Jump to content



Filmnet Φτού και απ'την αρχή!!


Xorxhs

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

ok thanks τα κατέβασα.όμως τι ακριβώς πρέπει να κάνω μετά.βάζω το αρχείο CCRYPT.EXE Στο φάκελο του DScaler και μετά ανοίγω πάλι το prg που βλέπω tv το κλείνω και πατάω όπως παλιά το CCRYPT.EXE αλλα μου λέει: αυτή η εφαρμογή απέτυχε να ξεκινήσει επειδή το αρχείο DSDrv.dll δεν εντοπιστηκε.Τι ακριβώς πρέπει να κάνω????

Link to comment
Share on other sites

Πρίν απο μερικές μέρες απέκτησα μια κάτρα tv Leadtek Winfast2000XP Deluxe με chip Bt878

Καταρχάς εχώ να παρατηρήσω το εξής:

1. Τα χρώματα ειναι πολύ μέτρια όταν ανοιγω το πρόγραμμα της κάρτας (winfast PVR). Αυτό βέβαια διορθώνεται αν τρέξω πρώτα το DScaler και μετα το πρόγραμμα της tv...

2. Παρόλο που έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις του cablectyp,DScalerδεν κατάφερα να αποκοδικοποιήσω το σήμα του Filmnet και του Supersport (έχω Windows98SE)

Συγκεκριμένα η εικόνα δεν σταθεροποιήται για πάνω απο 5 sec. Όσο για την πολικότητα δεν το συζητάμε...Δεν γίνεται τίποτα. Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?Δηλαδή ποια βήματα πρέπει να ακολουθήσω αναλυτικά για να έχω σωστα αποτελέσματα.Αν έχει κάποιος παρόμοια κάρτα ας βοηθήσει please!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το DScaler έχει μια κάποια επίδραση στο hardware της κάρτας διότι και εγώ έχω παρατηρήσει ελαφρώς διαφορετική απεικόνιση του Winfast PVR μετά το άνοιγμα του DScaler.

Για το Filmnet έχεις μήνυμα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Μεταξύ σοβαρού και αστείου... να γίνεις συνδρομητής.

Με USB δεν γίνεται τίποτα.

Αλλά με την Nova και μερικά παιχνίδια να τα δείχνει η ελεύθερη TV πλέον δεν είναι και κάτι το ουσιώδες η ύπαρξη κάρτας που να "ξεκλειδώνει" σε ένα βαθμό την εικόνα του Filmnet.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

sorry p επαναφέρω αυτό το μήνυμα ύστερα από 1 χρόνο αλλα είμαι από Κύπρο..Παλιά ασχολούμουν πολύ με αυτά τα πράγματα..Έχω συνδομητικό κανάλι τις "μιβισιον"(είναι κάτι σαν το filmnet αλλα το έχει η ΚΟΊΤΑ)..Το "μιβισιον" λοιπόν δείχνει 2 match ελληνικού ποδοσφαίρου και 2 κυπριακού...Το ρικ 1 δυο ελληνικού...Και το LTV(filmnet το αντίστοιχο στην Ελλάδα) 2 ελληνικά και 2 κυπριακά..Δεν υπάρχει τρόπος να έχω καλή εικόνα για να έχω στο σπίτι μου όλα τα παιχνίδια του ελληνικού και τα μισά περίπου του κυπριακού?

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι η ίδια ιστορία με το filmnet τότε έχεις 3 επιλογές:

- 1) Γίνεσαι συνδρομητής στο/στα κανάλι/κανάλια.

- 2) Το καφενείον της γειτονιάς

- 3) Δοκιμάζεις ένα από τα προγράμματα κάτω από 98SE/Me και με την βοήθεια ραδιοφώνου έχεις και περιγραφή του αγώνα. Το κατά πόσο θα σου σπάσει τα νεύρα ή θα χαρείς σε έναν βαθμό το ματς εξαρτάται από την υπομονή σου και την ισχύ του τηλεοπτικού σήματος στην περιοχή σου.

Προσωπικά σε κάθε φανατικό ποδοσφαιρόφιλο θα πρότεινα το 1 ή το 2.

Για 2-5 ματς το χρόνο καλό είναι το 3.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω και εγω την ιδια καρτα μπορει καποιος να μου πει τις ρυθμισεις που εχει η με πιο προγραμμα παιζει γιατι με το default προγραμμα παιζει χαλια τους σταθμους και δεν ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

*********************/

Tα προγραμματα ειναι νομιμα. Η χρηση τους αναλογα με το σκοπο μπορει να μην ειναι :>

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Τα προγράμματα που υπήρχαν στο λινκ μόνο νόμιμα δεν φαίνονται.

Χαρακτηριστικά, σε ένα από αυτά υπήρχαν οδηγίες για επέμβαση στο εσωτερικό του κωδικοποιητή, ώστε να παρακαμφθεί η κωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Και? Εννοω αν υπαρχουν καποιες συχνοτητες πανω απο το κεφαλι σου και εσυ με καποιους αλγοριθμους μπορεις να τις βλεπεις ειναι παρανο?

Επισης το να λεει καποιος πως χρησιμοποιουνται πχ τα ναρκωτικα δεν τον κανει και χρηστη. Δεν υπαρχει κατι το παρανομο στην πληροφορια

Τεσπα.Εσυ εισαι webmaster εσυ κρινεις και τι θες ή οχι στο site

Link to comment
Share on other sites

Και? Εννοω αν υπαρχουν καποιες συχνοτητες πανω απο το κεφαλι σου και εσυ με καποιους αλγοριθμους μπορεις να τις βλεπεις ειναι παρανο?

Μιλάμε για τηλεοπτικό σήμα ιδιοκτησίας κάποιας εταιρείας το οποίο δίνεται πρός χρήση μετά από πληρωμή....για αυτό το λόγο είναι και κρυπτογραφημένο.

Με το σκεπτικό το δικό σου.....και ο γείτονας σου μιάς και τα καλώδια του ΟΤΕ περνάνε έξω από το σπίτι του.....θα μπορούσε να κάνει μια παράλληλη σύνδεση στη γραμμή σου.....και να κάνει και αυτός τη δουλειά του σαν άνθρωπος :046:

Ελεος :046:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.