχω δημιουργήσει πελατεία.

Φίλη γραφίστρια αυτό κάνει. Όποτε έχει στέλνει. και πχ παρασκευή παραλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.