Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω κάρτα αυτή τη στιγμή και είμαι ανάμεσα στην 6600 GT και την 6800 LE.Επειδή δεν έχω πολύ καιρό να ψάξω για τις επιδοσεις τους μπορείτε να μου πείτε τι εστί η καθεμία???

Για την 6600 GT έχω αυτό το link

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20041119/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply

αν ειναι να πας σε 6800 δωσε κατι παραπανω και παρε την απλη την 6800 που ειναι σαφως καλυτερη και απο την 6600gt και απο την 6800ΛΕ...εγω θα ψιλοφοβομουν να παρω le αρα αν δεν σε παιρνει οικονομικα για 6800 παρε την 6600gt...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gfa3 [Χθες, στις 22:30]

Επειδη δεν εχω screens δινω σκορ με μια prolink στα 589-1080:

3DMK2K1:22174

3DMK2K3:9065

3DMK2K5:3524

Το 589-1080 ειναι το μαξιμουμ o/c?Με μαμα ψυξη να υποθεσω ε ? Drivers ποιους χρησιμοποιεις ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από profitis [Σήμερα, στις 14:15]

Ούτε το κουτί δεν έχω ανοίξει ακόμα...Ελπίζω σήμερα να τελειώσω το νέο PC ωστε να σας πώ εντυπώσεις.

Αντε ακομα ? βγαλτην απο το κουτι και αρχισε σιγα σιγα το στρωσιμο....

Η δικια μου MSI εφτασε σταθερα (με 8 ωρες λουπαρωντας στο 3dmark χωρις ιχνος απο artifact) στα 570 και 1070 με την μαμα ψυξη η οποια δεν ειναι και η καλυτερη. Benchμαρκαρει και ελαχιστα πιο ψηλα αλλα μετα εμφανιζονται τα καταραμενα artifact....

Απο scores τα καλυτερα που εχω πετυχει μεχρι στιγμης ειναι 9096 στο 3d mark 03 και 37ΧΧ στo 05....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από PGM

Το 589-1080 ειναι το μαξιμουμ o/c?Με μαμα ψυξη να υποθεσω ε ? Drivers ποιους χρησιμοποιεις ?

Χρησιμοποιω τους 66.93 και αυτο ειναι το ασφαλες o/c που κανει η καρτα μονη της με αυτοματη ανιχνευση.Δεν εχω δοκιμασει ακομη παραπανω.Αυτο εγινε με μαμα ψυξη και 50 βαθμους στον πυρηνα (85 full load ) ενω τωρα ειναι με νερο και idle ειναι στους 34 ενω σε φουλ παει περιπου στους 50 παντα ενδειξη οδηγων για πυρηνα.

Link to comment
Share on other sites

ελαχιστα πιο ψηλα αλλα μετα εμφανιζονται τα καταραμενα artifact....

σκέφτομαι να τη παρω σε pci-e και μετα να βάλω αλλη μία

τι είναι το artifact....

μου την προείνετε? την θελω για παιχνίδια. μεχρι 350 δίνω για κάρτα. λετε τίποτα άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous

ελαχιστα πιο ψηλα αλλα μετα εμφανιζονται τα καταραμενα artifact....

σκέφτομαι να τη παρω σε pci-e και μετα να βάλω αλλη μία

τι είναι το artifact....

μου την προείνετε? την θελω για παιχνίδια. μεχρι 350 δίνω για κάρτα. λετε τίποτα άλλο???

msi nx 6800!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.