Jump to content



internet και suse 9.2


fideboras

Recommended Posts

Καλή χρονιά παιδιά!

Μόλις έβαλα το suse 9.2. στο μηχανημα μου.Μήπως κάποιος ξέρει να μου πει πως μπαίνω στο ιντερνετ; Έχω ρυθμίσει το modem και κάνω κλήση αλλά τίποτα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έκανα την ολοκληρωνένη εγκατάσταση.Πηγαίνω στο kinternet και έχει αναγνωρίσει το modem, του λέω και σε ποιο αριθμό να καλέσει και μόλις πατάω κλήση δεν κάνει τίποτα!Τι έχω κάνει λάθος;

Link to comment
Share on other sites

βασικα το μεγαλο σου λα8οσ ειναι που εκανεσ εγκαταστασι λινουκσ.

κατσε τωρα και πσακσε να μπεισ στο ιντερνετ.

λισι υπαρχει και ειναι απλι και τιν κσερει το 95% των χρηστων παγκοσμιοσ.

λεγεται γουιντοους

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να σχολιάσω το από πάνω post,

λέω: τι modem έχεις? μήπως χρειάζεται κάποιο init string ανάλογο του

wait for dialtone που έχουν τα windows? στα settings του modem στο init string

γράφεις atx.

Link to comment
Share on other sites

Το να ειρωνεύεσαι δεν σε κάνει πιο έξυπνο και αναφέρομαι στον stamatas. Επιλογή μου το λειτουργικό λίνουξ. Αν μπορούσες να βοηθήσεις θα το εκτιμούσα όπως έχουν κάνει τα άλλα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fideboras

Το πρόβλημα παραμένει.Δεν έχω αφιερώσει και τον κατάλληλο χρόνο.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

χαχα συμφωνω. ανοιξε κανα βιβλιο να μαθεισ πωσ δουλευει σε βαθος το λινουκσ. κανε εντατικα μαθηματα και μπορει σε κανα μηνα σκληρης προσπαθειας να καταφερεισ το ακατορθωτο.

να μπεις στο ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Stamatas, κόφτο!!! :mad: Αν έχεις τπτ σωστό να πείς, πεσ'το. Αν όχι κόφτο! :mad:

Στο θέμα μας τώρα. Ρώτα στο site του Cretan Linux Users Group ( www.clug.gr νομίζω). Εκεί πιστεύω θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν πολύ καλύτερα από εμάς...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Stamatas, κόφτο!!! :mad: Αν έχεις τπτ σωστό να πείς, πεσ'το. Αν όχι κόφτο!

φιλε να σου πω κατι εγω δε πιστευω να ειπα σε κανενα να μη μιλαει? δεν πιστευω να εμποδιζω κανενα να μιλισει ουτε μιλαω προσβητικα για καποιον. τη γνωμη μου λεω και αν δε σου αρεσει μη τη διαβαζεις.

ελευθερο φορουμ δεν ειναι εδω η μηπως υπαρχει καποιο καθεστος λογοκρησιας και πρεπει να λεμε συγκεκριμενα πραγματα που να τα θεωρεις εσυ σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stamatas [Χθες, στις 00:44]

βασικα το μεγαλο σου λα8οσ ειναι που εκανεσ εγκαταστασι λινουκσ.

κατσε τωρα και πσακσε να μπεισ στο ιντερνετ.

λισι υπαρχει και ειναι απλι και τιν κσερει το 95% των χρηστων παγκοσμιοσ.

λεγεται γουιντοους

+

Αρχική απάντηση από stamatas [Σήμερα, στις 19:07]

χαχα συμφωνω. ανοιξε κανα βιβλιο να μαθεισ πωσ δουλευει σε βαθος το λινουκσ. κανε εντατικα μαθηματα και μπορει σε κανα μηνα σκληρης προσπαθειας να καταφερεισ το ακατορθωτο.

να μπεις στο ιντερνετ

=

post-33-1416071507,7342_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις το Kppp , είναι πολύ απλό και γρήγορο.

Το modem κάνει καθόλου dial? To ακούς να συνδεεται;

Δεν βγαίνει κανένα μήνυμα λάθους; ppp daemon cannot be started κλπ κλπ?

Link to comment
Share on other sites

@stamatas όταν απαντάς σε κάποιο θέμα που κάποιος χρήστης ζητάει βοήθεια για συγκεκριμένο πράγμα, του προτείνεις λύσης και δεν αποδοκιμάζεις της επιλογές του. Το θέμα δεν είναι LinuxVSWindows, είσαι offtopic, τέτοιες εξυπνάδες ξέρουμε να λέμε όλοι, σου προτείνω με την σειρά μου να πάρεις ένα gameboy και για να ησυχάσεις και να ησυχάσουμε από σ ένα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell

@stamatas όταν απαντάς σε κάποιο θέμα που κάποιος χρήστης ζητάει βοήθεια για συγκεκριμένο πράγμα, του προτείνεις λύσης και δεν αποδοκιμάζεις της επιλογές του. Το θέμα δεν είναι LinuxVSWindows, είσαι offtopic, τέτοιες εξυπνάδες ξέρουμε να λέμε όλοι, σου προτείνω με την σειρά μου να πάρεις ένα gameboy και για να ησυχάσεις και να ησυχάσουμε από σ ένα.

Το αυτό.

Αρχική απάντηση από stamatas

χαχα συμφωνω. ανοιξε κανα βιβλιο να μαθεισ πωσ δουλευει σε βαθος το λινουκσ. κανε εντατικα μαθηματα και μπορει σε κανα μηνα σκληρης προσπαθειας να καταφερεισ το ακατορθωτο.

να μπεις στο ιντερνετ

Στην επόμενη "εξυπνάδα" θα κάνεις εντατικά μαθήματα και υπερπροσπάθεια για να μπεις στο Lab.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.