Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Freedom [Σήμερα, στις 12:08]

PGM για τσέκαρε το τελευταίο ποστ στην προηγουμενη σελίδα του JohnnyX...

PCI-E έχει το παιδί...

"Με Gigabyte K8NF-9 A64 3000+ (2100) MSI 6600 GT (PCI-E) (554-1100)"

Ωχ ναι ... για αυτο βλεπει temps......... ειπα και εγω , τοσο στραβοι ειμαστε :devil:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μαγκες εγω εχω μια 6800 αλλα ο κολιτος μου αγορασε την '' Point Of View 6600GT''

Η καρτα εχει τιμη 230 ευρο και ινε πολι καλη με default τα ρολογια εχει 3300 στο 3d mark 05

kai 7900 sto 2003

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις έβαλα πάνω την Pixelview (Prolink) 6600GT AGP. Εντυπώσεις άψογες!! :T: Σε σχέση με την 9800 κλοκαρισμένη τέρμα έχω καλύτερα αποτελέσματα παντού, με αποκορύφωση το Doom3 όπου από 55 καρέ πήγε στα 80!!! Και όλα με default χρονισμούς... (εξαίρεση αποτελεί το 3DMark 2001 όπου το Nature είναι αισχρό!)

Με 71.20 drivers βλέπω κανονικά θερμοκρασίες (80 full load) και μπορώ να την κλοκάρω απο εκεί. Η ποιότητα απεικόνισης είναι λίγο καλύτερη από την 9800. Αυτά τα ολίγα.

Απόλυτα ικανοποιημένος! :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Χθες, στις 22:14]

Λοιπόν μόλις έβαλα πάνω την Pixelview (Prolink) 6600GT AGP. Εντυπώσεις άψογες!! :T: Σε σχέση με την 9800 κλοκαρισμένη τέρμα έχω καλύτερα αποτελέσματα παντού, με αποκορύφωση το Doom3 όπου από 55 καρέ πήγε στα 80!!! Και όλα με default χρονισμούς... (εξαίρεση αποτελεί το 3DMark 2001 όπου το Nature είναι αισχρό!)

Με 71.20 drivers βλέπω κανονικά θερμοκρασίες (80 full load) και μπορώ να την κλοκάρω απο εκεί. Η ποιότητα απεικόνισης είναι λίγο καλύτερη από την 9800. Αυτά τα ολίγα.

Απόλυτα ικανοποιημένος! :T: :T: :T:

Καλοριζκη φιλε.... περιμενουμε screens με μαξ stable χρονισμους ωστε να δουμε τι κανει και η Prolink.....

Y.ΓΓ@μω την ΜSI μου .......:( :( η Prolink kai Leadtek μεχρι στιγμης ξερουμε οτι δειχνουν θερμοκρασιες , τι στο καλο γινεται με την MSI.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous [Σήμερα, στις 13:39]

υπάρχει κάμια σύγκριση σε επιδώσης αυτών των καρτών????

υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να δίνει καλό o/c σε αυτήν την καρτά?

Google is your friend! Αν γράψεις στο www.google.com 6600GT AGP θα βρεις πολλά reviews. Για o/c όπως ανέφερα δύο post πιο πάνω μπορείς να κάνεις και από τους drivers της Νvidia. Aλλιώς Riva Tuner

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη επισημανση , φανταζομαι οι περισσοτεροι θα εχετε προσεξει οτι αυτο που εχω κυκλωσει στην φωτο ζεσταινεται απιστευτα....το δαχτυλο σου δεν μπορεις να το κρατησεις πανω στην ψυχτρα (MSI) που εχει (ο θεος να την κανει ).Βγαλτε την ψυχτρα και την θερμααγωγιμη ταινιουλα που εχει (εμενα ειχε ενα μικρο κομματι ) και βαλτε λιγο AS5. Δινει λιγο σε χρονισμους και μειωνει λιγο την θερμοκρασια.....

Ας ελπισουμε να βγει καμμια αξιολογη μεθοδος ψυξης ............

post-45-1416071480,7056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM [Σήμερα, στις 21:06]

Μια μικρη επισημανση , φανταζομαι οι περισσοτεροι θα εχετε προσεξει οτι αυτο που εχω κυκλωσει στην φωτο ζεσταινεται απιστευτα....το δαχτυλο σου δεν μπορεις να το κρατησεις πανω στην ψυχτρα (MSI) που εχει (ο θεος να την κανει ).Βγαλτε την ψυχτρα και την θερμααγωγιμη ταινιουλα που εχει (εμενα ειχε ενα μικρο κομματι ) και βαλτε λιγο AS5. Δινει λιγο σε χρονισμους και μειωνει λιγο την θερμοκρασια.....

Ας ελπισουμε να βγει καμμια αξιολογη μεθοδος ψυξης ............

Ευτυχώς η Pixelview έχει άλλο σύστημα ψύξης:

VTV-6600-128ADG_2_1.jpg

Για αξιόλογη μέθοδο ψύξης υπομονή μέχρι τα μέσα Ιανουαρίου που θα βγει το NV Siliencer 6 για 6600GT και το zalman VF700: http://www.zalmanusa.com/usa/product/view.asp?idx=149&code=013

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Μια μικρη επισημανση , φανταζομαι οι περισσοτεροι θα εχετε προσεξει οτι αυτο που εχω κυκλωσει στην φωτο ζεσταινεται απιστευτα....το δαχτυλο σου δεν μπορεις να το κρατησεις πανω στην ψυχτρα (MSI) που εχει (ο θεος να την κανει ).Βγαλτε την ψυχτρα και την θερμααγωγιμη ταινιουλα που εχει (εμενα ειχε ενα μικρο κομματι ) και βαλτε λιγο AS5. Δινει λιγο σε χρονισμους και μειωνει λιγο την θερμοκρασια.....

Ας ελπισουμε να βγει καμμια αξιολογη μεθοδος ψυξης ............

Αυτο αν δε κανω λαθος δεν ειναι το HSI bridge PCX->AGP ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris

Λοιπόν μόλις έβαλα πάνω την Pixelview (Prolink) 6600GT AGP. Εντυπώσεις άψογες!! :T: Σε σχέση με την 9800 κλοκαρισμένη τέρμα έχω καλύτερα αποτελέσματα παντού, με αποκορύφωση το Doom3 όπου από 55 καρέ πήγε στα 80!!! Και όλα με default χρονισμούς... (εξαίρεση αποτελεί το 3DMark 2001 όπου το Nature είναι αισχρό!)

Με 71.20 drivers βλέπω κανονικά θερμοκρασίες (80 full load) και μπορώ να την κλοκάρω απο εκεί. Η ποιότητα απεικόνισης είναι λίγο καλύτερη από την 9800. Αυτά τα ολίγα.

Απόλυτα ικανοποιημένος! :T: :T: :T:

μεγειές παίδες, POAκια καλοδούλευτη επιτέλους είδες τι μπορεί να κάνει μια σοβαρή κάρτα χωρίς cheats και σάλτσες :D
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.