Jump to content



Plexiglass και τα λοιπα


Mut3

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από ergotelis [Σήμερα, στις 18:33]

παιδιά,καμιά ιδέα για το πως κολιέται το plexy αυτό από το Multirama πάνω στο αλουμινένιο πλαίσιο του πλαϊνού για να μη φαίνεται άσχημα υπάρχει?

Α,το caseking δε στέλνει Ελλάδα υπόψην!Παρά το ότι το γράφει,ήταν να κάνω παραγγελία και δεν μου την κάνανε.

με την προυποθεση οτι το κομματι σου ειναι μεγαλυτερο απο την τρυπα του παραθυρου...

το κεντραρεις στη εσωτερικη πλευρα του πλαινου

μοιραζοντας το περισσευμα εξισου και στις τεσσερεις πλευρες

σημαδευεις εσωτερικα το πλαινο για να ξερεις μετα που θα βαλεις το Plexy

ακριβως.

για την στερεωση και εφοσον φυσικα δεν θελεις να χρησιμοποιησεις βιδες

μπορεις εναλλακτικα να χρησιμοποιησεις απο θερμοκολλα και σιλικονη μεχρι αυτοκολλητη ταινια velcro αλλα και κλασσικη ταινια διπλης οψεως

(τη σφουγγαρατη ομως , οχι την λεπτη)

αν ειναι μικρο το παραθυρο, ακομα και με Logo στιγμης κολλαει... απλα θελει προσοχη για να μην σου τρεξει σε εμφανες σημειο και κανει τις κλασσικες ασπριλες...

καλο θα ηταν εαν χρησιμοποιησεις οποιασδηποτε μορφης κολλα\σιλικονη

να τριψεις λιγο με χοντρο γυαλοχαρτο, τα σημεια του μεταλλου που θα βαλεις την κολλα εσωτερικα,

ωστε να πιασει καλυτερα

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω να ανοίξω μια σωστή στρογγυλή τρύπα στο πλαϊνό plexi για 9αρι ανεμιστήρα. Πως μπορώ να το κάνω?? Το ψάχνω και δεν έχω βρει μια σωστή λύση. Παρακαλώ βοήθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Χθες, στις 13:17]

Παιδία θέλω να ανοίξω μια σωστή στρογγυλή τρύπα στο πλαϊνό plexi για 9αρι ανεμιστήρα. Πως μπορώ να το κάνω?? Το ψάχνω και δεν έχω βρει μια σωστή λύση. Παρακαλώ βοήθεια !!!

Mainframe μπορεις να πας να ριξεις μια ματια για ποτηροτρυπανα. Στο praktiker εχει παντως και βγαινουν σε διαφορα μεγεθη.

Ριξε και μια ματια εδω:

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=7818

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Χθες, στις 13:17]

Παιδία θέλω να ανοίξω μια σωστή στρογγυλή τρύπα στο πλαϊνό plexi για 9αρι ανεμιστήρα. Πως μπορώ να το κάνω?? Το ψάχνω και δεν έχω βρει μια σωστή λύση. Παρακαλώ βοήθεια !!!

το απλο φτηνο σετακι με τα ποτηροτρυπανα του Praktiker θα κανει μια χαρα τη δουλεια σε Plexiglass (περιεχει κα 92αρι!)

σε αλουμινιο θα κανει και παλι δουλεια αλλα οχι τοσο καθαρη

και σε chieftecολαμαρινα απλα θα παραδωσει (το πνευμα και τα δοντια του)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Δραγατσανίου & Ασκληπιού 18545

2104122196

Εχθές εκεί ήμουν, μιάς και η γυναίκα μου δουλεύει στη Δραγατσανίου, αλλά δεν το είδα...

Θα ξενακοιτάξω.

Thanx! :T:

Edit: Ναι, οκ... Δεν υπάρχει μόνο μία Δραγατσανίου... Έκει και στον Πειραιά, και στη Νίκαια... :whistling1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.