Jump to content


Filmnet Φτού και απ'την αρχή!!


Xorxhs

Recommended Posts

Δεν ειναι ομοια τα παραδειγματα που θετεις taso.

Υπαρχει νομος που απαγορευει να ανοιγεις και να πειραξεις hardware( μονο εγγυηση χανεις )? Απαγορευεται αν κατα την αγορα εχεις υπογραψει κατι τετοιο.

Ανετα βρισκουν ποιοι εχουν σπασμενους αποκωδικοποιητες.Γιατι δεν τους πανε μεσα αντι να καθονται να παιζουν με το polarity?

Μηπως γιατι δεν μπορουν να στοιχιωθετησουν κατηγορια?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

ίσως επειδή θα τους κόστιζε περισσότερο μια τέτοια διαδικασία και επιπλέον θα φαίνονταν κακοί στα μάτια του κόσμου.

Ίσως για τους ίδιους λόγους που η Microsoft δεν κυνηγάει με νύχια και με δόντια και τον τελευταίο χρήστη πειρατικών Windows.

Αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχεις δικαίωμα να δεις Filmnet χωρίς συνδρομή. Είναι παράνομο. Η πλάκα είναι ότι αν αύριο βραχυκυκλώσει η TV σου με μαγικό τρόπο και δείχνει το Filmnet αποκωδικοποιημένο ίσως να είσαι παράνομος!

Link to comment
Share on other sites

Με βαλατε στην πριζα! θα το ψαξω αν βρω κανεναν να ξερει καλυτερα γιατι εχω περιεργια.

Αυτο που λες με την τηλεοραση συμβανει σε ενα φιλο μου. Εχει κοψει την κεραια πισω απο την tv λιγο καταλαθος και καποιες φορες τα ποιανει τα καναλια. Μετρια ποιοτητα εικονας και χωρις φωνη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

φίλοι μου αγόρασα μια κάρτα και χρησιμοποιώ το cablecrypt..Ένωσα με τον υπολογιστή την τηλεόραση και κατάφερα να το συντονίσω χωρίς να κουνίεται..Να σας πω τι κάνω και να μου πείτε αν δουλέυει και σε εσάς..

Πρόσεξα όταν είναι Auto Lock - Default τότε κουνίετε συνεχώς η εικόνα..Όταν όμως το Auto Lock είναι off το συντονίζεις με το αριστερο και δεξί πλήκτρο του πληκτρολογιου και μετά θα κουνιέται από μόνη της η εικόνα σιγά σιγά..Όταν γίνει αυτό δηλαδη να κουνίεται η εικόνα σιγά σιγα τότε πρέπει να βάλετε το Auto Lock-Default και θα δουλεύει τέλεια..Είχα και πρόβλημα επίσης και με τα χρώματα που άλλαζαν κάθε πέντε λεπτά αλλά πρόσεξα ότι όταν παραμορφωθούν τα χρώματα και πατήσω το πλήκτρο F4 που είναι για το invert δουλεύει..Ύστερα μπορεί να ξανά γίνει αυτό δηλ να χαλάσουν τα χρώματα αλλά ξανά πατώ το πλήκτρο F4 και δείχνει πολύ ωραία..Βάζω και το ραδιοφονάκι μου και βλέπω πολύ ωραία το πρωτάθλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν αναφερόμαστε στο filmnet, αλλά σε κάποια μέθοδο για να βλέπεις κάποιο σήμα τυχαίο καθαρά για εκπαιδευτικούς σκοπούς. :D Σε αντίθετη περίπτωση, παραβιάζονται οι κανόνες του forum δίνοντας δημοσίως οδηγίες για την χρήση αυτών των προγραμμάτων και θα αναγκαστώ να επέμβω. :074: Μην ξεχνάμε ότι η παρακολούθηση προγράμματος του filmnet είναι νόμιμη μόνο με συνδρομή. :116:

Υ.Γ. :118:

Link to comment
Share on other sites

Και το επαναλαμβάνω και εγώ , ότι εμείς είμαστε αντίθετοι στην προώθηση μεθόδων και οδηγών που βοηθάνε στην αποκρυπτογράφηση και "σπάσιμο " συνδρομητικών καναλιών.

Για τα ελεύθερα κανάλια και την βελτίωση της εικόνας τους μπορείται να συζητάτε όσο θέλετε.

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηξη : Εχω filmnet+supersport αλλα στο σαλονι.Εχω και καρτα tv στο pc μου.

Υπαρχει καποιος εξυπνος τροπος , εκτος απο το να τραβηξω 20 μετρα καλωδιο , ωστε να βλεπω filmnet+supersport και στο πισι μου??

Link to comment
Share on other sites

Με περίπου 80 - 100 ευρώ υπάρχει ασύρματη μεταφορά σήματος. Αν πάς σε κάποιο μαγαζί με ηλεκτρονικά ίσως το βρείς ευκολα. Ανάλογα με το μοντέλο έχει , αν θυμάμαι καλά , μέχρι και τλεκιντρόλ να αλλάζεις και το κανάλι στον κωδικοποιητή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά, θέλω να κάνω όλα αυτά που πρέπει για το Filmnet κτλ. Αλλά δεν έχω κάρτα ΤV. Θέλω να πάρω μία, αλλά δεν ξέρω ποια πρέπει να πάρω και τι να προσέχω στα χαρακτηριστικά της κάρτας. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια? Θα ήθελα να μην είναι η πιο άχρηστη που υπάρχει, αλλά ούτε και η πιο καλή (και πιο ακριβή....) και θα ήθελα να έχει και δέκτη για ραδιόφωνο. Τώρα από τιμή εντάξει... μέχρι 70€ τα δίνω!

Link to comment
Share on other sites

Μία εντελώς άσχετη παρατήρηση (παύλα) - βλακεία που μου ήρθε καθώς διάβαζα το thread.

Όλοι εσείς που μιλάτε για κανόνες του φόρουμ, για νόμους και παρανομία, μέσα από παράνομα windows δεν το κάνετε???

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που μιλάτε για κανόνες του φόρουμ, για νόμους και παρανομία, μέσα από παράνομα windows δεν το κάνετε???

Η νομιμότητα του forum δεν έχει καμιά σχέση με το τι κάνουμε εμείς σαν πρόσωπα σπίτια μας. Με το αν αγοράζουμε τα Windows ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η νομιμότητα του forum δεν έχει καμιά σχέση με το τι κάνουμε εμείς σαν πρόσωπα σπίτια μας. Με το αν αγοράζουμε τα Windows ή όχι.

Για να συμπληρώσω τον Γιάννη:

Έχει να κάνει όμως με το αν σου υποδείξω εγώ πως να πάρεις κάτι κλεμμένο μέσα από τις σελίδες του φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.