Jump to content



Gaming Headset-headphone - 65 euro


Recommended Posts

Καλησπερα σας θα ηθελα τι βοηθεια σας θελω να αγορασω ενα gaming headset h headphone (εχω ιδι μικροφονο) με budget τα 75  ευρο η και λιγα παραπανο μπορειτε να μου προτινετε καποιο σας ευχαριστω

 

συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη

Link to comment
Share on other sites

θα μπουνε σε on-board να υποθεσω, γινε πιο συγκεκριμενος ως προς την χρηση, μιλαμε για casual φαση, "ατμοσφαιρικο" gaming  ή απλα  θες να κανεις sound whoring ?  ( youtube.com/watch?v=BG5st3fk9_s  + youtube.com/watch?v=gWZnttkXLbM )

 

αν ειναι το 3ο, προτεινω ανεπιφυλακτα αυτο το  combo 

 

 

http://www.skroutz.gr/s/4679618/Creative-Sound-Blaster-Audigy-FX-Bulk.html

 

+

 

http://www.skroutz.gr/s/424762/JVC-HA-RX700.html?keyphrase=jvc+ha-rx700

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

+1 σε αυτά που λέει ο Grunt. Προσπάθησε να κοιτάξεις headphones καλά ειδικά αν ακούς και μουσική πολύ και βρες ένα απλό μικροφωνάκι για να ξέρεις ότι ακούγεσαι, όπως το zalman που έχει με 5 ευρώ στο eshop. Έχει clip για τα ακουστικά και ακούγεσαι μια χαρά-όχι κάτι τρελό. Μετά αν θες noise cancelling πας σε headset λογικά. Κατ' εμέ μείνε μακριά από τα entry level της razer (τα άλλα δεν τα έχω δοκιμάσει δεν μπορώ να εκφέρω άποψη), έκανα το λάθος να πάρω kraken τα χριστούγεννα σε ένα sale της amazon και μετανιώνω τα λεφτά. Έχω δοκιμάσει και τα chroma και δεν είδα διαφορά. Προσωπικά μετά από ώρα με ενοχλούν πολύ στα αυτιά και το "κοκκαλάκι" (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω  :p  ) στο κεφάλι είναι της πλάκας. Απ' την άλλη ένας φίλος πήρε τα siberia v2 usb και μου έχει πει πως δεν έχει θέμα. Τα πήρε βέβαια 50 ευρώ σε ένα sale δεν ξέρω αν θα τα βρεις στα λεφτά που διαθέτεις εδώ.

 

EDIT: Είχα βρει σε έναν οδηγό αυτά στο steam Recommended for Competitive Gaming:

  • ATH AD700
  • AKG K701
  • AKG Q701
  • AKG K702 65th Anniversary Edition
  • Sennheiser HD 598
  • Sennheiser HD 558
  • Sennheiser PC 360 *headset*
  • SR-407
  • Pro 2900
  • DT990
  • D7000
  • ESP-950
  • HE-400

αλλά τα έχω σε ένα copy paste σε txt αρχείο δεν θυμάμαι ποιος είναι, για εξτρά λεπτομέρειες :3

Έγινε επεξεργασία από CrookedPenguin
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδεία, συγνώμη αλλά θα ήθελα να "δανειστώ" αυτό το θέμα για να ρωτήσω για ακουστικά και επειδή είναι κοντά στο budget που ψάχνω είπα να μην ανοίξω καινούργιο θέμα (εκτός και αν θέλετε).

 

Σκεφτόμουν να αγοράσω τα Logitech G230 στα 50 ευρώ αλλά μετά από καθυστέρηση του καταστήματος την ακύρωσα την παραγγελία γιατί δεν ήμουν και τόσο σίγουρος. Σκέφτομαι να πάρω τα SteelSeries Siberia V2 ( http://www.skroutz.gr/s/4625756/SteelSeries-Siberia-v2.html ) κοστίζουν 70 ευρώ (76 θα μου βγει μαζί με τα μεταφορικά) και βλέπω καλά reviews για τα συγκεκριμένα. Τα ακουστικά τα θέλω για gaming (κλασικά), ταινίες και μουσική, δεν ψάχνω για τίποτα επαγγελματικά των 100+ ευρώ απλά θέλω να είναι όσο το δυνατόν καλύτερα σε αυτό το budget (50-70 ευρώ) αν γίνεται γιατί απλά δεν ξέρω πότε θα ξανά αγοράσω ακουστικά σε περίπτωση που δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλω να είναι άνετα γιατί θα τα χρησιμοποιώ για ώρες και δεν χρειάζεται να έχουν "καγκουριές" όπως φωτάκια η τρελό σχεδιασμό που σε ψαρώνει κτλπ. Θέλω να είναι περισσότερο πρακτικά και εύχρηστα παρά εμφανισιακά. Επίσης δεν γνωρίζω εντελώς και τις διαφορές του over-ear από το on-ear, το over-ear απλά είναι φτιαγμένο έτσι ώστε το αυτί να "πέφτει" μέσα στο ακουστικό και προσφέρει καλύτερη ηχομόνωση? 

 

Κάρτα ήχου έχω της μητρικής, δεν είμαι σίγουρος αν θα αγοράσω ξεχωριστή κάρτα ήχου, στο μέλλον κάποια στιγμή μπορεί αλλά δεν είναι και σίγουρο.

 

Πιθανόν να μην σας έχω δώσει αρκετές πληροφορίες (απλά είμαι χάλια σε αυτό το τομέα) οπότε αν θέλετε περισσότερες πληροφορίες απλά ρωτήστε.

 

Και πάλι συγνώμη αν σας ταλαιπωρώ :p

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/3647833/Sennheiser-PC-320.html

Θεωρώ οτι καλύτερο παίρνεις με τόσα και.λιγα παραπάνω λεφτα.

Ενα απο τα καλύτερα μικροφωνα σε καθε εύρος τιμής και παρα πολυ άνετα σε πολύωρη χρήση.

Σαν πιστότητα ειναι μια κατηγορία πάνω απο κάθε razer , steelseries και λοιπές "gaming " μάρκες οι οποίες θεωρω πως εχουν υπερτιμημένα προϊόντα .

Εχει το λιγότερο μπασο απο καθε gaming headset ,γιατί καθε gaming headset εχει ψεύτικο και σούπερ υπερτονισμένο και καραθολουρα μπασο .

Ειναι για κάποιον που θελει να ακούει και μουσική με αυτα .

Δες και κανενα review .

Ξαναλέω πως δεν για λάτρεις του μπάσου οπως το εννοεί η razer η madcatz και τιποτα dr dre ξέρω γω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ που απάντησες.

 

Προσωπικά συμφωνώ πως ότι έχει την ετικέτα "gaming" πληρώνεις περισσότερο τη μάρκα η την ετικέτα παρά την κατασκευή και την απόδοση που βγάζει. Το headset δεν είναι απαραίτητο να έχει μικρόφωνο οπότε αν υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα χωρίς μικρόφωνο μην διστάσεις να το πεις.

 

Για το μπάσο τώρα, μου αρέσει η μουσική αλλά δεν μου αρέσει να την ακούω "ξερά" δηλαδή χωρίς μπάσο η με ελάχιστο μπάσο που μπορεί να μην το καταλαβαίνεις καν τις περισσότερες φορές αλλά δεν θέλω και το καγκουρίστικο μπάσο που απλά ακούς μόνο μπάσο για να νομίζεις ότι δονείται όλο σου το κεφάλι/σώμα, το μπάσο το θέλω δηλαδή σε κανονικά επίπεδα να βαράει μεν και να το καταλαβαίνεις αλλά να μην είναι αηδία και όπως είπες να μην παραμορφώνει τον ήχο.

 

Θα κοιτάξω και μερικά review για το συγκεκριμένο, θα περιμένω και μερικές απαντήσεις ακόμα (αν βέβαια απαντήσει κανείς άλλος εκτός από εσένα :p ) πριν κάνω την παραγγελία, πιθανόν Δευτέρα θα γίνει οπότε έχουμε λίγο καιρό ακόμα.

Έγινε επεξεργασία από Grad
Link to comment
Share on other sites

^ Και αυτό ωραίο φαίνεται αν και δυστυχώς μόνο ένα κατάστημα το έχει στην Ελλάδα και δεν είναι και από τα καλύτερα (σύμφωνα με το skroutz).

 

Μέχρι στιγμής και τα δυο ωραία φαίνονται, αν δεν έχουμε άλλες απαντήσεις εδώ τότε θα κοιτάξω και μερικά review και θα δω ποιο από τα δυο θα παραγγείλω.  

Link to comment
Share on other sites

PC1 τα ειχα παρα εγω  νοεμβριο του '13 

 

 

ειχε και μια με  "ωραια ματια" μεσα  :p 

 

δεν εχει stock ομως, τα περισσοτερα στο site του ειναι κατοπιν παραγγελιας ( + μια βδομαδα αναμονη δηλαδη ) 

 

τα βρισκεις 79 στο e-shop, δεν τα εχω δει πουθενα αλλου. 

 

τωρα για review, εκτος απο την προσωπικη γνωμη  μου μπορεις  να διαβασεις  και αυτο εδω 

 

 


Creative Aurvana Live! (aka "CAL")



Sells for $100 (or less).
Revised Review added on 8/17/2013) (Click to hide)
Creative and Fostex partnered up to give us the relatively inexpensive Creative Aurvana Live. It shares most of it's design with the discontinued Denon D1001, with the same bio cellulose drivers, and very few, superficial differences. From what I have personally read, the Creative Aurvana Live has been known to be the slightly superior of the two sonically, made even better at the fact that the CAL was the less expensive of the two, and is still sold today. The CAL can be considered as the baby sibling of the incredibly popular and discontinued Denon D2000, D5000, D7000 headphones, all which came with bio-cellulose Fostex drivers.

Build Quality: The CAL is known as a small circumaural. Not as small as typical on ear headphones, but not as large as most full sized headphones. The CAL is incredibly lightweight. It has a classy piano black, glossy finish on the plastic cups with chrome accents, the only thing on the cups being Creative branding. The headband has both metal and plastic pieces, relatively thin as well. The headband padding is covered in some smooth but quality, synthetic leather.

The pads are also made up of synthetic leather/pleather, and are quite soft. The pads are on the small side for a circumaural headphone, with a lack of width and depth for bigger ears.

The CAL's cable is personally what I find to be it's worst aspect in terms of build quality. Each cup houses a thin, somewhat flimsy cable which meet just over a foot down the cable's length. The cable is quite short, terminating into a small 3.5mm plug. Good thing the CAL comes with an extension cable. The cables are rubbery and will 'grip' onto everything, which I personally find quite annoying.



Comfort:

The Creative Aurvana Live! is a rarity for me in terms of comfort. I tend to hate headphones with pleather pads, especially closed headphones. I personally find the CAL to be quite comfortable. It is odd, as not only is it pleather padded (very soft pads), but the pads aren't wide or deep, so my ears press up against the drivers and the inner walls of the pads. This is usually disastrous for a headphone's long-term wearing comfort, yet, I don't find the CAL to be problematic. Perhaps it's due to how light the CAL is, and how the CAL doesn't exactly exert a lot of clamping pressure. That being said, I do know that a lot of people have issues with these very things, so keep that in mind.


Design Issues:

As stated earlier, the pads are neither deep nor wide, so larger ears may find their ears pressing against the drivers.



Accessories:

The CAL comes with a small, cloth carrying pouch, an extension cable, and a gold-plated 6.3mm adapter. The carrying pouch won't offer any real protection from anything other than scratches/scuffs.



Isolation/Leakage:

The CAL is exactly like the other Fostex/Denon 'marriage' headphones. They do not isolate that well for a closed headphone. They DO keep from leaking internal noise out to the world quite well, but aren't the best at keeping external noise from leaking in. Better than an open headphone, but far from the best at external noise control. Long story short, if you want a headphone that keeps noise OUT, the CAL is not it. However, if you want a late night headphone that won't bother other people around you (i.e. the sleeping girlfriend), the CAL is quite proficient in noise leak.



Sound:

The Creative Aurvana Live is a wonderful sounding headphone. It's relatively warm, spacious, and detailed. It has a fantastic balance of bass, mids, and treble, not usually found in their price range. It's not a neutral headphone, but for a sub-$100 headphone, it's clearly one of the best headphones I've ever heard, if not THE best. Fostex knows their headphones. The CAL is warm, bassy (not overly so), with smooth mids, and detailed treble, without being overbearing. Mostly organic, and natural sounding, with few caveats.



Bass:

The CAL's bass is warm, full, rich, organic, and soft hitting. Not particularly quick, but well integrated with the mids, giving the CAL it's deliciously warm tonality. It's emphasized, but never truly overbearing. One of the best I've heard in terms of ambience, emphasis, and integration.



Mids:

The CAL has organic, fluid mids. Not incredibly rich or forward, but very well behaved, balanced, and again, expertly integrated. It in all honesty, the CAL puts some of the more expensive headphones to shame. Bassy headphones tend to ruin mids in some form or another. Not so with the CAL. If you like a good amount of bass, and don't want to sacrifice vocals, the CAL makes a wonderful headphone for those purposes. The only real negative aspect to the mids is that the upper mids/lower treble may at times come off just a little thin. Not recessed or lacking, but not as organic and natural.



Treble:

The treble is probably the weakest aspect of the CAL's sound. Note: I said WEAKEST. Not that it was bad in general. The treble has nice amount of presence and energy. Not particularly aggressive or sharp. It has a good mix of smoothness and sparkle. The lower treble may have just a hint of glare, but it's rarely ever problematic.



Soundstage:

In true Fostex fashion, the CAL has a truly impressive soundstage. It is a closed headphone, yet instrument separation and a virtual sense of space this big is just unheard of in most closed headphones, regardless of price range. Sure, it's not going to trump the well known open soundstages of headphones like the DT990, K70x, and X1, but even next to those, the CAL's soundstage will still impress. Not the deepest, or widest, but very good all around.



Positioning:

The CAL has very good positional cues. Positional cues are very well defined, with plenty of virtual space to maneuver. Among the best closed headphones in this regard.



Clarity:

The CAL's clarity if quite impressive, especially considering the price. Despite the CAL leaning on musicality and not neutrality, the warm, bassy nature of the CAL does not detract from it's well presented mids and good treble range. Nothing is ever truly lost, making the CAL a solid gaming headphone if you want clarity without sacrificing musicality and overall enjoyment for the sake of sound-whoring.



Amping:

The Creative Aurvana Live! is an efficient headphone, demanding minimal amping. It benefits more from a clean source, and not so much power. Mixamp owners will have no problem using the Mixamp alone to power the CAL.



Value:

At under $100, the Creative Aurvana Live is what I consider to be the epitome of bang for buck headphones. I have compared it directly to other, considerably more expensive headphones, and personally found the CAL to either meet or exceed their performance. If you want an inexpensive, efficient, and fantastic sounding headphone, the CAL is practically begging for your money.



Final Impressions:

The Creative Aurvana Live! is a not so hidden gem in the headphone community. The secret came out years ago, and with good reason. Fantastic warm tonality, good bass presence, fluid mids, with a truly spacious soundstage, all for an incredibly affordable price. Then one true drawback on the CAL may be that it's comfort level may be good for some, not for others. I believe it's truly worth checking out.
Fun: 8/10 (Great) (Click to hide)
Full, warm, immersive, and entertaining.
Competitive: 7.25/10 (Good) (Click to hide)
Even for a warm and slightly reserved sound signature, the soundstage and positional cues are good for competitive play.
Comfort: 8 (Great) (Click to hide)
Even for a small circumaural, I find them to be very comfortable, with the only negatives being that the pads are shallow and small and may crush other's ears. I didn't have issues with it though.

 

 

 

 

γενικα σε οτι εχει γραψει ο MLE, κρινοντας απο ζευγαρια που εχω χρησιμοποιησει και ο ιδιος (  dt990 - dt770 - AKG K601 - ultrasone pro 900 ), εχει πεσει 100% μεσα στην περιγραφη του, μπορεις να δεις και αλλες ενδιαφερουσες προτασεις στο round up που εχει κανει ( http://www.head-fi.org/t/534479/mad-lust-envys-headphone-gaming-guide-5-31-2015-beyer-cop-and-shure-1540-added ) λιγες ομως βρισκονται εντος του budget  σου, επισης αρκετα απο αυτα τα ζευγαρια θελουν κατι καλυτερο (και πολυ ακριβοτερο) απο μια onboard για να "λαμψουν" ( ειδκα τα AKG ) 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι αν πάρω αυτά η κάποια παρόμοια ακουστικά που είναι πάνω κάτω στην ίδια κατηγορία για να τα αξιοποιήσω πλήρως θα χρειαστεί να αγοράσω και μία κάρτα ήχου και δεν μπορώ να δώσω τόσα (τώρα τουλάχιστον) για απλή μουσική που θα ακούω στο youtube η θα κατεβάζω, για μερικές ταινίες/σειρές που θα παρακολουθήσω η για παιχνίδια που θα παίξω μόνος η με φίλους. Αν ήταν για ποιο επαγγελματικό επίπεδο ειδικά στη μουσική τότε εννοείτε ότι θα αγόραζα και κάρτα ήχου αλλά όπως είπα ότι κάνω θα το κάνω σε "ερασιτεχνικό" επίπεδο ειδικά επειδή έχω και περιορισμένο budget απλά θα προσπαθήσω να το κάνω όσο γίνεται καλύτερα :p

 

Πάντως αν πάω για τα CAL η για τα Sennheiser PC 320 σε περίπτωση που θέλω ένα ποιο "gaming" headset πιστεύεις θα είναι κρίμα να τα έχω στην onboard γιατί απλά δεν θα τα αξιοποιήσω?

 

Αν δεν σου κάνεις κόπος πάντως μπορείς να μου προτείνεις και κάποιες καλές κάρτες ήχου για να έχω στο νου μου αν αγοράσω πότε.

Link to comment
Share on other sites

τις καλυτερες ακροασεις τις εχω κανει καναπεδατος στην TV, με δανεικο PS3 slim -  τζαμπε DVD ( αυτα που χαριζουν οι φυλλαδες ) - astro mixamp συνδεμενο με toslink για να κανει downmix το 5.1 σημα της ταινιας σε dolby headphone 

 

ΔΕΝ χρειαζονται κατι  πιο δυνατο απο onboard αν το μονο που σε νοιαζει ειναι η ενταση, η εμπεδηση των οδηγων και η ευαισθησια τους βρισκονται στα καταλληλα επιπεδα για να παιξουν αξιοπρεπως ακομα και απο mp3 player / smartphone,  ομως οσο καλυτερο DAC διαθετει η πηγη σου τοσο το καλυτερο θα ειναι και το τελικο αποτελεσμα ( δεν ειναι μειονεκτημα αυτο ) 

 

πχ εγω εχω κανει  A/B testing μεταξυ soundblaster Z  - astro mixamp RCA/USB/toslink - onboard ( μια της πλακας που εχει η gigabyte  Z87M D3H ) 

 

χαλαρα προτιμω  την συνδεση απευθειας στην Z και οταν αυτο δεν ειναι εφικτο ( PC στο δωματιο,  ακουστικα στο σαλονι ) τοτε συνδεω την καρτα με το mixamp μεσω RCA,  (προφανως οταν χρησιμοποιω USB και COAXIAL, αντι να δουλευει ο DAC της  Z, δουλευει ο υποδεεστερος του mixamp )

 

για games/ταινιες  στο PC το μονο που θα χρειαστεις ειναι αυτο εδω το freebie

 

http://www.razerzone.com/surround

 

αργοτερα παιρνεις την Z (καλυτερο DAC απο την FX + πολυ βολικο mic + οπτικο input/output  που ολο και καπου θα χρειαστει )  και εισαι αρχοντας. 

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ και εσένα που κάθεσαι και ασχολείσαι για να με βοηθήσεις.

 

Το πρόγραμμα που μου λες να το κατεβάσω δεν το ήξερα (ναι όντως αν σε κάποιους φαίνεται παράξενο :p ), μητρική έχω την Asus H97 και από ηχεία έχω της Logitech 5.1, με την προηγούμενη μητρική που ήταν επίσης Asus ο ήχος ήταν ποιο δυνατός γιατί απλά ακουγόταν από όλα τα ηχεία, με αυτήν εδώ ακούγονται μόνο τα 2 μπροστά-πλαϊνά και το μπάσο όταν ακούω μουσική η βλέπω καμία ταινία με τα άλλα 2 πίσω-πλαϊνά ηχεία απλά να στέλνουν ήχους από το "background" και αν, οπότε γιαυτό έχω και λίγο φόβο ότι μπορεί όντως να μην τα αξιοποιήσω τα ακουστικά όπως πρέπει γιατί δεν ξέρω πόσο καλά τα πάει η realtek με όλα τα headset :p .

 

Πάντως θα το ψάξω περισσότερο με τα ακουστικά CAL αλλά για αυτά εδώ http://www.skroutz.gr/s/4513881/AudioTechnicaATHM20X.html η για αυτά  http://www.skroutz.gr/s/4602093/Audio-Technica-ATH-M30x.html τη γνώμη έχεις?

Έγινε επεξεργασία από Grad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πιθανόν θα αγοράσω τα Audio Technica ATH-M30X, φαίνονται ωραία, είναι άνετα, ο ήχος πρέπει να είναι πάνω κάτω ο ίδιος με τα CAL αν όχι καλύτερος και η κατασκευή τους είναι καλύτερη από τα CAL, όλα αυτά βέβαια μετά από reviews. Αν και ακόμα το ψάχνω λίγο αλλά μάλλον για εκεί με βλέπω, βρήκα και μερικά review για το πόσο καλά είναι στα παιχνίδια και λένε ότι είναι πολύ καλά ενώ για τα CAL δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω κάτι για αυτό το τομέα.

 

Πάντως σας ευχαριστώ και τους δύο που ασχοληθήκατε.

Έγινε επεξεργασία από Grad
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το review συγκρίνει τα ATH-M50 με τα CAL όμως. όχι τα CAL με τα ATH-M30X που είμαι σε δίλημμα. Νομίζω ότι τα ATH-M50 με τα ATH-M30X έχουν διαφορά στον ήχο αλλά αυτό το review με βοήθησε να καταλάβω πως είναι τα CAL και αν κατάλαβα σωστά με τα CAL νιώθεις την μουσική ποιο "ζωντανή" και είναι καλύτερα για τραγούδια με φωνητικά, δεν υστερούν σε μπάσο αλλά σε σύγκριση με τα ΑΤΗ-Μ50 (η ακόμα και με τα ΑΤΗ-Μ30Χ) τα ATH κερδίζουν στο μπάσο αλλά με πολύ λίγη διαφορά.

 

Τα CAL είναι ποιο άνετα αλλά και τα ΑΤΗ δεν πάνε πίσω, τα ΑΤΗ είναι καλύτερα όσων αφορά την κατασκευή, εκεί τα CAL χάνουν.  Τα ΑΤΗ έχουν καλύτερη ηχομόνωση αν και αυτό δεν θα με απασχολήσει τόσο γιατί σε επαρχία μένω και το PC είναι στο δωμάτιο μου.

 

Οπότε αν κατάλαβα καλά αν θέλω κάτι που να δίνει λίγο έμφαση στο μπάσο αλλά όχι το ψεύτικο ούτε να χάνει στα άλλα και να έχει καλή κατασκευή τότε να πάω για τα ATH.

 

Αν θέλω κάτι που να είναι ποιο "ζωντανό" όσο αφορά τη μουσική, να έχει καλύτερα φωνητικά από τα ΑΤΗ αλλά με λιγότερο μπάσο και λίγο ποιο "εύθραυστη" κατασκευή τότε να πάω για τα CAL.

 

Σωστά κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχω διαβάσει και δει τα audiotechnica φαίνονται πιστότερα ηχητικά. Με eq μπορείς να κόψεις το υπερβολικό μπάσο αν σε ενοχλεί. Η άνεση είναι αρκετά υποκειμενικό θέμα.

Αν έχεις καλά ηχεία μπορείς να συγκρίνεις τον ήχο των μοντέλων της audiotechnica από εδώ. Χρησιμοποιείς σαν στάνταρ τα HD 800/600 της sennheiser ή τα DT 880 pro.

 

https://soundcloud.com/sonic-sense-pro-audio/sets/headphones-test

 

Τα Μ30Χ έχουν μια δόση χωνίλας σε σχέση με τα Μ50Χ και λιγότερο ελεγχόμενο μπάσο, αν το προσέξεις. Γενικά παίζουν το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.