Jump to content



Αγορά Action camera για mountain bike


Recommended Posts

Θέλω να αγοράσω μια Action camera για το βουνό....

 Θα την χρησιμοποιώ στο βουνό και με το ποδηλάτο αλλά και γενικά..

Έχω δει και GoPro και Sony...Τι προτείνετε???

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με το budget σου, τη χρήση και τα γυρολόγια που θα χρειαστείς. Υπολόγισε ότι χρειάζεσαι τουλάχιστον βάση.

 

Δες εδώ αναλυτικά στοιχεία για τις HERO3 και διάλεξε όποια σου κάνει:

http://www.amazon.co.uk/GoPro-HERO3-Silver-Camera-Camcorder/dp/B00F3F0EIU/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1439560850&sr=8-1&keywords=go+pro+hero3+silver+edition

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

φίλε θα σου φανεί άσχετο .

χρησιμοποιώ την πρώτη go pro εδώ και χρόνια . για το ποδήλατο γενικά .

στις αρχές γενικά η βάση του ποδηλάτου στο τιμόνι από τους τριγμούς και τις αντιστάσεις μετά από λίγο έπεφτε .

για αυτό αποφάσισα να την βάλω στο κράνος . επειδή δεν εμπιστεύομαι την απλή κόλλα που έχει πάνω η βάση του κράνους πήγα σε ένα φανοποιό ή βρες κάποιον που επισκευάζει προφυλακτήρες (έχουν κόλλες ανθεκτικές ) και την κόλλησα στο κράνος .

 

δεν έχει φύγει ποτέ από την θέση της και έχει το μεγάλο πλεονέκτημα να γράφεις ότι βλέπεις . ακόμα και εαν κατέβεις από το ποδήλατο .

το μόνο αρνητικό είναι μην σου φύγει καμία μέρα απότο κράνος και δεν το πάρεις χαμπάρι . αλλά και αυτό με μια μόντα στη πλαστική θήκη της go pro διορθώνεται . δεν το έχω κάνει ακόμα . δεν έχω γνωστό να μου το κάνει . μην με περάσουν για περίεργο .

 

δοκίμασε το . βάλτη στο κράνος . όχι στο τιμόνι .

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι απόλυτος. Δεν είναι όλα μαύρο άσπρο . Συμφωνώ ότι πολλές action είναι για τα μπάζα στην ευκρίνεια .

Εγώ που πλεον δεν είμαι τόσο απόλυτος και ας έχω dual 2560 χ1440 , δεν τη λέω άχρηστη την πρώτη γενιά go pro που έχω ακόμα . Γράφει 1080 . Την έχω στο κράνος .

Φιλε dimr . Εαν θέλεις σου πουλάω την δική μου και το κράνος μου με κόλλα πάνω προφυλακτήρα .

Για να δοκιμάσεις . Εαν δεν σου κάνει πάρε την hero την 4 . Αλλά για πρώτη κάμερα είναι πολυ ακριβή για εσένα . Εαν δεν έχεις 4κ μόνιτορ ακόμα χειρότερα.

Για λεπτομέρεις στείλε πμ. Για να μην το κάνω το ποστ αγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Οι gopro εχουν αθλιο σταθεροποιητη

Σωστά και οι Sony έχουν άθλια όλα τα υπόλοιπα.

Δες πόσο over-saturated είναι τα χρώματά της. Ψάξε να βρεις βάσεις στήριξης σε ποδήλατα, μηχανές, κράνη, αυτοκίνητα κλπ.

Όταν κάνω downhill με το ποδήλαδο, έτσι κι αλλιώς δε θα είναι σταθερό το πλάνο. Πολύ μικρή διαφορά θα κάνει η Sony. Στο review περπατάνε και φαίνεται μεγάλη διαφορά. Εδώ δε θα έβλεπες όμως:

Link to comment
Share on other sites

Μονο και μονο τα  κουνημενα βιντεο των gopro,  που θυμιζουν τρικυμια στην Βορειο θαλλασα φτανει.Για να  δεις 5νταλεπτο βιντεο απο ποδηλατο,  η πεζοπορια κανεις 7 φορες εμετο.

 Η αξια αυτου του ειδους των καμερων, ειναι η κινη-ματογραφηση με την καμερα σε κινηση και οχι με σταθερη καμερα.Δεν θα τραβηξεις γαμο, η γενεθλια.Εκει λοιπον τα σκατωνει η gopro.Ουτε τσαμπα. Θα προτειμουσα εστω λιγο πιο ξεπλυμενα χρωματα, παρα μιξερ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι σταθερή λήψη, αυτό λέμε! Εσύ δηλαδή τι πιστεύεις, ότι με Sony θα ήταν λες και ο ποδηλάτης κάθεται στον καναπέ;

Δείξε μας μια τέτοια λήψη λοιπόν. Το περπάτημα στο review δε μετράει, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.