Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από chroma

Ήθελαν 3v για τα 200 σε σφικτά timings,

μπορεί να είναι και το συγκεκριμένο στικ στριμμένο (ένα 512ΜΒ δοκίμασα).

ρε συ chroma αφου λεμε ειναι chipακια σαν τα VX, αναμενομενο ηταν να θελουμε 3V για σφικτα timmings!

δωσε 3.5V και πες μας τι κανει!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 07:46]

ΜΗΠΩΣ θέλει κανείς να "παίξει" με ένα DDR Maximizer σήμερα Κυριακή........?......... :D

Για σημερα μηπως εχουμε κατι??:D ----------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειμαι λιγο gay!

Κι εγω της "σχολης chroma" ειμαι!! Πολλα τα βολτια για 2-2-2!

και αντε να το καταλαβω να θελουνε τα κερατα τους για 240 2-2-2, αλλα να θελουνε 3+ για τα 200 ειναι too much για μενα τον μικρο. Δεν πρεπει να "τα χωνει" και σωστα η AN7. Βεβαια αμα οπως λετε δεν ζεσταινονται καθολου (δεν εκανα τον κοπο να τα πιασω [τα τσιπακια εννοω ρεεεε!!] μετα απο overnight memtest) στα βολτ αυτα τοτε μιλαμε για "ειδικη" περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ακούν στη τάση, όπως τα ΒΗ δεν έχω πρόβλημα, να τα δώσω. Απλά απογοητεύτηκα που είναι "γαιδούρια".. Με 3v παίζουν 200, τα ΒΗ παίζουν 230. Με 3.5 πάνε 245, τα ΒΗ είναι στα 260φευγα με ακόμα καλύτερα timings. Δεν ζεσταίνονται πάντως πολύ σε load, στη θέση σου θα έδινα όσο δίνει η ΑΝ7 χωρίς ενδοιασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το OCZ δεν μασαει τον b00ts0 του στα 3.2. της ΑΝ7. περιμενα οτι θα γονατισει και θα πρεπει να πειραξω κανα rail της 3αρας. Μηπως τα δινει απο την 5αρα? Κατα τα αλλα δεν ειναι οτι εχω ενδοιασμους να τα δωσω... απλα βλεπω οτι ειναι "much ado about nothing" η δουλεια! Να πεις οτι εκανα και benchmark για να κοντραρω καποιον...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 09:21]

Welcome aboard The Stilt........Greetings to macci as well from Greece......... ;):D

Did you found any of those 2 x 256MB to play with....?....

Thanks guys :)

I´m waiting 21GB (18x 1GB kit, 6x 512MB) of TwinMos UTT to arrive tomorrow, so some 'golden samples' are likely to show up ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Αν ακούν στη τάση, όπως τα ΒΗ δεν έχω πρόβλημα, να τα δώσω. Απλά απογοητεύτηκα που είναι "γαιδούρια".. Με 3v παίζουν 200, τα ΒΗ παίζουν 230. Με 3.5 πάνε 245, τα ΒΗ είναι στα 260φευγα με ακόμα καλύτερα timings. Δεν ζεσταίνονται πάντως πολύ σε load, στη θέση σου θα έδινα όσο δίνει η ΑΝ7 χωρίς ενδοιασμούς.

τα BH-5 2x512 παιζουν με 3.5V 260φευγα?? δεν νομιζω για τοσο καθημερινα DIMMακια εκτος αν εισαι λιιιιγο τυχερουλης

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

τα BH-5 2x512 παιζουν με 3.5V 260φευγα?? δεν νομιζω για τοσο καθημερινα DIMMακια εκτος αν εισαι λιιιιγο τυχερουλης

Δε χρειαζεται ιδιαιτερη τυχη, 2 πραγματακια μονο. Ενα ζευγαρι BH5 και μια DFI L.P. 754 socket και εισαι αρχοντας.;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sisman

Δε χρειαζεται ιδιαιτερη τυχη, 2 πραγματακια μονο. Ενα ζευγαρι BH5 και μια DFI L.P. 754 socket και εισαι αρχοντας.;)

single channel και 2x512 η single channel 1x512?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

τα BH-5 2x512 παιζουν με 3.5V 260φευγα?? δεν νομιζω για τοσο καθημερινα DIMMακια εκτος αν εισαι λιιιιγο τυχερουλης

Ζεστά από τα κάρβουνα, δεν είναι 260 αλλά 255 αλλά και 3.4V. 2x512 mushkin 3200 bh6

post-35-1416071531,0667_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

2 dimm έίχα την εντύπωση πως σε single είναι πιο μανίκι στον Α64. Αν και δεν έχω συγκρίνει μητρική ίδιου κατασκευαστή να το επιβεβαιώσω, περιμένω το dfi.

Αρχική απάντηση από georgesod

Σου βγάζουν εκεί 3d - prime;

3D κανονικά. prime ακόμα άγνωστο γιατί θα ασχοληθώ μαζί του όταν τελειώσει το ψήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

2 dimm έίχα την εντύπωση πως σε single είναι πιο μανίκι στον Α64. Αν και δεν έχω συγκρίνει μητρική ίδιου κατασκευαστή να το επιβεβαιώσω, περιμένω το dfi.

.

ναι ειναι ποιο δυσκολο ... καλα πανε δεν μπορω να πω!

ειναι και απο τις καλες παρτιδες ομως ... mushkin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.