Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply

Απο εδω + μεταφορικα αναλογα την χωρα. Πληρωνεις τον ταχυδρομο.

Ανα πασα στιγμη αναφερουν τους κωδικους που εχει η παρτιδα τους. Οποτε παιρνεις εγγυημενα UTT.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Shadow Hunter

Απο εδω + μεταφορικα αναλογα την χωρα. Πληρωνεις τον ταχυδρομο.

Ανα πασα στιγμη αναφερουν τους κωδικους που εχει η παρτιδα τους. Οποτε παιρνεις εγγυημενα UTT.

Το mail μου εκει : (sorry αν τα αγγλικα μου δεν ειναι πολυ καλα...)

Dear Sir,

> I would like a 1024 MB TwinMOS Speed Premium PC3200 CL 2.5 DualPack with

4514

> or 4534 write on the chip and a Part Number (P/N) finish in AA4T.

> If you have some of this (or close to it) please send me information how

can i

> afford them.

> Because i dont speek German please contact me in English.

> I live in Greece and i can pay through Visa Electron or paypal.

> Please send me information .

> Thank you

> Sincerely yours,

Απαντηση:

hi,

did you have a picture? which code do you mean? (pn, date of chips, chips

number)

shipping to greece is expensive. about 50-60 euro with ups or gls.

payment in advance is necessary.

καλα αγοραζω απο Αμερικη με 20$ ταχυδρομικα πολυ μεγαλυτερα πακετα.Αυτος θελει 50 ??????

Link to comment
Share on other sites

Στην υποσελιδα των TwinMOS Speed Premium αναγραφεται και το Part Number τους και το chip number. Η εβδομαδα των chips που εχουν αυτη τη στιγμη ειναι ιδια με αυτη που ποσταρα εγω. Εαν κανεις δοκιμαστικη αγορα θα δεις οτι εχεις 2 τροπους πληρωμης. Η μια ειναι με καταθεση σε λογαριασμο τραπεζης και η αλλη να πληρωσεις τον μεταφορεα κατα την παραλαβη. Τα μεταφορικα ειναι ακριβα γιατι προκειται για UPS. Με standard service εκαναν 2 μερες να ερθουν απο Γερμανια στην Αγγλια. Αν και απο αυτα που σου απαντησε συμπεραινω οτι για Ελλαδα πρεπει να βαλεις τα λεφτα πρωτα σε λογαριασμο.

Στο μελλον οντως βαζε 2 εικονες που να δειχνουν τα νουμερα που σε ενδιαφερουν. Γιατι οι περισσοτεροι οσο αναλυτικα και εαν τους εξηγησεις δεν καταλαβαινουν τι εννοεις. Προσωπικα στις ιστοσελιδες που εστειλα e-mail σχετικα με τις Twinmos συμπεριελαβα και 2 εικονες (μια με P/N και μια με τα chips)και δεν ειχα κανενα προβλημα να παρω ακριβως την απαντηση που ηθελα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου φαινονται πολλα τα ταχυδρομικα.Αν μπορεις δοκιμασε να κανεις κανα ποστ που φθανουν και απο φοτο στελνω τις δικες σου.

Απο αξιοπιστια αφου δεν ειχε εσυ προβλημα φανταζομαι οτι δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

θα πάω να τσιμπήσω και εγώ αύριο 2 512άρια ....

με λίγο τύχη, και κοντά στα 3.30vmem, ελπίζω να χτυπήσω 230 με 2-2-2-5 1Τ.... κάπου εκεί χρειάζομαι.... (2750mhz (που υπολογίζω) /12 δεν θα είναι και άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

θα πάω να τσιμπήσω και εγώ αύριο 2 512άρια ....

με λίγο τύχη, και κοντά στα 3.30vmem, ελπίζω να χτυπήσω 230 με 2-2-2-5 1Τ.... κάπου εκεί χρειάζομαι.... (2750mhz (που υπολογίζω) /12 δεν θα είναι και άσχημα...

11x250 που μπορει να τα δεις με 3.5V ομως ειναι καλυτερα :D

Link to comment
Share on other sites

3.50v? Γίνεται, αλλά πρέπει να "φτιάξω" λίγο την 3.3 line του Enermax...

μήπως είναι και πολλά για everyday? :hmm:

πάντως ΒΗ5 παίζουν και με λιγότερο πιστεύω εκεί... γιατί όχι και αυτές?

γι'αυτό είπα με ..λίγο τύχη

απλά τα πράγματα, αγοράζεις, δοκιμάζεις, πουλάς, παίρνεις TCCD (ξεχνάς το 2-2-2-5) και τελείωσες.. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kbilly13

3.50v? Γίνεται, αλλά πρέπει να "φτιάξω" λίγο την 3.3 line του Enermax...

μήπως είναι και πολλά για everyday? :hmm:

πάντως ΒΗ5 παίζουν και με λιγότερο πιστεύω εκεί... γιατί όχι και αυτές?

γι'αυτό είπα με ..λίγο τύχη

απλά τα πράγματα, αγοράζεις, δοκιμάζεις, πουλάς, παίρνεις TCCD (ξεχνάς το 2-2-2-5) και τελείωσες.. :D

3.5 δεν ειναι πολλα αν τα ψυχεις καλα ... πολλα θα ειναι τα DB απο τους ανεμιστηρες :)

ακομα και το booster αντεξε με εναν tornado 8αρη πανω απο 5μερες συνεχομενα στα 3.55

για το 'αθλιο' maximizer ουτε λογος ... χωρις ψυξη σε αυτο 2μερες που μου το δανεισε ο hipro5 στα 3.55 δεν εκανε ουτε τσικ!

Link to comment
Share on other sites

πω πω μπρίζααααα!! :devil:

καλά, θα δοκιμάσω για αρχή με 3.30 ... και βλέπουμε.... ;)

(γμτ, δεν πρόλαβα να πάρω σήμερα UTT ... 15:00 ξύπνησα,, :D )

Αλήθεια..., πόσο έχουν? και φαντάζομαι πρέπει να αγοράσω και ψύκτρες, έτσι?

(σαν επιπλέον ψύξη στις μνήμες, έχω και έναν πλαινό 12άρι Εnermax στο κουτί, να τις δροσίζει.... )

Link to comment
Share on other sites

βλακεια σου!! τωρα θα αναγκαστεις να περιμενεις μεχρι την δευτερα :p

140-150 εχουν περιπου, δεν θα χρειαστεις ψυκτρες μιας και με εναν ανεμιστηρα στα 3.55 ειναι ασυνιθιστα κρυες!

good luck!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 17:53]

δεν θα χρειαστεις ψυκτρες μιας και με εναν ανεμιστηρα στα 3.55 ειναι ασυνιθιστα κρυες!

... όχι βρε! για μόστρα τις θέλω τις ψύκτρες, είναι πολύ κυριλέ μέσα το κουτί - γυμνές μνήμες θα έχω?! :p:D

τεσπα θα έχετε και δικά μου αποτελέσματα σύντομα

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω dual channel!

μια χαρά χωράνε με τα ψυκτράκια, είχα ώς τώρα 2 double sided A-data με τις ψύκτρες τους...

θα βάλω αυτά τα "πλατινέ" της revoltec, πολύ τα γουστάρω (και κάνουν και πολύ καλή δουλειά!)

καλές και οι επιδόσεις, αλλά καλή και η εμφάνιση ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.