Jump to content



ΑΕΛ 1964


CyBeR_JiM

Recommended Posts

καστοριά, ΟΦΗ μάνι μάνι είναι επαρχιακές ομάδες με κύπελλα (αλλά όχι πρωταθλήματα). ο οφη ειδικά έχει μακρόχρονη ιστορία στην Α εθνική.

ακόμα η παναχαϊκή, σαν επαρχιακή ομάδα, όταν έπαιζε ευρώπη εσείς ακόμα παίζατε στα τοπικά που λέει ο λόγος.

(προφανώς δεν αναφέρω ΠΑΟΚ με πρωταθλήματα και κύπελλα και κόσμο χιλιάδες...)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 40
  • Created
  • Last Reply

για τον παοκ εχεις δικιο ολες οι αλλες ειναι....οσο για τον κοσμο μην το λες καν,αφου υπαρχουν πολλες κυριακες που η ΑΕΛ εχει πολυ περισσοτερα εισιτηρια απο ΠΑΟ ΟΣΦΠ ΠΑΟΚ κλπ.Αρα απο τροπαια και κοσμο ειναι 5 ομαδα στην Ελλαδα,για αυτο κανουμε ετσι και μην μου λες για ΟΦΗ και Καστορια.Φυσικα κανενας δεν λεει (εκτος απο μερικους ....)οτι

εχουμε ομαδαρα,αλλα ελπιζω οτι δεν θα παμε παλι στη Β του χρονου που ειναι και η πιο κρισιμη χρονια,και πιστευω οτι σε λιγα χρονια θα ειναι παλι απο τις καλες ομαδες της Α

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε με ρώτησες ποιοί έχουν αντίστοιχη ιστορία και σου απάντησα... αν δεν θες να το παραδεχτείς και να μειώνεις την ιστορία όλων των υπόλοιπων ομάδων δεν έχει νόημα να συζητάμε.

επίσης εκτός από την μεγάλη ομάδα στα μέσα του 80 που έβγαλε μία φουρνιά παιχτών δεν νομίζω ότι η λάρισα έχει άλλο σημείο αναφοράς στην ιστορία της όσον αφορά τους παίχτες της. άλλες ομάδες όπως ο πανιώνιος ή ο ηρακλής εκτός από σταθρή πορεία στην Α εθνική έχουν τεράστια παράδοση στην παραγωγή παιχτών.

Από τρόπαια ο άρης έχει περισσότερα και έχετε ίσα τρόπαια με τον πανιώνιο. όσο για τον κόσμο δεν πάει με το κιλό, άλλωστε δεν νομίζω ότι πριν 5 χρόνια μαζεύατε τόσο κόσμο όσο φέτος. όταν η ομάδα πάει καλά ο κόσμος έρχεται στο γήπεδο περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ο Αρης ειναι ιστορικη ομαδα δλδ , η Δοξα Δραμας , Βεροια, Καστορια, Εθνικος, Πανσερραικος και αλλες πολλες τι ειναι δλδ?

και στο κατω κατω οι αριανοι με τα ΓΚΑΟΥ μυαλα τους ριξανε εφετος την ομαδα στη Β εθνικη, οποτε αφου γουσταρουνε τι μας λενε για ιστορικες ομαδες και κουραφεξαλα, ολες οι ομαδες εχουνε μια ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παροτι ειμαι Παναθα ,θα υπερασπιστω το δικαιο : ο Αρης ειναι η πιο ιστορικη ομαδα στην θεσσαλονικη για τον απλουστατο λογο οτι εχει 3 πρωταθληματα ενω ο Μπαοκ εχει 2 .....

Και οσον αφορα τους Λαρισαιους αν ειχατε τοσο βαρια φανελα δεν θα περναγατε μια 10ετια

σε Β'κατηγορια και κατω , κατα τα αλλα αμα κοψετε τις φανφαρες δεν πιστευω οτι υπαρχει φιλαθλος που δεν θελει μια δυνατη λαρισα με γεματο γηπεδο στην Α Εθνικη

Link to comment
Share on other sites

ο άρης κατά τη γνώμη μου είναι π@πάρια ιστορική ομάδα... δεν θέλω να μειώσω τίποτα από αυτούς αλλά είναι με διαφορά οι πιό αχάριστοι οπαδοί. τους έσωσε το κράτος και αντί να βάλουν μυαλό όπως η αεκ και να νοικοκυρέψουν το μαγαζί τους, νομίζουν ότι θα τους χαρίζονται επ'άπειρον. τα πρωταθλήματα τα είχε πάρει όταν συμμετείχαν 10 ομάδες και το ποδόσφαιρο παιζόταν με τα τσαρούχια. μην μου την πέσουν οι αρειανοί αυτή είναι απλά η σκοπιά που το βλέπω εγώ. μπορεί να είμαι και λάθος.

το ρεζουμέ είναι ότι καλώς ανεβαίνει η λάρισα, αλλά αυτό το "κουφάλες ξαναρχόμαστε" εκτός του ότι εκνευρίζει όλους τους υπόλοιπους (ξαναρχόσαστε? στα @@ μας!!!) γεμίζει την ομάδα με μεγάλες προσδοκίες και άγχος. κοιτάξτε να μαζέψετε κανένα ταλεντάκι από το θεσσαλικό κάμπο και να φτιάξετε ομάδα με μέλλον. οι γέροι που έχετε είναι καλοί για Β εθνική αλλά για Α δεν κάνουν (παράδειγμα αντίστοιχο η κέρκυρα, που ανέβηκε με μισθοφόρους-βετεράνους αλλά δεν μπόρεσε να μείνει στην Α καητορία.

όσο γι αυτό που λέει ο ea6gka έχω να απαντήσω ότι σαφώς και έχει δίκιο αλλά παρέθεσα ονόματα ομάδω που έχουν τίτλους, γιατί οι λαρισαίοι πάντα σου λένε "ποιοί άλλοι έχουν τίτλους?". αν αρχίσουμε να απαριθμούμε ομάδες με ιστορική παρούσια δεν θα φτάσει το thread! :p

Link to comment
Share on other sites

Προσυλιτισμος θρεντ είναι αυτό?

Δεν ξέρω εάν απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ αλλά διώκεται νομικά......

:p

Η μεγαλη ιστορια της ΑΕΛ ειναι 2 παραγραφοι............ :D

Ακομα κ ο Αρουλης εχει μεγαλητερη ιστορια απο την ΑΕΛ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να χάναμε από τη Λάρισα στο Κύπελο, παρά από τον ’ρη.

Και θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα για αχαριστία.

Μπράβο στις ομάδες που ανεβαίνουν στην ’ Εθνική κι αν είναι από την επαρχία ακόμη καλύτερα διότι έτσι τονίζεται και η υπόλοιπη Ελλάδα πέρα από το ΑθηνοΘεσσαλονικοκεντρικό, λέμε τώρα ελληνικό, πρωτάθλημα.

Αλλά όποια ομάδα και να είναι, είτε ανεβαίνει είτε κατεβαίνει κατηγορία, σημασία έχει να γίνεται συνεχής προσπάθεια και να μη επαναπαύοντε ποτε. ’λλωστε το παράδειγμα της Πορτογαλίας είναι πολύ πρόσφατο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpresv [Σήμερα, στις 15:29]

ο άρης κατά τη γνώμη μου είναι π@πάρια ιστορική ομάδα... δεν θέλω να μειώσω τίποτα από αυτούς αλλά είναι με διαφορά οι πιό αχάριστοι οπαδοί. τους έσωσε το κράτος και αντί να βάλουν μυαλό όπως η αεκ και να νοικοκυρέψουν το μαγαζί τους, νομίζουν ότι θα τους χαρίζονται επ'άπειρον. τα πρωταθλήματα τα είχε πάρει όταν συμμετείχαν 10 ομάδες και το ποδόσφαιρο παιζόταν με τα τσαρούχια. μην μου την πέσουν οι αρειανοί αυτή είναι απλά η σκοπιά που το βλέπω εγώ. μπορεί να είμαι και λάθος.

το ρεζουμέ είναι ότι καλώς ανεβαίνει η λάρισα, αλλά αυτό το "κουφάλες ξαναρχόμαστε" εκτός του ότι εκνευρίζει όλους τους υπόλοιπους (ξαναρχόσαστε? στα @@ μας!!!) γεμίζει την ομάδα με μεγάλες προσδοκίες και άγχος. κοιτάξτε να μαζέψετε κανένα ταλεντάκι από το θεσσαλικό κάμπο και να φτιάξετε ομάδα με μέλλον. οι γέροι που έχετε είναι καλοί για Β εθνική αλλά για Α δεν κάνουν (παράδειγμα αντίστοιχο η κέρκυρα, που ανέβηκε με μισθοφόρους-βετεράνους αλλά δεν μπόρεσε να μείνει στην Α καητορία.

όσο γι αυτό που λέει ο ea6gka έχω να απαντήσω ότι σαφώς και έχει δίκιο αλλά παρέθεσα ονόματα ομάδω που έχουν τίτλους, γιατί οι λαρισαίοι πάντα σου λένε "ποιοί άλλοι έχουν τίτλους?". αν αρχίσουμε να απαριθμούμε ομάδες με ιστορική παρούσια δεν θα φτάσει το thread! :p

Κοιτα Αμα Θες συμφωνω αλλα θα προσθεσω και κατι ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΩΣ ΠΕΡΙΟΔΟ 1959-1960 (Την επομενη ιδρυθηκε η Α' Εθνικη) : ΟΣΦΠ = 15 , ΠΑΟ = 3

Α ρε Γαυροι η διαφορα μας στα πρωταθληματα ειναι οταν παιζατε με τα τσαρουχια με Εθνικους

και αλλες υπερομαδες στο Τοπικο πειραια , Ενω εμεις ειχαμε ΑΕΚ και αλλες μεγαλες εκεινης της εποχης οπως Πανιωνιος και αλλες

:p

Link to comment
Share on other sites

με κάλυψες! ο ολυμπιακός πριν την Α εθνική είχε να αντιμετωπίσει Εθνικό κυρίως ενώ στην κατηγορία Αθηνών συναγωνίζονταν ΑΕΚ, Παναθηναϊκός, Απόλλων, Φωστήρας, Εθνικός Αστέρας,Πανιώνιος, Αιγάλεω (για να ευλογήσουμε και τα γένια μας! :D ) και άλλες ομάδες που σίγουρα μου διαφεύγουν. σαφέστατα πιό ανταγωνιστικές δηλαδή!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το μαμησατε το thread!Αφηστε να χαρουμε την ανοδο στη μεγαλη κατηγορια!!Το γηπεδο θα βουλιαξει για αλλη μια φορα ...

Οσο για σενα unseen εισαι μικρος και δεν σου το λενε οι γονεις σου!!Δεν εισαι βολιωτης που γεννηθηκες στη λαρισα!!!Εισαι λαρισαιος που μεγαλωσες στο βολο!!!:D:p:D:p:D:p

Link to comment
Share on other sites

καλα για ποιους τιτλους του Αρη μιλαμε ουτε καν επαγγελματικο ηταν το πρωταθλημα τοτε επαιζε με ολα τα χωρια και πηρε 3 πρωταθληματα,ενα κυπελο εχει ολο και ολο,οσο για τον κοσμο φιλε dpresv κοιτα ποσα εισιτηρια εκοβε η ΑΕΛ στη Γ και μετα ελα να μας πεις για το πως μετρας τον κοσμο η μηπως εχεις δει πουθενα και εκτος Ελλαδος 15 χιλιαδες κοσμο στην Γ εθνικη

Για την ιστορια που λες,εσυ μαλλον την μετρας διαφορετικα απο ολους τους αλλους,εγω ξερω οτι η ιστορια παει με τα τροπαια και με τον κοσμο της ομαδας,για αυτο σου λεω οτι μετα τις 4 μεγαλες ειναι η ΑΕΛ,εκτος και αν μου βρεις καποια ομαδα με πρωταθλημα και κυπελο (στο επαγγελματικο),και με τοσο κοσμο!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LL_NEO

Αν και δεν τον χωνεύω καθόλου, Πανιώνιος.

Και επιτέλους πόσο κόσμο πια (φαντάζεστε) πως έχετε;

για πες μας εσυ που ξερεις ποσο κοσμο εχει η ΑΕΛ,και μετα πες μας και απο που συμπεραινεις οτι ο Πανιωνιος εχει περισσοτερο κοσμο και τι τροπαια εχει γιατι δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.