Jump to content



Πρόστιμο ΣΤΑ.ΣΥ.


l2phile

Recommended Posts

Στην πρεσβεία έπρεπε να πας εκτός αν έχουμε τίποτα εξελίξεις με σλοβένες που μας τις κρύβεις επιμελώς :p

Μήπως κάποιος έδωσε τα δικά σου στοιχεία?

 

Το σκέφτηκα μιας και στην μπανανία παίζει να μην ζήτησε καν ταυτότητα. Αλλά τον αριθμό της ταυτότητας που τον βρήκαν; Έκαναν query μετά αυτοί στην DB της αστυνομίας;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

UPDATE: Πήγε συγγενικό μου πρόσωπο, κάνει αίτηση ακύρωσης μαζί με βεβαίωση από τη δουλειά μου ότι δούλευα εκείνη την ημέρα.

                Της δείχνουν το πρόστιμο στο οποίο ήταν όλα σωστά πέρα της δ/νσης:

 

ZE6or2I.jpg

 

 Παρεμπιπτόντως μόλις είδα ότι δεν υπάρχει καν τέτοια οδός στην Αττική.

 

 

Περνάνε 4 μήνες και στέλνουν αυτό:

I7GBVnE.jpg

Τσιώλη, δεν θα σε πετύχω μωρή κάρια....

Συνήγορο του πολίτη και βλέπουμε

Έγινε επεξεργασία από l2phile
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι λίγο πιό σοβαρό το θέμα.

1. Ή κάποιος έχει την ταυτότητά σου και κυκλοφορεί ελεύθερος, όπου δήλωσε λάθος διεύθυνση γιατί η ταυτότητα δεν την αναφέρει.

2. Ή κάποιος έχει πρόσβαση στα στοιχεία σου, από παλαιότερο πρόστιμο, ή με άλλη, προφανώς παράνομη, μέθοδο και έκοψε το πρόστιμο στην τύχη

 

Και τα δύο είναι αρκετά σοβαρά και πρέπει οπωσδήποτε να απευθυνθείς σε δικηγόρο.

Φρόντισε να μπορείς να αποδείξεις με πιό έγκυρο τρόπο ότι δεν ήσουν στη χώρα, γιατί το χαρτί από τη δουλειά στην Τσεχία μπορεί να θεωρείται έγκυρο, αλλά στο Ελλαδιστάν που όλοι έχουμε το τεκμήριο της απατεωνιάς, δύσκολα θα το δεχθούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε να μπορείς να αποδείξεις με πιό έγκυρο τρόπο ότι δεν ήσουν στη χώρα, γιατί το χαρτί από τη δουλειά στην Τσεχία μπορεί να θεωρείται έγκυρο, αλλά στο Ελλαδιστάν που όλοι έχουμε το τεκμήριο της απατεωνιάς, δύσκολα θα το δεχθούν.

 

Καλά αν το πάμε έτσι και feed από camera να τους πάω, θα μου πούνε ότι έκανα photoshop.

Η (τουλάχιστον) ορίτζιναλ ταυτότητα είναι στα χέρια μου. Ο δικηγόρος είναι το επόμενο βήμα. Αλλαγή ταυτότητας το Πάσχα που θα ξανακατέβω.

 

@Grigas, έστειλα αναφορά χθες. Δεν ξέρω πόσο γρήγοροι είναι (είναι και γιορτές τώρα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.