Jump to content



NEA MODDED BIOS ΓΙΑ NF7 ver.2


viper1442169065

Recommended Posts

Και εγώ άκουγα πολλούς που το είχαν 30 χωρίς προβλήματα... Όχι όμως και εγώ. Βασικά για να τεστάρω για data corruption αντέγραφα ένα μεγάλο αρχείο ~100ΜΒ από ένα partition σε άλλο και μετά τα συνέκρινα μεταξύ τους (με την λειτουργία compare του CDCheck). Με 30us πάντα το αρχείο καταστρεφόταν με 1ms ήμουν ΟΚ. Και πρέπει δυστυχώς να είμαι πολύ προσεχτικός γιατί αν κάνω ένα CMOS clear και το ξεχασω..... την έκατσα τη βάρκα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Eτσι πληροφοριακα, ποσο σου βγαζει το mem bench Sandra Sp2 ???

Χαλαρωσα timings... Ακομα δε μπορω να δωσω πολλα volt στις ram οποτε θα αρκεστω σε αυτο! Τωρα στα 2650! Timings 2.5-3-3-11 fsb 230 (γιατι βαριεμαι να κατσω να βρω ορια αφου παλι θα κανω αλλαγες...)

Sisoft Sandra αυτο εχω! Δεν το εχω με sp2

post-20-1442173781,7232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσα timings... Ακομα δε μπορω να δωσω πολλα volt στις ram οποτε θα αρκεστω σε αυτο! Τωρα στα 2650! Timings 2.5-3-3-11 fsb 230 (γιατι βαριεμαι να κατσω να βρω ορια αφου παλι θα κανω αλλαγες...)

Sisoft Sandra αυτο εχω! Δεν το εχω με sp2

200 ποντοι διαφορα???Πως γινεται αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λίγες μερούλες ετοιμάζω να κάνω format και λέω να βάλω και κανένα καινούριο bios. Τώρα έχω το d24. Ποιό μου προτείνετε να βάλω; Κι εμένα από ένα σημείο και πάνω μου κολλάει το Prime, όπως ειπώθηκε και παραπάνω. Μου φαίνεται πως θα βάλω το εργοστασιακό d26. Δε θέλω να μπλέκω με modded. Εσείς ποιο προτείνετε σαν πιο σταθερό και overclockable; Από επιλογές δεν νομίζω να χρειάζονται παραπάνω από αυτές που ήδη έχει η Abit.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε λίγες μερούλες ετοιμάζω να κάνω format και λέω να βάλω και κανένα καινούριο bios. Τώρα έχω το d24. Ποιό μου προτείνετε να βάλω; Κι εμένα από ένα σημείο και πάνω μου κολλάει το Prime, όπως ειπώθηκε και παραπάνω. Μου φαίνεται πως θα βάλω το εργοστασιακό d26. Δε θέλω να μπλέκω με modded. Εσείς ποιο προτείνετε σαν πιο σταθερό και overclockable; Από επιλογές δεν νομίζω να χρειάζονται παραπάνω από αυτές που ήδη έχει η Abit.

Αφου θες overclockable θα βαλεις moded...

Mantarays xt!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.