Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από esdee

αν ειναι εεεετσι ... ναι! το τροφοδοτικο μου με το booster πανω απο 3.4 την ακουει κανονικα ... you have pm man

@apostglen αν εχουν την ιδια συμπεριφορα με τα VX τοτε απλα πρεπει να εχεις το cas latency στο 2.5

Ναι αλλα νομιζω χάνεις και το GAT

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά τόσο μυστικό είναι από που μπορούμε να προμηθευτούμε τέτοιες μνήμες?

Μου θυμίζει τους κοντράκηδες με τα αμάξια τους που δε λένε τι μετατροπές έχουν κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Gabriel

Τελικά ρε παιδιά τόσο μυστικό είναι από που μπορούμε να προμηθευτούμε τέτοιες μνήμες?

Μου θυμίζει τους κοντράκηδες με τα αμάξια τους που δε λένε τι μετατροπές έχουν κάνει...

πραγματικα υπαρχουν παντου... απλα να ειναι καποια συγκεκριμενα stepping τωρα να σε στειλω σε καποιο μαγαζι να παρεις και δεν ειναι τετοια τοτε δεν θα στεναχωρηθεις ? λιγη υπομονη ... δεν ειναι σε ελειψη τα CHIP οποτε δεν θα ληψουν απο κανεναν

κυριε Hipro εχετε κατι να προσθεσετε? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

εχω καμια δεκαρια διπλα μου 0448 μην με βαζεις σε ιδεες πρωτοχρονιατικα....

εχουν τα chipακια 2 κυκλακια στα ακρα του stepping

ελα τωρα αφου ξερουμε οτι θελεις!!!

post-1377-1416071489,5247_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δει σε intel να παίζουν αυτές οι μνήμες 2-2-2 θέλουν μάλλον 3-2-2 αν είναι όντως αυτές (UTT) Αλλά μπορείς να το δεις και από τα κυλινδρικά αποτυπώματα στο πακέτο τους..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

δεν έχω δει σε intel να παίζουν αυτές οι μνήμες 2-2-2 θέλουν μάλλον 3-2-2 αν είναι όντως αυτές (UTT)

βαζεις στοιχημα!???? πωωωω παλι πρεπει να φυγω και οτι γυρισω θα εχει γινει χαμος εδω μεσα :p

παραδιδω την σκυταλη στον Hipro

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee [Σήμερα, στις 21:04]

πραγματικα υπαρχουν παντου... απλα να ειναι καποια συγκεκριμενα stepping τωρα να σε στειλω σε καποιο μαγαζι να παρεις και δεν ειναι τετοια τοτε δεν θα στεναχωρηθεις ? λιγη υπομονη ... δεν ειναι σε ελειψη τα CHIP οποτε δεν θα ληψουν απο κανεναν

Οk Thanx.

:sorry:και για το επιτακτικό ύφος μου αλλά βλέπεις,όλοι έχουμε need...The need for speed.

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

δεν έχω δει σε intel να παίζουν αυτές οι μνήμες 2-2-2 θέλουν μάλλον 3-2-2 αν είναι όντως αυτές (UTT) Αλλά μπορείς να το δεις και από τα κυλινδρικά αποτυπώματα στο πακέτο τους..

σε 754 τις δοκιμασα :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

οκ παίδες πραγματικά δεν έχω ιδέα πως μπορεί να παίζουν σε Intel, σίγουρα το BIOS παίζει το ρόλο του, απλά μεταφέρω ότι όλοι διαβάζουμε.

ας πουμε οτι εχασα τον υπνο μου με το που τις ειδα σε INTEL ...

εκτος και αν κανω κατι τρομερα λαθος !!! τους αρεσει λιγο η ακατανομαστη εταιρια!

Link to comment
Share on other sites

στου χαιπρο?

ο τυπος ειπε ξεκαθαρα οτι ο καθαρο ρευμα που τρωνε οι μνημες τερματιζει πανα τα ορια τοσ και τα ξεχειλωνει κιολας....

δεν ειναι μετρο συγκρισης ειναι καημος ο τυπος...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

στου χαιπρο?

ο τυπος ειπε ξεκαθαρα οτι ο καθαρο ρευμα που τρωνε οι μνημες τερματιζει πανα τα ορια τοσ και τα ξεχειλωνει κιολας....

δεν ειναι μετρο συγκρισης ειναι καημος ο τυπος...

αν ειχα σταθερες τασεις ισως να μπορουσα να εχω αποτελεσματα σαν τα δικα του ...

το booster μαμιεται ... μια δειχνει 3.5 κανω reboot δειχνει 3.2 το ξαναρυθμιζω για 3.5 , ξανα reboot παει στα 4V, με αποτελεσμα εν αγνοια μου να κανω memtest#5 στις μνημες με 4V επι 4 ωρες! δεν καταλαβαν ΤΙΠΟΤΑ απο ζεστη ... ειναι πολυ περιεργο... δεν ζεστενονται ΚΑΘΟΛΟΥ!!!! (βοηθαει και ο 8αρης tornado) το καλο ειναι οτι δεν τα εχει παιξει παρολο το πρωτοχρονιατικο 3.5Voltο burn in το booster...

@fotme ισως και το serial να πρεπει να τελιωνει σε 50D αλλα ειναι πολυ νωρις για να πω ..

και αλλες εταιριες θα τα εχουν σε value dimmακια τους παντως!

Link to comment
Share on other sites

Ξανακοιταξα τις μνημες και δυο απο αυτες εχουν κατω αριστερα μια πολυ μικρη βουλιτσα. Τις εβαλα επανω και παιζουν στα 2,6 2-3-2-5 @ 200. Τωρα κανω εγκατασταση σε ενα 754 για να τις δοκιμασω. Μαλλον CH5 μου μυριζουν...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι μου ειχε πει ενας τυπακος στο xtreme το "4" στο τελος της ημερομηνιας παραγωγης "ΧΧΧΧ4" σημαινει οτι ειναι απο winbond. το 50D στο τελος του κατω σειριακου αριθμου λογικα σημαινει 5nanosec σε CAS2.5 (αν ελεγε 50Β θα ηταν Cas 2). Στις 43Β (ddr3700) το Β σημαινει 4.3nanosec CAS 2,5 και το "43Α" cas 2.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.