Jump to content



XO XO XO Twinmos UTT


esdee

Recommended Posts

  • Replies 347
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Aias

παιδια κοιταμε μονο για 04514?Ψαχνω μνημουλες οποτε να παω για αυτες ή να προτιμησω tccc να εχω το κεφαλι μου ησυχο?

εξαρταται απο το ποσο ησυχος θα εισαι με 3.55V 24/7

Link to comment
Share on other sites

γκουχ γκουχ ....ναι η εγγυηση ειναι εγγυηση αλλα αν εισαι ατυχος μπορει να αρπαξει PSU, board CPU ... να υποθεσω εχεις AMD64? (και θες και ενα boostερακι ετσι για τα 3.55)

Link to comment
Share on other sites

Εχω p4 με asus p4c800 Deluxe και μαλλον για mod με ποτενσιομετρακι θα παω .Θελω και dual channel δηλαδη (τρομαρα μου...).

Στο eshop που πηρα τηλεφωνο και του ειπα οτι θελω μονο αυτες ,τα εχασε λιγο ο τυπος και μου ειπε οτι δεν εχουν στοκ twinmos και οτι στειλει ο προμηθευτης.Οποτε παω πλαισιο τωρα? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Aias

Εχω p4 με asus p4c800 Deluxe και μαλλον για mod με ποτενσιομετρακι θα παω .Θελω και dual channel δηλαδη (τρομαρα μου...).

Στο eshop που πηρα τηλεφωνο και του ειπα οτι θελω μονο αυτες ,τα εχασε λιγο ο τυπος και μου ειπε οτι δεν εχουν στοκ twinmos και οτι στειλει ο προμηθευτης.Οποτε παω πλαισιο τωρα? :hmm:

καλα που μου το θυμησες !!! ηθελα να περασω απο πλαισιο και multirama που ειχα δει να εχουν kingston και twinmos!

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακομα τα περισσοτερα multirama εχουν τις παλιες παρτιδες, μου ειπαν (3 μαγαζια) οτι οι καινουργιες παρτιδες αναμενονται τωρα, μαζι και με τα ocz.....Για να δουμε.. Το πλαισιο τι να εχει αφου εχει μονο jetram, τι εγινε υπαρχουν utt και εκει ?????

edit> παντως το ντιμακι της kingston μου εχει παει ανελπιστα καλα (ιδιο me unseen). 255@2.55@2.5-3-3-5 (δεν παει αλλο το cpu) και 202@2225, μακαρι να ειχα ρευμα για μνημες να δουμε που πηγαινε....και η μνημη ειναι παγωμενη! Εχει κανεις κανα boosteraki ευκαιρο ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από eleven

Να το γραφει και στην ουγια

Τις βρηκα σε ενα σερβερ να τρεχουν με 2,5 ν στα 133 ΜΗΖ:confused: Μαλον βλεπω να αρχιζουμε ενα τρελο ψαξιμο για οτι τσιπακι εχει δυο βαθουλοματα πανω:)

μου εχουν γινει ψυχωση τα βαθουλοματα,

ακομα και στο μπρικι του καφε να εχει βαθουλοματα θα αρχισω να ριχνω VOLT! (απο το modded ματι τις κουζινας!)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη επαφή με utt, απογοήτευση.. Φωνάζουν για ψύξη βέβαια, γκαρίζουν μάλλον γιατί εκτός του ανεμιστηριού είναι γυμνές. 238 με 3.4 και 2.0-7-14-2-0-5-2-2-1-1 (κατά Α64 tweaker) το Trfc μετά τα 220 κάνει κόλπα (reboot, σβήνει το μηχάνημα) και αναγκαστικά 14, από 12 που το είχα με τα ΒΗ. Τα υπόλοιπα timing δε φαίνεται να κάνουν τη διαφορά στο o/c. Κάποια ρύθμιση χαλάει τη συνταγή, θα τη βρω.. Να παίζει ρόλο το pcb;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από esdee

μου εχουν γινει ψυχωση τα βαθουλοματα,

ακομα και στο μπρικι του καφε να εχει βαθουλοματα θα αρχισω να ριχνω VOLT! (απο το modded ματι τις κουζινας!)

Καλα ε πεθανα στα γελια:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chroma

Πρώτη επαφή με utt, απογοήτευση.. Φωνάζουν για ψύξη βέβαια, γκαρίζουν μάλλον γιατί εκτός του ανεμιστηριού είναι γυμνές. 238 με 3.4 και 2.0-7-14-2-0-5-2-2-1-1 (κατά Α64 tweaker) το Trfc μετά τα 220 κάνει κόλπα (reboot, σβήνει το μηχάνημα) και αναγκαστικά 14, από 12 που το είχα με τα ΒΗ. Τα υπόλοιπα timing δε φαίνεται να κάνουν τη διαφορά στο o/c. Κάποια ρύθμιση χαλάει τη συνταγή, θα τη βρω.. Να παίζει ρόλο το pcb;

την ψαχνω και εγω αυτη τι ριμαδα τι ρυθμιση! τωρα αν οι δικες σου μνημες στον hipro5 πανε 255 τοτε θα αρχισω να πανικοβαλομαι!

Link to comment
Share on other sites

σας παρουσιαζουμε τον Alonso ...

ειναι twinmos FAE Germany και θα τον πεθανουμε στις ερωτησεις στο XS

κοιταξτε τα τελευταια post της σελιδας!

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=49229&page=28&pp=25

stay tuned!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.