Jump to content



Msi k8n neo2 και vcore


apostolt1442169065

Recommended Posts

Λοιπον στο παραπανω mobo εχω το 1.36b bios.

Ρωταω λοιπον πια ρυθμιση πρεπει να βαλω στο bios για να εχω ας πουμε το default σε εναν 3200+ wini.

Στο φορουμ που υπαρχουν τα moded bios εδω ενας τυπος λεει πως αν βαλεις στο bios 1.55 μονο τοτε εχεις 1.45 κανονικο.

Οποτε στο bios πρεπει να παιζουμε με το 1.55 σαν αρχη και μετα να προσθετουμε???? :021::021::021:

Για πειτε την γνωμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Μπα το cpuz λεει κουλα, οτι θελει.Με πολυμετρο παντα ειμαι Mητσο.Παντως και στα φορουμ της msi το ιδιο λενε οποτε μαλλον θα ειναι σωστο.

Και ακουστε τι λενε οτι η Amd ειπε στους κατασκευαστες οτι οι Winchester θα εχουν 1.5v default αλλα τελικα τους εφτιαξε με 1.4v.Οποτε οταν στο bios(τουλαχιστον στα MSI) βαζεις 1.55 εχεις 1.45.Οποτε θεωρητικα με 1.45+18,3% στο 1.36b εχεις 1.77v τωρα πως λενε οτι περνεις 1.9 δεν ξερω.........

Link to comment
Share on other sites

The OFFICIAL MSI K8N Neo2-939 tips and tricks guide thread

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=43033&highlight=official

TIP: the vcore of winchesters seems to undervolt about 0.1V, max vcore for winchesters is 1.7V

TIP: to reach 1.9v vcore set 1.5 in bios + 3.3%, then get in windows use core center all the way up, and finally you use NF3 Clock-gen add 0.05v...it's about like 1.9v

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.