Jump to content



AMD ή Intel να αγορασω?


MrSeanKon

Tι να παρω? Ψηφιστε και ποσταρετε μετα μονο οσοι ποσταρ  

49 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

προτεινω επισης να πας απο το στοκ του πλαισιου στη μεταμορφωση στο 2ο οροφο οπου εχει ακομα κατι Ρ4Ρ800 με 40 ευρω , εχω παρει 2 μητρικες απο εκει και ειναι Α-Ψ-Ο-Γ-Ε-Σ ασε που αμα ειναι τζουφιες στην αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

Sean κατι ειπες παραπανω για 1.95vcore!

μπα και με τελειο τροφοδοτικο δεν νομιζω να φτασεις να δοσεις τοσο!

δεν θα μποyταρει καν!ετσι νομιζω εγω!

αλλα και παλι γνωμη μου (αν και τωρα εχω ιντελ) να πας σε Α64 939 και 0.09!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω την p4c800 απο το στοκ την πηρα!

το μονο ψεγαδι που εχω παρατηρησει ειναι οτι αλλο vcore μου δειχνει το βιος (εχω δωσει 1,65)και μεσα απο τα παραθυρα μου δειχνει οτι εχω δωσει 1,800!

τεσπα εγω πιστευω το βιος!

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω την p4c800 απο το στοκ την πηρα!

το μονο ψεγαδι που εχω παρατηρησει ειναι οτι αλλο vcore μου δειχνει το βιος (εχω δωσει 1,65)και μεσα απο τα παραθυρα μου δειχνει οτι εχω δωσει 1,800!

τεσπα εγω πιστευω το βιος!

η ασους γενικα στα βολτ του επεξεργαστη οτι να ναι δινει

@ σων, παρε τηελφωνο και παρεγγειλε μια 210-2892000 ζητα ταμειο 227

Link to comment
Share on other sites

LOL όχι ρε **** το έχασα τον Sean να λέει Intel Rulez....έβλεπα fame story...

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τη κατάσταση

Οι παλιοί Celeron που είναι για Socket 478 έχουν 128κ Cache και αναφέρονται με την ονομαστική τους ταχύτητα. Επίσης έχουν 400άρι FSB (LOL ), βασίζονται στον πυρήνα Northwood. ΗΤ δέν έχουν.

Οι ΝΕΟΙ Celeron είναι επίσης για 478 και για την ακρίβεια έχουν ΠΥΡΗΝΑ PRESCOTT....όπως καταλαβαίνεις ζεσταίνονται κάπως παραπάνω....ΗΤ δέν έχουν και έχουν 256 cache και FSB 533. Αναφέρονται με το νέο μοντέλο ονομασίας της Intel (Celeron D 320, 325, 330). Πάντως ενδιαφέρον θα έχεις μιας και δεν πρέπει να έχει πάρει κανένας.

Πάντως συμφωνώ με τις προτάσεις του stelara και του ea6gka για το 775.

Αλλα μιάς και θέλεις να δώσεις τεραβόλτ πάρε celeron να κλαίς λιγότερα λεφτά, άν και οι Prescott δε μασάνε....ένας φίλος μου τον έτρεχε 93 βαθμούς για να τον κάψει αλλά δεν τα κατάφερε.

σου εύχομαι πάντως να πατήσεις τον Prescott μου....

Αχ καημένε Celeron τι σου μελε να πάθεις....

Celeron δώστα όλα!!!

Celeron RULEZZZZ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν βρείς την P4C800 Deluxe με λίγα € καλό θα ήταν γιατί έχει το 875, αλλά και το 865 μικρές διαφορές έχει (P4P800). Καλό θα ήταν να έχει 12 Mosfet, αλλά δεν νομίζω να μασήσει και με 6 και Celeron...Dual channel θα χρησιμοποιήσεις; γιατί να ξέρεις ανεβαίνουν λίγο παραπάνω οι μνήμες σε single...απο εκεί και πέρα περισσότερη εμπειρία δεν έχω με της Asus, καλύτερα να στα πεί κάποιος που έχει ασχοληθεί περισσότερο με τις συγκεκριμένες μητρικες.

A υπόψη Sean. Οι Celeron 3XX(J) είναι για 775.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν βρείς την P4C800 Deluxe με λίγα € καλό θα ήταν γιατί έχει το 875, αλλά και το 865 μικρές διαφορές έχει (P4P800). Καλό θα ήταν να έχει 12 Mosfet, αλλά δεν νομίζω να μασήσει και με 6 και Celeron...Dual channel θα χρησιμοποιήσεις; γιατί να ξέρεις ανεβαίνουν λίγο παραπάνω οι μνήμες σε single...απο εκεί και πέρα περισσότερη εμπειρία δεν έχω με της Asus, καλύτερα να στα πεί κάποιος που έχει ασχοληθεί περισσότερο με τις συγκεκριμένες μητρικες.

για πιο επικυνδυνες καταστασεις θα προτεινα Ρ4Ρ800 την ειχα αλλωστε και ειναι θηριο. Η 875 ειναι πιο "κλασατη" θα ελεγα, καλυτερα 865

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτη την μεγαλη αποφαση κανονικα θα πρεπει να σε προσκαλεσω στην αυριανη μου ομαδα (Intel) vs AMD...;)

Καλες αγορες και αναμενουμε αποτελεσματα!!!

Τι λες ρε Τακη!!!Μετα απο αυτην την αποφαση ΒΑΝ επρεπε να τον κανεις...

Link to comment
Share on other sites

baaaaannnnnnnnnnn

Γαλούχησες γενεές εϊεμντάδων αλλά τώρα τους πουλάς όλους (για σέλερον ρε άρχοντα,έλεος.παρε 2-3 και παίζε παράλληλα.) Μην περιμένεις ευχές....

ΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Ένα αστείο έκανα και το πήρε στα σοβαρά. Anyway...

Καλοδούλευτος να είναι. Άλλωστε με την κυκλοφορία των dualcores και οι σημερινοί Prescott 775 στα 3.8 GHz σε Celeron θα μετονομαστούν. Ολόκληρη γραμμή παραγωγής τι θα την κάνει η Intel. Θα την πετάξει;

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε Τακη!!!Μετα απο αυτην την αποφαση ΒΑΝ επρεπε να τον κανεις...

ban ban ban.... :013: :013: μας μπριζωνει ενα χρονο τωρα με τα teravolt του και τωρα την κανει λουης....α ρε ρομελ...λες να φαγαμε τα μουτρα μας αδικα με τα bartonia??? μηπως να το γυρισουμε και εμεις σε......939!!! AMD ρε ....τελεια + παυλα .ειχα εναν 2400 celeron σεαν.τον εδωσα με μια 865 based της ιντελ μητρικη 60 ευρο τελικη...που ησουνα τοτε?? αν ειναι για ερευνητικους σκοπους παντος αξιζει τον κοπο η ψυχικη οδυνη της εμπειριας με εναν σελερον.πρεσκοτ πυρηνα μονοδρομος παντος σεαν.εχω και εναν 2100+ xp να τα στηνουμε... :062:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.