Jump to content



SL7PN στη Σαλονικα... που?!! (πηρα εναν!!... μενουν δυο)


Elu Thingol1442169091

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply
Πρέπει να τρέξεις το prime από δύο διαφορετικά folders αλλιώς δεν ξεκινά.

Ειχα το prime σε εναν φακελο και με copy paste εβαλα ενα shortcut στην επιφανεια εργασιας. Ετσι εννοεις?

post-1364-1442173995,4965_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια αν και δεν φαινεται η θερμοκρασια ειναι 57 εκει αλλα μετα απο λιγο σταθεροποιηθηκε στους 61(για κανα 5δυτερολεπτα που και που πηγαινε 62)... αντε να φτασει η παρασκευη να παω για mosfet ψοολινγ... δειξτε καμια φωτο. Ειδικα εσυ spresv που εχεις giga οπως και εγω, και ολοι οι αλλοι με gigabyte...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν πολυκαταλαβα τι εννοεις... αν εννοεις αυτο εχει καλως, αλλιως ποσταρε πως τα εχεις εσυ πλζ...

Υ.Γ. τα mosfet παλι τσουρουφλιζουν. οχι τοσο πολυ αλλα πανω απο 6 δευτερολεπτα, καιγεται το δαχτυλο μου.(full load παντα μην τρελαθουμε...σε idle ειναι απλως ζεστα, τπτ το ιδαιτερο.)

post-1364-1442173995,566_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδι μου?

Που έχεις βάλει το folder του prime?

Πηγαινε εκεί κάνε δεξί κλικ στον φάκελο, αντιγραφή και κάντον paste σε άλλο σημείο του σκληρού.

Τρέξε το ένα prime και μετά πήγαινε στο άλλο folder που έκανε paste και τρέξε και το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα εσυ spresv που εχεις giga οπως και εγω, και ολοι οι αλλοι με gigabyte...

Μπα, τα mosfet ειναι το ιδιο ζεστα σε ολες τις μητρικες. δεν εχουν προτιμηση σε μαρκα.:p Αναλογα με το ρευμα που περνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τα mosfet ειναι το ιδιο ζεστα σε ολες τις μητρικες. δεν εχουν προτιμηση σε μαρκα.:p Αναλογα με το ρευμα που περνουν.

Χεχε πραγματι!! Λοιπον τωρα εχω ενα τεραστιο προβλημα με την καρτα γραφικων οποτε δεν θα ασχοληθω για λιγο, με τον επεξεργαστη. :010: :010: ... :074: :074:

Link to comment
Share on other sites

τελικα βρηκα γιατι δεν αλλαζε... στην πρωτη φωτο ολα οσα ειναι τωρα auto το ειχα βαλει στο enabled και προφανως καποιο απαυτα μπλοκαρε την αλλαγη. Μεχρι τωρα ειμαι στα 3,9 με μαμα ταση και συνεχιζει... οριστε και η photos...

post-1364-1442173996,6734_thumb.jpg

post-1364-1442173996,7625_thumb.jpg

post-1364-1442173996,8273_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eπισης ενω πριν ειχα ενα φανακι που φυσουσε προς την καρτα(εκει που ειναι τωρα το ακινητο) και ενα titan που δεν το λειτουργουσα λογω ελειψης ανταπτορακιου(λολ), τωρα τα αλλαξα θεση και το akasa το εβαλα επανω. Απο αυτην την αλλαγη ειδα διαφορα 2 βαθμών(σε full: πριν 59-60, μετα την αλλαγη:56-57. σε idle:παιζει μεταξυ 32-33 καμια φορα και 34, ενω πριν ηταν στους 36-37.). Δεν ειναι μεγαλη η αλλαγη αν σκεφτειτε απο τι προηλθε :023: :) ?!

post-1364-1442173996,8868_thumb.jpg

post-1364-1442173996,8949_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα τον διαρετη σε 5:4 γιατι 3:2 δεν ελεγε. Μεχρι 247 ειναι σταθερος μονο για κανα 15λεπτο. Μολις περασει το 8κ του prime και ξεκινησει το 10κ τρωω restart... εδω περασε prime για 45 λεπτα, πιο πολυ βαρεθηκα...

post-1364-1442173997,2006_thumb.jpg

post-1364-1442173997,267_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

(μην βαρατε)Πως τρεχω memtest? Δεν μου χρειαστηκε ποτε και τωρα που το θελω δεν ξερω πως... γραψτε ποια εκδοση να κατεβασω, γιατι ειδα πολλες, και αν μπορειτε ακριβως την διαδικασια.(πρεπει να το γραψω σε δισκετα και να το τρεξω απο εκει η τι αλλο?!) :100: :D :051:

Λοιπον παραπανω απο εδω δεν παει... δεν ξερω αν υπαρχουν λαθη σε memtest παντως πριμε περασε για κανα 45λεπτο. Για πιο πανω δεν δοκιμαζω. Πρωτα(αν φυγει απο πανω μου η γκαντεμια που με κυνηγαει) θα παρω ψυκτρακια για τα mosfet και μετα. Εχω και να αλλαξω μνημες σε κανα μηνα, τοτε υπολογιζω να πιασω και 4,1 με default vcore. Μεχρι τωρα καλα ειμαι πιστευω εδω.(?) :003: :041: :041: :003:

Να ακουσω προτασεις και συμβουλες... :038:

post-1364-1442173998,6358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πηρα ακομα. Εγινε μια στραβη την παρασκευη και δεν βρεθηκα με τον 11 για το μπλοκ. Μου η αντλια eheim 1048. ενα τρανσιτ εχω μονο... δεν θαρθει αυτη η παρασκευη? Θα ερθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Με νεράκι σίγουρα θα πάει πολύ παραπάνω. Αφού τα πήρες ρε συ μπλόκ,ψυγείο κτλ γιατί δεν τα βάζεις πάνω;

Kαι για να μην φαω π@π@ρ@ μετα επετρεψε μου να εχω μια αμφιβολια για το "πολυ παραπανω"... δεν νομιζω να ξεπερασει τα 4,3...και αυτο λογω μητρικης... μακαρι ομως να τα ξεπερασει!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.