Jump to content



Συμβουλη για ηχεια 5.1 home cinema ?


sakattack1442169065

Recommended Posts

σκεφτομουν μηπως εφτιαχνα ενα σχετικα οικονομικο homecinema, αλλα να μην ειναι και της πλακας.

εχει κανεις να προτεινει τιποτα για ηχεια 5.1 με ενεργο subwoofer (εννοειται :003: ) , για σαλονι γυρω στα 30 τετρ.

και ή δυνατον απο καμμια αλυσιδα ωστε να το βρω ευκολα και να μην ψαχνω σε εξειδικευμενα καταστηματα.

με W πρεπει να τα ψαχνω?

και αντιστοιχα στον ενισχυτη? ειχα δει εναν ωραιο (για τα λεφτα του) SONY με RMS νομιζω 70W.

θα ειναι λιγα?

δεν ειμαι υπερβολικος σε απαιτησεις, απλα να ακουγεται ικανοποιητικα και οχι να ειναι τιποτα ψευτοηχειακια της πλακας.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασε ο θείος μου τα παρακάτω ηχεία...

SONY SB300

Πήγα σπίτι να του τα εγκαταστήσω και ομολογώ ότι έντυπωσιάστηκα με το ακουστικό αποτέλεζμα για τα ~450€ πού έδωσε! :103:

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα αγόρασε ο θείος μου τα παρακάτω ηχεία...

SONY SB300

Πήγα σπίτι να του τα εγκαταστήσω και ομολογώ ότι έντυπωσιάστηκα με το ακουστικό αποτέλεζμα για τα ~450€ πού έδωσε! :103:

Δε τα εχω ακουσει αλλα μου αρεσαν τα χαρακτηριστικα τους!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι και radio και mp3 player κανεις και τρομερά πάρτυ αμαλάχι σπίτι!!!! Τα έβαλα τέρμα με ένα δικό μου mp3 disk και τα άκουγαν 2 όροφοι πάνω και 2 κάτω :p Αν τοποθετιθούν σωστά στο χώρο δημιουργούν πολύ καλή ατμόσφερα πάντως!

Link to comment
Share on other sites

για σαλονι γυρω στα 30 τετρ.

Είναι μεγάλο το σαλόνι σου, δε θα σε καλύψουν τα μικρά home cinema.

Ξεκίνα να το χτίζεις παίρνοντας 2 μπροστινές κολόνες και ένα καλό ενισχυτή.

Για λεπτομέρειες εδώ:

www.avsite.gr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.