Jump to content



Recommended Posts

Καλημερα σας και καλο μηνα.. :D

Θα ηθελα την βοηθεια σας οποιος μπορει παρακαλω ο θεος να τον/την εχει καλα να με βοηθισει με το προβλημα το οποιο παλεβω 1 βδομαδα τωρα... λοιπον πριν 1 βδομαδα εκανα format  στο plaisio γιατι ειχε εναν ιο το λαπτοπ ... οταν το ανοιξα ειχε resolution 1368x678 και δεν μπορω να το αλαξω δεν μου εχει αλλη επιλογη αλαγης θελω να μικρινω το resolution και δεν μπορω ...θελω μικροτερο resolution γιατι κολαει το λαπτοπ ολοκλιρο ..μετα το φορματ.. 

 

 

 

:(

 

post-66079-0-01208400-1435787308_thumb.p

post-66079-0-84943900-1435787315_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το λάπτοπ σου?

Ποια κάρτα γραφικών έχει?

 

Προσπάθησε να κατεβάσεις τους τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών. Αν έχει τους τελευταίους drivers κάνε τους ξανά εγκατάσταση, 

 

Τώρα τα κολλήματα μπορεί να οφείλονται στα περιττά προγράμματα που έχουν εξ αρχής τα λάπτοπ και όσα δεν τα χρησιμοποιείς απεγκατέστησέ τα. Από την άλλη βλέπω ότι έχεις αδύναμο επεξεργαστή και πολύ λίγη μνήμη για 64-bit win. 

Link to comment
Share on other sites

Είδα τη λέξη πλαισιο, μετά είδα κα τον επεξεργαστή και λέω αμάν TurboX θα είναι. Αλλά είχα μια ελπίδα μήπως και αλλά.....

Καλά κρασιά λέω εγώ.

 

Βάλε αυτό το προγραμματάκι και ανέβασε μια φωτό. Λογικά ενσωματωμένη κάρτα γραφικών θα έχει.

Και πόσες ίντσες είναι?

 

edit: να πω καλό μήνα ή καλό χρόνο/χρόνια? Τι να λέμε τώρα. 

Έγινε επεξεργασία από pasjohn
Link to comment
Share on other sites

To κατεβασα ... καλο μηνα λεμε φανταζομαι :D............ ναι Turbox ειναι το λαπτοπ το εχω 1 χρονο τωρα ..:D

;)

 

ευχαριστω ολους σας που με βοηθατε <3 :wub: 

post-66079-0-96848300-1435816368_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από Γιαννης Μετσης
Link to comment
Share on other sites

Οκ σχετικα οι θερμοκρασιες για λαπτοπ. Οπως μαλλον φαινεται , ειναι της CLEVO το λαπτοπ , πρεπει να το λεει και στην ετικετουλα κατω απο το μηχανημα.(μα ακου ονομα). 

 

Ψαχνοντας για clevo w950tu  βρισκω αυτο το σαιτ http://www.clevo.com.tw/EN/E-SERVICES/Download/default.asp

 

Εδω λογικα ειναι ο driver της γραφικων σου 

 

 Ειδαλλως βρηκα και αυτο http://www.plaisio.gr/wizards/FindYourDriver.aspx (αργει αλλα ανοιγει) . Δινεις μοντελο και σε ανακατευθυνει λογικα.Αλλα με 2-3 προσπαθειες δε βρισκει το μοντελο. Ισως μονη λυση να ειναι το παραπανω site. 

 

ΕΔΙΤ: Σου εκαναν φορματ και δε σου βαλανε σωστους drivers εκει στο πλαισιο; Τι να πω.. Επισης σκεψου αυτο που λεει παραπανω ο @Oric, καθως 2GB ram σε περιοριζουν αρκετα. Επισης με 2GB ram σου εβαλαν Χ64 windows, λες και χρειαζοταν.. Τι να πει κανεις..

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο πουμουπαν στο πλαισιο ηταν οτι ειχε καποιο προβλημα καποια motherload κατι τετοιο δενκαταλαβα... δεν ξερω τι κανα στο λαπτοπ αλλα πριν το φορματ ολα ηταν μια χαρα ενω τωρα δεν μπορω να αλλαξω το resolutuion και εχω fps  drop 01 με 05 ενω πριν ειχα πανω απο 70..... μου λενε φιλοι μου οτι φταιει το resolutuon ..πραγματικα δεν ξερω απο υπολογιστες .. :/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου λογικα δεν εχουν μπει Drivers σωστα. Ισως να πρεπει να πατησεις το λινκ που σου εδωσα παραπανω , και να κατεβασεις τους drivers και να τους εγκαταστησεις.  Δεν ειναι δυσκολο , αλλα αν δεν εισαι σιγουρος και καποιος απο τους φιλους σου ξερει καλυτερα, τοτε κομπλε. Δεν γινεται να ευθυνεται η αναλυση σου απο μονη της για το σουρσιμο του laptop. 

 

Ειτε δεν εχει σωστους drivers της καρτας γραφικων , αλλα και γενικοτερα του συστηματος.

Ειτε τα 2GB ram ειναι λιγα και οντως σε καθυστερουν , αλλα και παλι , δε μπορει να σερνεται τελειως

(εξηγησε καλυτερα τι εννοεις ομως λεγοντας οτι σερνεται... Πχ μπαινεις ιντερνετ και οι σελιδες φαινονται οτι αργουν να κατεβουν , σα να διπλωνουν; - αν ναι τοτε ειναι drivers) 

 

Να εχει προβλημα η μητρικη... Ενταξει φιλε... Ψαχνουν ατομα που δε γνωριζουν για να τους παρουν τα λεφτα μου φαινεται.. Δεν εξηγειται αλλιως. Πριν δηλαδη ειχε προβλημα η μητρικη σου, σου εκαναν φορματ με το αναλογο αντιτιμο , και στο αφησαν λειψο για να το ξαναπας και να ξαναπληρωσεις... Κακες σκεψουλες κανω αλλα... αλλα... 

 

Μονο μην πανικοβαλεσαι γιατι το πιθανοτερο ειναι θεμα drivers.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στο browser μια χαρα δεν κολαει ΚΑΘΟΛΟΥ οταν μπενω σε games π.χ LOL Ακουστα... εχει fps drop πριν το format ειχε 70fps τωρα εχει απο 1 εως 5.... στο internet οταν μπενω ολα μια χαρα ακομη και στο youtube αν δω ενα βιντεο στην μεγαλυτερη αναλυση δεν κολαει καθολου.. μονο οταν μπενω σε games.. το κατεβασα αυτο θα το εγκαταστισω και θα σου πω ευχαριστω για ολα ...ειμαι στην δουλεια γιαυτο θα μπω το βραδυ <3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απ'την στιγμή που τους το πήγες και πλήρωσες, το πας πίσω για να στο διορθώσουν αυτοί !

 

Τι λειτουργικό είχες πριν, με 32bit ή 64bit ?

 

Η ενσωματωμένη κάρτα γραφικών που έχεις, σύμφωνα με τον επεξεργαστή φαίνεται στο link.

Με τα win8 64bit που έχεις τώρα θα χρειαστείς μνήμη όπως αναφέρθηκε (φαίνεται και στο πρώτο post σου 1,9gb χρησιμοποιούνται) .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στο παιχνιδι μονο αυτο το resolution εχει δεν μαφηνει να το αλλαξω... και ειναι 64 bit...εχω βαλει φωτογραφιες πανω πανω στο post :D...για να το παω πισω θα πω οτι δεν μου το φτιαξαν καλα γιατι δεν ξερω μηπως μου ζητησουν παλι λευτα ... παντως εγω το pc τοχα παρει 449 περσυ και μου ΄λεγανε οτι ειναι για gaming ξερω γωω...

Έγινε επεξεργασία από Γιαννης Μετσης
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...το ακουσαμε και αυτο... 449€ , 2gb ram, celeron , και καρτα γραφικων onboard, και ειναι για gaming.. Να πουλησουν στοκ ηθελαν φιλε μου. 

 

Πηγαινε τους το πισω και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να σου το κανουν ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΤΑΤΟ. Εαν σου πουν για λεφτα, ειλικρινα , ευχομαι να ημουν αθηνα και να πηγαιναμε παρεα... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια ναστε καλα το εφτιαξα κατεβασα αυτο το λινκ που μου δωσαται με τα την καρτα γραφικων intel και το resolution εφτιαξε και οταν κατεβασα το resolution ανεβικε και το fps οπως ηταν ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Αναρωτιεμαι τι θα εκανα χωρις εσας. <3  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :p  :)  ;)  :rolleyes:  :wub:  :wub:  :kiss2:  :kiss2:  :kiss2::kiss:  :kiss:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια ναστε καλα το εφτιαξα κατεβασα αυτο το λινκ που μου δωσαται με τα την καρτα γραφικων intel και το resolution εφτιαξε και οταν κατεβασα το resolution ανεβικε και το fps οπως ηταν ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αναρωτιεμαι τι θα εκανα χωρις εσας. <3 :D:D:D:D:D:D [emoji14] :);):rolleyes::wub::wub::kiss2::kiss2::kiss2::kiss::kiss:

Δεν είχε drivers ?

Καλο κι αυτό ,μας κούφανε το πλαίσιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.