Jump to content



καρτα γραφικων για agp 2 ?


sofos1442169074

Recommended Posts

αααχχ,που να την βρω την ρημαδα την Geforce3 τη μεταχειρισμένη?θα ριξω ενα σχετικο ψαξιμο αυριο (αχ ρε χρηστο..δεν με εβαζες να σου βρω γκομενα?!πιο ευκολο θα ηταν απο το να βρω agp 2x καρτα..)

να δω τι θα πει κ ο ενδιαφερομενος για την ΜΧ460 κ βλεπουμε απο αυριο..bye for now και ευχαριστω παιδες!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο προσοχή στις απαντήσεις που δίνετε με τόση ευκολία.

Χωρίς κάν να ξέρουμε τον τύπο της μητρικής που έχει το παιδί (από εκεί ξεκινάμε την αναζήτηση μας) για να του προτείνουμε το σωστό....αρχίσατε τις προτάσεις για διάφορες κάρτες.

Ποιός σας είπε ότι όλες οι κάρτες agp4x είναι compatible με agp2x ?

Μην τρελλαθούμε κιόλας.

@sofos

Φίλε μου τρέξε κάποιο διαγνωστικό utility (cpu-z...sandra ή κάποιο παρεμφερές) ώστε να μας δώσεις στοιχεία της μητρικής ή ανοίξτε το κουτί και δείτε με τα μάτια σας τη μάρκα και τον τύπο της μητρικής.

Μετά θα μπορείς να πάρεις υπεύθυνες και σωστές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κ info για την μητρικη. το cpuz να ειναι καλα!!:003:

επισης βαζω κ 2 photo μιας κ ανοιξαμε κουβεντουλα για agp 1x,2x,4x,8x...

η 1η φωτο ειναι για καρτες 2x , ενω η 2η για καρτες 2x-4x..

τελικα καρτες που ειναι AGP 4X-2X (οχι σκετο 4x) μαλλον τις σηκωνει,αφου οπως διαβασα καπου τα AGP 1X,2X,4X ειχαν ολα ιδια ταση..

post-409-1442173760,4049_thumb.jpg

post-409-1442173760,4698_thumb.jpg

post-409-1442173760,485_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok,απλα επιβεβαιωσαμε οτι προκειται για AGP 2x ,μεσω του cpuz.

η εμπειρια του john_dr με καρτα agp 4x σε 2x slot ,καθως κ το σχετικο ψαξιμο στο interneti ,δεν αφηνει πολλα περιθωρια αμφιβολιας.. καρτα 4x ή 2x-4x μας κανουν!

αυριο του ανακοινωνω τα παραπανω κ ας κανει οτι τον φωτισει ο θεος.

εγω νιπτω τας χειρας μου. end of story!

τενκ γιου φορ δα χελπ μποις !! :023:

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά φίλε μου και μην μπερδεύεσαι μόνος σου.

Η μητρική σου υποστηρίζει AGP rev1.0 ....που σημαίνει

AGP signaling 3.3volt

AGP speed 2x

Αρα ψάχνεις να βρείς κάρτα που να δουλεύει με αυτά τα χαρακτηριστικά.

Ψάχνεις να βρείς κάρτα με AGP 2X

Ψάχνεις να βρείς κάρτα σε universal AGP έκδοση (2x-4x)...αυτές μετέτρεπαν μέσω των πίνς την τάση τροφοδοσίας των 3,3volt σε 1,5 που έπαιζε η κάρτα.

Δεν ψάχνεις για κάρτα AGP 4X που φτιάχτηκε για AGP rev2.0 με 1,5volt.

Την έκαψες σε χρόνο dt.

Link to comment
Share on other sites

TASOS ,

Ησουν κατατοπιστικοτατος!! (η μητρικη δεν ειναι δικη μου,αλλα ενος φιλου,γι αυτο και η ελλιπης πληροφορηση..)

ψαχνω λοιπον για universal AGP έκδοση (2x-4x) και μονο! στο παρακατω link διαβασα οτι οι GeForce 4 MX420, GeForce 4 MX440 και η GeForce 4 MX460 ειναι (2x-4x). οποτε μια απο τις 3 αυτες θα κανει.

http://www.digit-life.com/articles/gf4mx/

υπαρχει προταση απο ενα φιλο για μια GF4MX460. το παραπανω αρθρο αναφερει τις GF4MX460 ως AGP (2x/4x) .επομενως η προταση του φιλου,βρισκεται πλεον υπο σοβαρη σκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.