Jump to content



6600 GT Owners


PGM

Recommended Posts

Σημερα εβαλα κι εγω την δικη μου 6600GT επανω...(της Prolink).

Η καρτα απλα παιζει σε αλλο επιπεδο απο τις 9800Pro... Πολυ πιο γρηγορη παντου....

Καλυτερη απεικονιση απο την 9800προ της Club, αρκετα ταχυτερη...

Ειδικα στο Doom3, Half life 2 και NFSU2 εχει αντιστοιχα, 30, 30-40 και 20 καρε παραπανω απο την 9800προ...

Μιλαω παντα και για τις 2 καρτες με μαμα χρονισμους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 793
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Johnnymous

Όντος... είσαι σωστός

Εσένα η Gigabyte πως σου πάει?

σε ταχύτητα τρέχει??

Aν μιλας για μενα εχω MSI PCX ειναι στα 551/1102 ...εδω ειναι stable..οτιδηποτε παραπανω ειναι stable αρκει το 3dmark05 να τρεξει μια φορα....γιατι αν γινει loop αρχιζουν τα artifacts...οι μνημες πανε καλα...οχι ομως και ο πυρηνας καθως φαινεται

Σημειωτεον κυκλοφορει LEADTEK ΕΧΤRΕΜΕ με αναβασμενους χρονισμους...

Link to comment
Share on other sites

Forceware 71.24 Beta

These drivers are WHQL Certified for series GeForce 6x00 and yet need to be considered Beta Operating System: 2000/XP and has full International Language Support. We repacked the archive towards 14 MB.

Unfortionately only GeForce series 6 is supported with this driver, if you have another GeForce Card, then be sure to use the included modified .inf file which will make your card compatible!

Link

Οποιος εχει ορεξη ας τους δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ψιλοδοκίμασα μια 6600gt albatron στο σύστημα του Setos και μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα... αν δε έριχνα 100mhz τον πυρήνα, έβγαζε τρελά άρτιφακτς παντού ακόμα και σε ντιφόλτ μετά από λίγο που ζεσταινόταν...

ο λόγος? η απίστευτη πατάτα που είχε ανάμεσα στην ψύχτρα και τον πυρήνα. Καθαρίστηκε και αλλάχτηκε με κεραμίκ (περίπου 10 λεπτά πριν την αλλαγή του χρόνου:p:P:P) και μετά μια χαρά! Η ψύχτρα πάντως πριν πατούσε και η τσίχλα είχε καθαρό αποτύπωμα σε ολόκληρο τον πυρήνα...

τα σκορς για ντιφόλτ ήταν καλούτσικα απλά δεν την θεωρώ κάρτα για αναβάθμιση κάποιου που έχει 9800προ, αν και δεν τη δοκίμασα σε πολλές εφαρμογές, ούτε στο δικό μου σύστημα να έχω άμεση σύγκριση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas [Σήμερα, στις 10:18]

τα σκορς για ντιφόλτ ήταν καλούτσικα απλά δεν την θεωρώ κάρτα για αναβάθμιση κάποιου που έχει 9800προ, αν και δεν τη δοκίμασα σε πολλές εφαρμογές, ούτε στο δικό μου σύστημα να έχω άμεση σύγκριση...

Για τον αξιζει ή οχι ριξτε μια ματια εδω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Εχθές είχα για μερικές ώρες στην διάθεση μου μία 6600GT. Η κάρτα είναι πολύ γρήγορη, ανέλπιστα γρήγορη θα έλεγα. Παίζει με full όλα (εκτός ΑΑ + AF) σε 1280χ1024 Farcry και NFS U2, κι ενώ περίμενα πανηγυρικά να την δω να σέρνεται, αυτή έπαιζε άξια. Κι αρχίζω και αναρωτιέμαι... γιατί έδωσα 250 ευρώ παραπάνω για να πάρω την 6800GT. Οπότε αρχίζω και το ψάχνω λίγο περισσότερο, και κοιτάω τα αντικείμενα στο χώρο στο FarCry και στο NFS... η ποιότητα απεικόνισης ήταν σαφώς χειρότερη από την 6800GT. Χοντροκομμένα γραφικά, έντονα (καμμένα) χρώματα, οι υφές στο Farcry και στο NFS σε σχέση με αυτά που έβλεπα στην 6800 δεν είχαν απολύτως καμία σχέση. Όλα αυτά με τους 66.93, καθώς δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω κάτι άλλο.

Παρόλ' αυτά η κάρτα για τα χρήματα που ζητάει είναι πάρα πολύ καλή αγορά, είναι πολύ γρήγορη και θέλω να ελπίζω πως η ποιότητα απεικόνισης είναι θέμα driver.

Δεν ειναι λιγο παραξενο να οφειλεται στο chipset?Ποια μαρκα εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fonzi

Είδες τίποτα από θόρυβο και θερμοκρασία στην prolink?

Αρχική απάντηση από DJD

H Prolink έδειχνε κανονικά θερμοκρασία και μάλιστα μετά από 10 λεπτά farcry δεν είχε ανέβει η θερμοκρασία πάνω από 59 βαθμούς. Και μάλιστα σε SFF κουτί :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fonzi

Θόρυβος?

Συγνώμη το ξέχασα αυτό.

Σχετικά ήσυχη ήταν. Δηλαδή με έναν ανεμιστήρα cpu στις 2000στροφές δεν γινόταν ενοχλητική. Αλλά ξαναλέω δεν είχα πολύ χρόνο για να την δοκιμάσω περισσότερο :)

Link to comment
Share on other sites

RG_ καλωσήρθες στο Lab! :daisy: Οι δύο εικόνες που δείχνεις είναι διαφορετικές γιατί είναι δύο διαφορετικές κάρτες. Η μία ΑGP και η άλλη PCI-E. Και γω την ίδια κάρτα έχω (ΑGP) και με default χρονισμούς έχω 45 idle και 80 full load (αλλά μετά από πολύ ώρα).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.