Jump to content



Αγορά υδρόψυξης;


ChrisXP

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply
Λοιπόν έτυχε σήμερα να πέσει μια υδρόψυξη στα χέρια μου (καινούργια)

είναι της Waterchill και την είχε η checkmate αν δεν κάνω λάθος.

Αποτελείται από:

2) block noname αυτός που την είχε μου είπε πως είναι για AMD64 FX κάνει για τον AMD64 3000+ που έχω.

Καθολου no-name. Ειναι της waterchill και επειδη το ηθελα και γω και το χα ψαξει ειναι μια χαρουλα.

Φανταζομαι οτι το κιτακι που λες ειναι το KT-03 Entry

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας.

Κοίταξα σήμερα σε όλοι την Λάρισα και δεν έχει πουθενά σωλήνες και ρακόρ που θελω.

Επίσης ανεμιστήρες βρήκα 120αρηδες στις 3500rpm και σχετικά αθόρυβη αλλά έκαναν 23€ ο ένας, και του είπα να τους κρατησει για αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία it's real δουλεέι.

Την έβαλα για δοκιμή σε μαι λεκάνη και όλα δουλεύουν ρολοΐ ούτε μια διαρροή.

Δοκίμασα πολλούς τρόπους και τελικα κατέληξα σε αυτόν: αντλια>ψυγείο>block>tank, όλοι οι υπόλοιποι δημιουργούσαν θόρυβο και φυσαλίδες.

Πάντως η hydor L20 πολύ αθόρυβη (αφου την έβαλα πάνω σε τσοχάκια.

Τώρα δευτέρα θα πάρω καλώδιο και σωλήνες και θα την συνδέσω πάνω στο pc.

Να ρωτήσω η αντλία δεν κάνει να δουλέψει ούτε για λίγο χωρίς νερό γιατί έκατσα και την γέμισα πρώτα με το καλαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

E το πρωτο δεν ειναι δυσκολο...

Πας αγοραζεις κομαματια πλεξι κομενα στις διαστασεις που θες...και σιλικονι...και βαζεις λιγη φαντασια...

Ευκολο ειναι...

Για το 2ρο δεν ξερω...αλλα φανταζομαι πως ειναι ενα προσθετικο στο νερο...

Link to comment
Share on other sites

soler ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

το πρώτο ξέρω ότι δεν είναι δύσκολο και έχω ξαναφτίαξειι τέτοιο κουτί αλλά ήθελα να δω πώς τοποθετήσαν τα πράγματα και αν βάλαν μπροστά κάποιο panel.

Link to comment
Share on other sites

Σε διαφορετικα μεταλλα οπως αλουμινιο και χαλκος γινεται αυτο, μεσω του νερου που τα συνδεει μεταφεροντας ιοντα απο το ενα στο αλλο με αποτελεσμα την διαβρωση - corrotion.

Η οξειδωση ειναι διαφορετικο πραγμα, συμβαινει μεσω του αερα-οξυγονο και δεν ισχυει στην περιπτωση μας.

Link to comment
Share on other sites

Ααααα...καταλαβα....οκ..εγω νομιζα οτι ελεγε για οξειδωση το παλικαρι...

Τωρα καταλαβα...

Και να ρωτησω και κατι αλλο...και τα δυο μεταλα διαβρωνονται σε αυτη την περιπτωση ή μονο το αλουμινιο?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.