Jump to content



The Chronicles of Riddick - EFBB Προβλημα...


Τακας

Recommended Posts

Αγωρασα αυτο το παιχνιδι και εχω με το στομα ανοιχτο απο τα γραφικα..

το μονο προβλημα ειναι οτι εχει επιλογη στα γραφικα SADER MODE Και εχει επηλογες 1.0,2.0 και 2.0++ πθ σημενει 3 λογικα για τις Geforce 6 Series Μαλον εγω το βαζω 2++ εχω την 6800Ultra Και το παιχνιδι σερνετε Ενω αμα βαλω 2.0 παει απσογα ειναι λογικο αυτο????

Μηπως ειναι Bug Και θελει κανενα Patche? Αλλα επσαξα και δεν εχω βρει κατι ακομα

Μηπως ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Τακας

Αγωρασα αυτο το παιχνιδι και εχω με το στομα ανοιχτο απο τα γραφικα..

το μονο προβλημα ειναι οτι εχει επιλογη στα γραφικα SADER MODE Και εχει επηλογες 1.0,2.0 και 2.0++ πθ σημενει 3 λογικα για τις Geforce 6 Series Μαλον εγω το βαζω 2++ εχω την 6800Ultra Και το παιχνιδι σερνετε Ενω αμα βαλω 2.0 παει απσογα ειναι λογικο αυτο????

Μηπως ειναι Bug Και θελει κανενα Patche? Αλλα επσαξα και δεν εχω βρει κατι ακομα

Μηπως ξερετε τιποτα?

Το 2++ ειναι για μελλοντικές κάρτες, το λεει κι όλας, ισως να χρειάζεται 512MB στην κάρτα γραφικών. Εγω το τελείωσα στο 2.0 και ηταν πανέμορφο... Το παιχνίδι ειναι καταπληκτικό...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αν μιλάμε για κάτι περίεργες τριγωνικές σκιες που είναι πιο εμφανείς στα πρόσωπα των ανθρώπων στα cinematics , τότε δεν είναι πρόβλημα της ATI...

Πάντως παίζοντας μόνο την πρώτη σκηνή σε χαμηλή ανάλυση με 2.0++ , η μόνη (σοβαρή) διαφορά που βλέπω στα γραφικά είναι στην σκιά του ίδιου του Riddick , οπότε δεν θα έλεγα οτι βελτιώνει σημαντικά την ποιότητα εικόνας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse

Αν μιλάμε για κάτι περίεργες τριγωνικές σκιες που είναι πιο εμφανείς στα πρόσωπα των ανθρώπων στα cinematics , τότε δεν είναι πρόβλημα της ATI...

.

Βλεπεις και εσυ?Βασικα αλλαξα απο τους official στους Omega για αυτον τον λογο και νομιζω οτι ελαττωθηκαν λιγο(ή ειναι η ιδεα μου..?)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse

η μόνη (σοβαρή) διαφορά που βλέπω στα γραφικά είναι στην σκιά του ίδιου του Riddick , οπότε δεν θα έλεγα οτι βελτιώνει σημαντικά την ποιότητα εικόνας.

ok, διορθώνω "απλά αξιοποιεί τα shaders 3 στο μέγιστο με αποτέλεσμα το παιχνίδι να σέρνετε λόγω της (υποτίθετε) πολύ υψηλότερης λεπτομέρειας." :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias [Σήμερα, στις 00:45]

Βλεπεις και εσυ?Βασικα αλλαξα απο τους official στους Omega για αυτον τον λογο και νομιζω οτι ελαττωθηκαν λιγο(ή ειναι η ιδεα μου..?)

Ναι , τις βλέπω και στην 6800 του πρώτου PC και στην 9800pro του 2ου.

Επίσης διάβασα για δαύτες σε 2 διαφορετικά review του παιχνιδιού.

Οπότε είναι πρόβλημα του παιχνιδιού και όχι κάποιου driver.

Link to comment
Share on other sites

οντως παιδια το game ειναι τρομερο...απλα νομιζω ενα patch το τραβαει πιστευω... και το θεωρω αρκετα βαρυ για τα δεδομενα του.. για ριχτε κανα video setting??? τι αναλυση το τρεχετε?? προσωπικα 1280Χ1024 SM 2.00++

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 18:34]

οντως παιδια το game ειναι τρομερο...απλα νομιζω ενα patch το τραβαει πιστευω... και το θεωρω αρκετα βαρυ για τα δεδομενα του.. για ριχτε κανα video setting??? τι αναλυση το τρεχετε?? προσωπικα 1280Χ1024 SM 2.00++

Παίζεις στην Χ800ΧΤ με shaders 2.0++ ?

Νόμιζα πως δεν σου επιτρέπει να επιλέξεις 2.0++ αν δεν έχεις nvidia 6xxx.

Το τερμάτισα στα 1280x1024 , 2xAA , 8xAF , SM 2.0 , όλα τα υπόλοιπα στο max.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από apocalypse [Σήμερα, στις 19:10]

Παίζεις στην Χ800ΧΤ με shaders 2.0++ ?

Νόμιζα πως δεν σου επιτρέπει να επιλέξεις 2.0++ αν δεν έχεις nvidia 6xxx.

Το τερμάτισα στα 1280x1024 , 2xAA , 8xAF , SM 2.0 , όλα τα υπόλοιπα στο max.

ναι εχεις δικιο τελικα το set-up ειναι 1280X1024, 2xAA,8xAF,SM 2.0 και ολα τα αλλα full οπως και το anisotropy...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έπανέρχομαι στο ζήτημα, γιατί έχω πρόβλημα με το Riddick.

Με την 6600GT, και το SM στο 2.0, δεν μου βγάζει περισσότερο από 800x600 και 840x480. Τα γραφικά και η κίνηση τους αίσχος! Drivers έχω τους 70.22 από το MSI CD. Θα postάρω και screenshot. Είναι κρίμα καινούργια καρτούλα να μην το ευχαριστιέμαι...

Ξέρει κανείς κάτι? Έχει συμβεί σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.