Jump to content



Intel Shelton... XAXAXAXAAA....!


JimmyFox

Recommended Posts

Εκτός από πασιφανή έλλειψη έμπνευσης ονοματολογίας (η κατάληξη -οn θυμίζει AMD) ο επεξεργαστής της Intel για embedded systems θα είναι ουσιαστικά ένας Prescott χωρίς L2 cache....

H Intel ισχυρίζεται οτι θα είναι πιο γρήγορος από τον VIA C3. Wow!!! θα σκίσει αυτός ο επεξεργαστής! Τα νεύρα των χρηστών του βέβαια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία... :077:

Ρε δεν έχουν το Θεό τους..... :063:

Ορίστε και ένα link με τον νεο επεξεργαστή παρωδία....

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20040902154930.html

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

Ρε κολλημενε... παρε τον Liverpool/manchester ή οπως δι@ολο τον λενε αυτον τον εμπνευσμενα βαφτισμενο επεξεργαστη σου και αδεισε μας την γωνια!! Περναει η υπερταχεια της Ιντελ!!

Δωσε ρε Ιντελ-αρα!! Αρχιζω να πιστευω οτι βγαζει πολλα ελαττωματικα μοντελα στην γραμμη παραγωγης.... Τα "λιγο" ελαττωματικα γινονται celeron, και τα Γ.Τ.Π.Κ. κομματια γινονται Shelton. Καλυτερα Ιντελ παρα αμφιβολου ποιοτητας επεξεργαστες απο εταιριες που δεν τις ξερει κανεις!! Κανεις δεν αγοραζει πια AMD ρεεεεεε!! Παω να παρω 775+ddr2+pci-e....

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην ειστε κολλημενοι!!

Ξεκολλατεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

Intel ή AMD οτι ειναι καλυτερο για εσας και την τσεπη σας, οτι εχει καλυτερο συντελεστη αποδοσης/τιμης, οτι εινα καλυτερο απο αποψη προβληματων κλπ κατα καιρους αυτα αλλαζουν! Σημερα Intel αυριο AMD, σημερα AMD αυριο Intel!

Τι χαζοκολληματα ειναι αυτα με τους AMDάδες και τους Intelάδες....

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ξεκολληστε επιτελους!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην ειστε κολλημενοι!!

Ξεκολλατεεεεεεε!!!!!!!!!!!!

Intel ή AMD οτι ειναι καλυτερο για εσας και την τσεπη σας, οτι εχει καλυτερο συντελεστη αποδοσης/τιμης, οτι εινα καλυτερο απο αποψη προβληματων κλπ κατα καιρους αυτα αλλαζουν! Σημερα Intel αυριο AMD, σημερα AMD αυριο Intel!

Τι χαζοκολληματα ειναι αυτα με τους AMDάδες και τους Intelάδες....

ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ξεκολληστε επιτελους!!!!!!!!!

1oν) Διάβασες το άρθρο?

2ον) Κατάλαβες το άρθρο?

3ον) Τα τελευταία 15 χρόνια ποιό είναι καλύτερο για την τσέπη μας? ΑΜD ή Intel?

4oν) Αυτοί που είναι κολλημένοι με Intel ή AMD είναι λιγότερο κολλημένοι από αυτούς που έχουν κολλήσει να τους ξεκολλήσουν?

5ον) Έχεις μιλήσει με κολλημένο Intelά? Είναι το ίδιο με να μιλάς με κολλημένο AMDά με τη διαφορά οτι ο AMDάς έχει δίκιο... :p

6ον) Ξέρεις τι σημαίνει NO L2 cache?

7ον) Διάβασες το άρθρο?

Link to comment
Share on other sites

1oν) Διάβασες το άρθρο?

2ον) Κατάλαβες το άρθρο?

3ον) Τα τελευταία 15 χρόνια ποιό είναι καλύτερο για την τσέπη μας? ΑΜD ή Intel?

4oν) Αυτοί που είναι κολλημένοι με Intel ή AMD είναι λιγότερο κολλημένοι από αυτούς που έχουν κολλήσει να τους ξεκολλήσουν?

5ον) Έχεις μιλήσει με κολλημένο Intelά? Είναι το ίδιο με να μιλάς με κολλημένο AMDά με τη διαφορά οτι ο AMDάς έχει δίκιο... :p

6ον) Ξέρεις τι σημαίνει NO L2 cache?

7ον) Διάβασες το άρθρο?

Κοιταξε να δεις αγαπητε φιλε.

Εγω δεν τραβαω κανενα ζορι ουτε κολλημα με το τι κ*λοεπεξεργαστη εχω! Με ενδιαφερει να αποδιδει εκει που θελω με τα λεφτα που διαθετω. Τι θελεις να μου πεις δηλαδη: οτι ολα αυτα τα εκατομυρια κοσμος που εχει αγορασει Intel (στην περιπτωση σου, γιατι το ιδιο θα ισχυει και τα ιδια θα ελεγα σε εναν φανατικο Intelά που κατηγορουσε την AMD) εχει κανει λαθος επιλογη επειδη εσυ και καποιοι αλλοι πιστευουν οτι ο αντιπαλος επεξεργαστης ειναι καλυτερος;;

Αυτα για μενα ειναι ηλιθια κολληματα! Καλο να μαθαινουμε νεα και ηλιθιες ειδησεις απο τις εμπλεκομενες εταιριες αλλα οχι και να τρωγωμαστε μεταξυ μας για το ποιος αθλιος επεξεργαστης ειναι αθλιοτερος απο τον αλλον!!

Και για να σου δωσω να καταλαβεις υπηρξα κατοχος και των δυο επεξεργαστων και εχω εντυπωσεις και απο τους δυο! Τις κραταω για την παρτη μου ομως και κρινω αναλογως... Δεν βγαινω στους δρομους να διαλαλω ποιος ειναι καλυτερος ή οχι, και να κρινω την αποψη του αλλου γιατι δεν πιστευει το ιδιο με εμενα...

Link to comment
Share on other sites

εγω μαγκες ειμαι fan της AMD...αλλα τον τελευταιο καιρο η εν λογω εταιρια intelιζει πολυ και δεν μου αρεσει καθολου..οι τιμες εχουν ξεφυγει λεμεεεεεεεεεεεε!!

οποτε cyrix και τελειωνουμε με αυτα τα ηλιθια διληματα... :p

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εγώ πιστεύω ότι έπρεπε να postάρουνε άτομα που έχουνε δοκιμάσει τους δύο επεξεργαστές στα όρια και μετά να γράφουνε, μέσα από benchmarks και κάψιμο των επεξεργαστών στα παιχνίδια και στα γραφικά κατά δική μου προτίμηση ο AMD είναι κορυφή!!!!!

Και μην ακούσω ξανά για Celeron γιατί ούτε για μπρελόκ δεν κάνει :frog:

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε εγώ πιστεύω ότι έπρεπε να postάρουνε άτομα που έχουνε δοκιμάσει τους δύο επεξεργαστές στα όρια και μετά να γράφουνε, μέσα από benchmarks και κάψιμο των επεξεργαστών στα παιχνίδια και στα γραφικά κατά δική μου προτίμηση ο AMD είναι κορυφή!!!!!

Και μην ακούσω ξανά για Celeron γιατί ούτε για μπρελόκ δεν κάνει :frog:

Φίλε μου εγώ τους έχω δοκιμάσει και τους δύο και σε προγράμματα της αγοράς αλλά και σε δικά μου. Όλο το ζουμί είναι στην υπογραφή μου.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι καλοί είναι, απλά οι ΑΜD είναι (λίγο) φθηνότεροι, και οι Intel έχουν καλύτερα και πολύ περισσότερα chipset υποστήριξης και τεράστια ποικιλία μητρικών. Για παράδειγμα εγώ πέρασα σε Intel διότι δεν έβρισκα αξιόλογη mATX μητρική για AMD, μόνο κάτι VIA km266, που και αν την έπαιρνα έπρεπε να τη γεμίσω με extra κάρτες sata, firewire κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω ελάχιστη απόσταση ανάμεσα στις δύο CPU. Και σιγά σιγά έχουμε και εξίσωση τιμών. Σε λίγο καιρό οι διαφορές θα είναι ανάξιες λόγου όπως πάμε. Πάμε για MAC :001:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.