Jump to content



Watercooler's Gallery


spresv

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

από θερμοκρασίες είμαι κομπλέ! σε iddle το pc δουλεύει από 20-35 αναλόγως την εξωτερική θερμοκρασία και σε full load δεν το έχω πετύχει να ξεπερνάει τους 37 βαθμούς. Πολύ καλο το Mig Water 745.

Έβαλα τον E6600, μια Sapphire Radeon X1900XTX οι μνήμες που έχω είναι προσωρινές Samsung απλές DDR2 στα 533 και η μητρική είναι η Gigabyte Ga-965P-ΔΏΣ. Τροφοδοτικό το Enermax Liberty 620 Watt. Σαν να μην δουλεύει. Δεν κάνει ΚΑΘΌΛΟΥ θόρυβο.

PS: Υπάρχει και άλλο ένα ψυγείο στην 5.25" θέση (Aquabay M2) το οποιο δεν φαίνεται στις φωτό και πολύ καλά. Επίσης ο Raptor έχει τοποθετηθεί στην 5.25" θέση και είναι υδρόψυκτος. Ακριβώς από κάτω βρίσκεται ο Maxtor μου ο οποιος είναι ακριβώς επάνω από το μικρό ψυγείο οποτε δεν θερμαίνεται γιατί το φυσάει ο 12άρης ανεμιστήρας του ψυγείου.

PS2: Το μεγάλο ψυγείο τοποθετήθηκε στον πάτο (ο οποιος κόπηκε με τροχό ώστε να εφαρμόζει στην τρυπα) όπως φαίνεται στις φωτό, επειδή δεν υπήρχε άλλο μέρος στο κουτί όπου να χωράει και να μην εμποδίζει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ τακτοποιημένα πάντος...( η ατλία πάνω απο τους δίσκούς όμως)

ευχαριστω :),οσο αφορα την τακτοποιηση περισσοτερο υπευθυνος ειναι ο babis2k (thanks φιλαρακι ;) ) τωρα το αλλο που λες για την αντλια δεν το πολυκαταλαβαινω,ανησυχεις για περιπτωση διαροης η κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

@madg

Σορρυ για το offtopic, αλλα επειδή ψάχνομαι για αντλία, η δικιά σου ποια είναι (D5, D4 ή MCP655) και από θόρυβο πως είναι? Συγκριτικά με μια Εheim πχ? Kαλά, από επιδόσεις θα σπέρνει :)

Thanks!

EDIT:

H αντλιά πάνω στους δίσκους είναι όντως λίγο επικίνδυνο λόγω κραδασμών! Ενταξει, η συγκεκριμένη δεν ξέρω πως τα πάει σ'αυτον τον τομέα αλλα οι Eheim δεν την παλεύουν από κραδασμούς. Με αρμαφλέξ όμως είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

@zaxos,η d5 ειναι,θεμα συγκρισης με enheim κλπ δεν παιζει

@mul , κραδασμοι δεν υφιστανται με αυτην την αντλια(εχει και αυτοκολλητο pad γι'αυτο τον λογο που αν θες το κολλας στο κατω μερος της),τωρα για τις διαρροες που λες,ειναι δοκιμασμενα πραγματα αυτα δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο!!!!

edit : ξεχασα τις θερμοκρασιες :003: (η καρτα γραφικων παιζει απο 35-42 σε full load)

32m360cz1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.