Jump to content



Intel Shelton... XAXAXAXAAA....!


JimmyFox

Recommended Posts

130nm.

Intel Shelton processor is made using Intel’s 130nm process technology and is based on the Intel Pentium M “Banias” architecture

Τα 90nm της Intel... ζεματάνε αν θυμάσαι.

Ναι έχεις δίκιο. 130nm είναι.

Ζεματάνε στα 3.6 Ghz. Στο 1 GHz δεν νομίζω να έχουν τέτοιο πρόβλημα.΄Άλλοι επεξεργαστές σε αυτήν την συχνότητα μάλλον θα έλιωναν ακόμα και στα 180nm.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Μια μετάφραση δεν είναι απαραίτητο να γίνεται αυτολεξεί, μπορεί να γίνει και εννοιολογικά. Το διακομιστης μεσολαβησης μια χαρά όρος είναι.

Όμως το θέμα μας εδώ δεν είναι οι μεταφράσεις όρων που είναι πολύ πονεμένη ιστορία αλλά ο επεξεργαστής της intel, η κριτική του και ο τρόπος που έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη και μενα περιεργο μου ειχε φανει ο Shelton να ηταν βασισμενος στον Prescott και οταν η Intel λεει οτι νικαει την VIA τελικα ξερει γιατι το λεει,θα τον βγαλει οπως βγαζει και η VIA τις CPU της σε micro-ITX μορφη κολλημενος στην mobo.........

O κομμενος Banias λοιπον εχει νοημα γιατι τουλαχιστον ο Banias εχει L1(64ΚΒ) cache αν ηταν Prescott......LOL

Αν θελετε να το δειτε μονο γιατι ειναι στα κινεζικα αλλα εχει πολλες pic και bench βεβαια.......

Εδω: http://www.hkepc.com/hwdb/intelobc-1.htm

Χωρις ανεμιστηρα κι ολας ισως πιασει τελικα αυτο το πραγμα στα γραφεια και για Home Cinema PC.....

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι? Υπαρχει περιπτωση να παρει κανενας απο εδω μεσα τετοιου ειδους επεξεργαστη για το pc του? Μαλλον οχι οποτε μου φαινεται οτι λογο ψαχνεται για να αρχισετε παλι μαχη Intel-Amd. Αφου λεει οτι ειναι για συγκεκριμενα συστηματα... Αν βγαλει η amd εναν επεξεργαστη μικρο για pda , pc σαλονιου .... θα τον κραζατε? Ελεος ρε παιδια...

Υγ.Δεν ειμαι υπερ της Intel απλα δεν εχω λεφτα για fx.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.