Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Οι UTT ξεκινησαν απο πολυ πιο νωρις, ~45 εβδομαδα. Οι δικες μου SP ειναι 0448.

Και 0551 ειναι εβδομαδα 51 Year 2005. Μαλλον 0451 εννοουσες. :)

ναι βρε.... 0451 εννοουσα και μιλουσα για τις value cl2.5!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδια μιλαω με ενα τυπο στο ebay και υσχιριζεται οτι τα twinmos του τελειωνουν σε ΑΑ4Τ

και τα chip λενε

twinmos

03504

TMD7608F8E50D

MODEL NO: M2G9J16A-TT

Τι ειναι αυτα;μου κανουν κατι αναμεσα σε speed premium και MTec αλλα τοσο παλια UTT;

Link to comment
Share on other sites

εννοειτε οτι ειναι δυνατο να υπαρχουν , μην κοιτας που επεσαν ολοι , λες και ξανα ανακαλυψαν τον τροχο,αν και το πιο πιθανο ειναι οτι ειναι CH-5 relabeled.Tυχαια ειχε πεσει στα χερια μου πριν καιρο ενα Twinmos ..60D με 343 βδομαδα που τελειωνε σε 4 και ειχε ολα τα χαρακτηριστικα που απαρτιζουν τα "φετινα" υττ , οπως τα βαθουλοματα και τις εγκοπες . και ειχε αντιστοιχη συμπεριφορα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoskrhth [Χθες, στις 12:10]

kai εγω πηρα 2χ512 twinmos 100% UTT για την θρυλικια DFI LANPARTY NF2 ULTRA B και μαντεψτε παιζουν 240 στα

3.1ν dual channel 8-2-2-2 cl2 trc10 trfc14 cpc on(1T) και τα αλλα alpha timmings auto!!!:jump:

καλες δεν ειναι?

ωχχχχχχχχχχ τι μ@λ@κί@ έκανα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

εννοειτε οτι ειναι δυνατο να υπαρχουν , μην κοιτας που επεσαν ολοι , λες και ξανα ανακαλυψαν τον τροχο,αν και το πιο πιθανο ειναι οτι ειναι CH-5 relabeled.Tυχαια ειχε πεσει στα χερια μου πριν καιρο ενα Twinmos ..60D με 343 βδομαδα που τελειωνε σε 4 και ειχε ολα τα χαρακτηριστικα που απαρτιζουν τα "φετινα" υττ , οπως τα βαθουλοματα και τις εγκοπες . και ειχε αντιστοιχη συμπεριφορα

οπως ειπες και εσυ, πιθανοτατα ειναι ch-5, δεν υπηρχαν τα utt τοτε, η ιδια συμπεριφορα αυτο δειχνει παντως....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papatsonis

εννοειτε οτι ειναι δυνατο να υπαρχουν , μην κοιτας που επεσαν ολοι , λες και ξανα ανακαλυψαν τον τροχο,αν και το πιο πιθανο ειναι οτι ειναι CH-5 relabeled.Tυχαια ειχε πεσει στα χερια μου πριν καιρο ενα Twinmos ..60D με 343 βδομαδα που τελειωνε σε 4 και ειχε ολα τα χαρακτηριστικα που απαρτιζουν τα "φετινα" υττ , οπως τα βαθουλοματα και τις εγκοπες . και ειχε αντιστοιχη συμπεριφορα

Οντως ετσι ειναι, μου εστειλε foto ο τυπος...ΑΑ4Τ...03504...50D δηλ ουτε λιγο ουτε πολυ υπαρχουν απο το τελος του 2003 σιγουρα.

Πως να πειγαινουν αραγε;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ζευγαρι 2*512 Twinmos...αλλα τελειωνουν σε CADT αρα δεν ειναι UTT:(

Αν δεν ειναι UTT δεν εχει νοημα να ψαξω ε?Να παρω να τελειωνουν σε ΑΑ4Τ ε?

2 ερωτησεις:

1.Επειδη στο memtest βγαζω χιλιαδες λαθη θα πρεπει να αυξησω τα V σωστα?

Στα 3.2V με FSB 220+(απο 220 μεχρι 240 δοκιμασα) με gay timings 3-4-4-8 βγαζω πολλες χιλιαδες λαθη...

Θα πρεπει να παρω ρευμα με το jumper για τα 4V σωστα??

Μεχρι ποσα V ειναι ασφαλες?

Καπου ειχα διαβασει οτι πρεπει να μπει ενα φανακι να φυσαει...δεν θυμαμαι που ομως!

2.Επειδη ισως με το Voudas way τα κανω χαλια κ μαλλον για αυτοκολλητο με βλεπω, να παρω αυτα της ΤΤ ή αυτα της CM ψυκτρακια?????

????? ????? ????? ????? ?????

Τωρα χωρις ψυκτρακια κ φαν, να δωσω >3.2 ή να περιμενω να παρω ψυκτρακια πρωτα?

EDIT: Κλαψ...τελειωνουν σε CADT αρα δεν ειναι UTT:cry:

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα 2 μνημούλες utt

η μία στην αρχή μου έβγαζε χιλιάδες λάθη ακόμα και σε default καταστάσεις...

ύστερα από κάψιμο 2 ωρών έφτασε σε κατάσταση πολύ καλή για τα μόλις 2.85v που μπορώ να της δώσω μέσω της μητρικής μου..

η άλλη δεν έχει υποστεί ακόμα κάψιμο (αλλά δε το γλιτώνει όλη τη νύχτα) ΄βγάζει χιλιάδες λάθη και αυτή (πάντα σε default ρυθμίσεις)

πάντως σε 2-2-2-5 δεν είναι απόλυτα σταθερή. υπόψιν δεν μπουτάρει καν ακόμα και σε 2.5-3-3-5 πάντα στα 225/2.85

αν δουλέψει και η άλλη καλά με βλέπω για ocz ddr booster έτσι ώστε να παίζω σταθερός στα ~230 dual 2-2-2-5.Θα μπουτάρει πιστεύω με 2-2-2-5 με ρεύμα 3.2...

δε συμφωνείτε?

post-1891-1416071776,0458_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

ρε παιδια τα 250fsb 2-2-2-5 με τα 3.2v Της Max-3 μου ειναι εφικτα?

τι εχετε δει οσοι τις εχετε δοκιμασει σε 875....

θα ελεγα οτι (σε AMD) τα 250 με 3.2 ειναι πιθανοτητα 40%, ενω με 3.3 90%

Για Intel που εισαι ενα κλικ κατω σε ανεμενωμενα MHz ενα Vio/Booster θα σου ελυνε καθε προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.