Jump to content



BTX ποτε;


LordArthas

Recommended Posts

Παιδια γεια χαρα σε ολους. Σκεφτομαι να αλλαξω το κουτι μου (Xaser II) με το Tsunami της Thermaltake.

Μα προβληματιζει ομως το θεμα με το νεο standard για τα κουτια, το BTX. Δε θα ηθελα να παρω κατι και να ειναι ηδη προς αποσυρση. Ξερω οτι στο χωρο των υπολογιστων ετσι ειναι τα πραγματα, αλλα επειδη προκειται για αγορα κουτιου, που θεωρητικα, «αντεχει στο χρονο», γι'αυτο ειμαι πιο διστακτικος.

Ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις AMD δεν υπάρχει λόγος να πάρεις ΒΤΧ αν έχεις Intel τότε καλύτερα να περιμένεις λίγο καιρό μέχρι να χρειαστεί να αλλάξεις όλο το σύστημά σου ( μητρική, μνήμες, ... ) σε κάτι που αναγκαστικά θα θέλει ΒΤΧ.

Link to comment
Share on other sites

Thnx παιδια για τις απαντησεις. Η Intel δηλ προωθει το BTX; Εγω ουτως η αλλως AMD εχω και AMD προκειται παρω οταν αναβαθμισω.

Δεν αντεξα τελικα και το παρηγγειλα το πρωι. Ημουν σε διλημμα αναμεσα στο silver και black, αλλα για αλλαγη, το τωρινο μου ειναι μαυρο, διαλεξα το silver. Ελπιζω να φτασει συντομα. Αληθεια στην Ελλαδα ποσο εχει; Εγω το πηρα 124 απο Ιταλια.

spresv μολις το ειδα, πρραγματικα το ερωτευτικα αυτο το case. Ειναι αθορυβο; Ελπιζω περισσοτερο απο το Xaser II που εχω ηδη.

Link to comment
Share on other sites

spresv θα ηθελα να σου κανω μια ερωτηση που αφορα το case.

Εφτασε σημερα. Πολυ ομορφο αν και μου δινει λιγο την εντυπση οτι ειναι πλαστικο κι οχι μεταλικο!

Η ερωστηση ειναι η εξης: Που ειναι και τι χρωμα εχει το καλωδιο "speaker"; Βρηκα αυτα για τα leds,για το power κτλ (πορτοκαλι-ασπρο, μωβ-ασπρο, κοκκινο-μαυρο και ασπρο-μαυρο), αλλα "speaker" τιποτα! Ειναι δυνατον να μην εχει; Φυσικα τωρα οταν ανοιγω το pc δεν κανει και το χαρακτηριστικο "beep".

Thnx.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το speaker δεν είναι ενσωματωμένο στο κουτί, έρχεται στο κουτάκι ή νάυλον σακουλάκι με τις βίδες του κουτιού. Ψάξε, είναι πολύ μικρό και έχει δύο καλώδια. Το κόκκινο θετικό και το μαύρο αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι το speaker δεν είναι ενσωματωμένο στο κουτί, έρχεται στο κουτάκι ή νάυλον σακουλάκι με τις βίδες του κουτιού. Ψάξε, είναι πολύ μικρό και έχει δύο καλώδια. Το κόκκινο θετικό και το μαύρο αρνητικό.

Εψαξα τα παντα, αλλα δε βρηκα τιποτε. Ή το εχασα ή δεν το ειχε. Τελοσπαντων δεν ειναι και πολυ μεγαλο προβλημα.

Thnx για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.