Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από whitewolf

εδω και 3 μερες εχω 2χ512 ιδιες με του esdee. 2-2-2-5 λοιπον στα 235 stable με as8 πληρως....αμονταριστη :) με 3.2v απο βιος

whitewolf βοηθα και εσυ με μερικες photo! απο τα chipακια!!

Link to comment
Share on other sites

Η "ανησυχία" μου ήταν οτι φάνηκαν λίγα τα 241 για 3.55 σε σχέση με κλασικά ΒΗ. Οι μνήμες αν συνεχίζουν τη γνωστή παράδοση της winbond δε μασάνε, ούτε ο IMC με ανησυχεί καθόλου, εκεί δίνω και εγώ για 24/7. Αλλά αν παίζουν σε intel παραπάνω (που συνήθως το αντίθετο συμβαίνει) τότε φταίει το MSI χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma [Σήμερα, στις 16:12]

Η "ανησυχία" μου ήταν οτι φάνηκαν λίγα τα 241 για 3.55 σε σχέση με κλασικά ΒΗ. Οι μνήμες αν συνεχίζουν τη γνωστή παράδοση της winbond δε μασάνε, ούτε ο IMC με ανησυχεί καθόλου, εκεί δίνω και εγώ για 24/7. Αλλά αν παίζουν σε intel παραπάνω (που συνήθως το αντίθετο συμβαίνει) τότε φταίει το MSI χαλαρά.

Eσύ με τις 2χ512 που έφτασες στο dfi;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Η "ανησυχία" μου ήταν οτι φάνηκαν λίγα τα 241 για 3.55 σε σχέση με κλασικά ΒΗ. Οι μνήμες αν συνεχίζουν τη γνωστή παράδοση της winbond δε μασάνε, ούτε ο IMC με ανησυχεί καθόλου, εκεί δίνω και εγώ για 24/7. Αλλά αν παίζουν σε intel παραπάνω (που συνήθως το αντίθετο συμβαίνει) τότε φταίει το MSI χαλαρά.

ισως εφταιγαν και αλλα πραγματα ... ρευματα πχ ... μπορει το VTT να την ακουει μπορει μπορει 1002 ... αν δεν δοκιμασω και maximizer να ειμαι σιγουρος για τα ρευματα απλα δεν μπορω να τα ριξω στο board! ... ισως κανω σημερα test και σε ενα πιο καινουργιο MSI

τα δικα σου chroma ειναι 2χ512?

μπορει τα δικα μου απλα να μην ειναι το ιδιο καλα κομματια με τα δικα σου, αλλα εχεις και DFI :p

@endu thanks!

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδίμ, εγώ απλά θέλω να δω αν συγκρίνονται με τα κλασικά ΒΗ και από το hipro τουλάχιστον βλέπω πως είναι ισάξια. UTT ακόμα δεν έχω βάλει στο DFI, ο φίλτατος vagouridis μπορεί να μου δώσει για δοκιμή. Τα 2x512 που αναφέρομαι ήταν mushkin 3200 BH6

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Ναι βρε παιδίμ, εγώ απλά θέλω να δω αν συγκρίνονται με τα κλασικά ΒΗ και από το hipro τουλάχιστον βλέπω πως είναι ισάξια. UTT ακόμα δεν έχω βάλει στο DFI, ο φίλτατος vagouridis μπορεί να μου δώσει για δοκιμή. Τα 2x512 που αναφέρομαι ήταν mushkin 3200 BH6

got it ... ο hipro εποιασε περισσοτερα απο εμενα με τα ιδια modules οποτε θελω να δω και αν το maximizer εκανε τοση μεγαλη διαφορα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

got it ... ο hipro εποιασε περισσοτερα απο εμενα με τα ιδια modules οποτε θελω να δω και αν το maximizer εκανε τοση μεγαλη διαφορα!

δεν μου τις στελνεις να τις δοκιμασο και γω:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Μπα αδερφε esdee το msi ειναι ο αδυνατος κρικος.

περιμενα να ειναι θεμα περισσοτερο IMC με τον οποιο ειμαι υπερευχαριστιμενος ... με τα PQI του fragma εποιασα 277 memtest #5 error free με 2.7V ενω αυτος επιασε 270 με 3.1V στο DFI ... μπορει να μην γουσταρει τα winbond συγκεκριμενα (καθολου απιθανο!)

/edit συνονοματε δεν ανυσηχω αν φταει το MSI γιατι συντομα περνει ποδι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

fragAma............οχι κι ετσι ρε βαγγελακι.............παντως μιας και εχω δφι φερε κανα τετοιο τσιπακι να δοκιμασω και γω........μπας και βγει κανα καλυτερο συμπερασμα........

{παντως το θρεντ μου θυμιζει τα παλια καλα θρεντ του λαμπη............απο τα λιγα ''ψαγμενα που μας κρατανε σε αγωνια'' τον τελευταιο καιρο.......σε σχεση με τα πολλα ακυρα......(ευθυνη χρηστων και οχι υπευθυνων του λαμπη για να μην παρεξηγουμαστε)

με την καλη εννοια το λεω........}

μπακ ον τοπικ πλιζ......

Link to comment
Share on other sites

update... για καποιο λογο που δεν ξερω ακομα οταν κανω memtest με cpu στα 260 και με 5/4 η 3/2 στις μνημες βγαζει λαθος .....ακομα και με χαλαρα timings,ενω με τις geil στα 2-3-3-6 ολα καλα και στα 260-265-270 και 275 μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από whitewolf

update... για καποιο λογο που δεν ξερω ακομα οταν κανω memtest με cpu στα 260 και με 5/4 η 3/2 στις μνημες βγαζει λαθος .....ακομα και με χαλαρα timings,ενω με τις geil στα 2-3-3-6 ολα καλα και στα 260-265-270 και 275 μεχρι τωρα.

και τα VX δεν επαιζαν με διαιρετη πανω απο 220 ...ενδιαφερον!

και αυτα τα chipακια δεν επαιζαν πανω απο 220 με 166div σε εμενα ...

/edit : παραπονιαρη fragma! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.