Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

και εγω κατοχος 6600gt msi με 71.20 στο 03 εβγαλε 8106 με λιγο ανεβασμενη πηρυνα μνημη.

μακρια απο την albatron τη πηρε ενας φιλος μου και κανει τρομερο θορυβο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Johnnymous [Σήμερα, στις 00:15]

Pgm Msi έχεις???

καλή είναι σε επιδόσης???

o/c??????

Ναι την MSi εχω .... Εγω προσωπικα ειμαι υπερευχαριστημενος απο αυτη την καρτα...Οσο αναφορα τις επιδοσεις , ριξε μια ματια απο την αρχη σε αυτο το θρετ και θα δεις καποια ποστ που εχω κανει με bench σε διαφορους χρονισμους..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Χθες, στις 23:57]

μακρια απο την albatron τη πηρε ενας φιλος μου και κανει τρομερο θορυβο!!

Ρε συ φιλε δε μ αρεσε η λογικη σου. Δηλαδη επειδη εχει καλυτερο cooler απο την msi αλλα τα ιδια λεφτα με αυτη σημαινει οτι δεν την αγοραζουμε???

Δες και temps με o/c

post-458-1416071475,3426_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω pgm! οταν παιζω half-life2 doom3 και γενικως βαρια παιχνιδια πιανω τι καρτα σε διαφορα μερη και δεν μπορω να πω οτι καιει πολυ.χλιαρη μπορω να πω σε σχεση με την τι4200 η οποια ζεματαγε.στο half life2 1024x768 16 anisotopic 8xantialisign συμφωνα με το fraps παιζω με 20-70 frames.20 και κατω πεφτει σε πολυ δυσκολες σκηνες.ειμαι υπερευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΛΑΜΠΡΟΣ [Σήμερα, στις 00:30]

νταξει ειναι θεμα γουστου.εγω δεν μπορω το 8ορυβο.ναι το ξερω εχει καλη ψυξη αλλα την εχεις ακουσει ποσο θορυβο κανει?

Οχι αλλα σε λιγο καιρο θα ξερω αφου θα την αγορασω.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα για μερικές ώρες στην διάθεση μου μία 6600GT. Η κάρτα είναι πολύ γρήγορη, ανέλπιστα γρήγορη θα έλεγα. Παίζει με full όλα (εκτός ΑΑ + AF) σε 1280χ1024 Farcry και NFS U2, κι ενώ περίμενα πανηγυρικά να την δω να σέρνεται, αυτή έπαιζε άξια. Κι αρχίζω και αναρωτιέμαι... γιατί έδωσα 250 ευρώ παραπάνω για να πάρω την 6800GT. Οπότε αρχίζω και το ψάχνω λίγο περισσότερο, και κοιτάω τα αντικείμενα στο χώρο στο FarCry και στο NFS... η ποιότητα απεικόνισης ήταν σαφώς χειρότερη από την 6800GT. Χοντροκομμένα γραφικά, έντονα (καμμένα) χρώματα, οι υφές στο Farcry και στο NFS σε σχέση με αυτά που έβλεπα στην 6800 δεν είχαν απολύτως καμία σχέση. Όλα αυτά με τους 66.93, καθώς δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω κάτι άλλο.

Παρόλ' αυτά η κάρτα για τα χρήματα που ζητάει είναι πάρα πολύ καλή αγορά, είναι πολύ γρήγορη και θέλω να ελπίζω πως η ποιότητα απεικόνισης είναι θέμα driver.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για video in σε leadtek 6600gt pci-express.

Είδα ότι η κάρτα αυτή συνοδεύεται μόνο απο καλώδιο που βγάζει βύσμα που έχει νομίζω 5 μαζεμένες υποδοχές για τηλεόραση υψηλής ευκρίνειας svideo και δεν θυμάμαι τι άλλο... Ερώτηση: καλώδιο για video-in ή για composite σύνδεση δεν έχει; οι υπάλληλοι δεν ξέρουν την τύφλα τους...

Πάντως στην αγορά χύμα καλώδια δεν βρήκα.

Και σε asus 6600gt τα ίδια είδα. Εκτός κι αν το καλώδιο υψηλης ευκρίνειας εχει και ιν στο svideo...

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που εχω συναντησει με την MSI ειναι οτι δεν εχω ενδειξεις θερμοκρασιων .... το ιδιο προβλημα εχει και ο Freedom με την MSI του. Υπαρχει καποιος εδω μεσα που να εχει MSI και να βλεπει θερμοκρασιες ?

Οι Prolink , Leadtek , Albatron κλπ κλπ δειχνουν κανονικα θερμοκρασιες ?

Link to comment
Share on other sites

εγω με την MSI μου δεν εχω πιασει πανω απ 75 βαθμους C ...εχω βεβαια καλη ψυξη στο κουτι 3 fans in + 2 out (αν και χρησιμοποιω την αυθεντικη ψυξη της MSI για τη καρτα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnnyX [Σήμερα, στις 11:34]

εγω με την MSI μου δεν εχω πιασει πανω απ 75 βαθμους C ...εχω βεβαια καλη ψυξη στο κουτι 3 fans in + 2 out (αν και χρησιμοποιω την αυθεντικη ψυξη της MSI για τη καρτα)

Την θερμοκρασια που την βλεπεις ? Ποιους drivers εχεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 11:49]

Την θερμοκρασια που την βλεπεις ? Ποιους drivers εχεις ?

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

Και αυτή είναι η ερώτηση του ενός εκατομυρίου ευρώ...

JohnnyX ακουει???

Οβερ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.