Jump to content



Review της LG 1915S


AlienHack

Recommended Posts

βασικα μετα απο 3 βδομαδεσ χρησης εχω να κανω μερικα σχολια.

1. Ειχα ακουσει κατι για τα χρωμματα στις ταινιες, οτι ειναι πολυ "πλαστικα" σαν καρτουν. Λοιπον , αυτο γίνεται μονο στην προεπιλεγμενη ρυθμιση "day movie" , οντως φαινονται ψευτικα τα χρωμματα ετσι. αλλα αν διαλεξω "Day photo editing" ειναι μια χαρα φυσικοτατα.. και αυτο μαλλον γιατι στην πρωτη επιλογη ανεβαινει υπερβολικα το contrast. Επισης στην πρωτη επιλογη (λογο μαλλον του υψηλου κοντραστ) το μαυρο φαινεται ακομα πιο γκριζο... Ενο στην δευτερη επιλογη τρογετε.

2. Το doom που ειναι πολυ σκοτεινο παιχνιδι δεν παιζεται σχεδον σε TFT (αλλα αυτο ειναι βασικα προβλημα ολλων των TFT και οχι της LG συγκεκριμενα) , το μαυρο βγαινει ανοιχτο γκρι, και μια που σχεδον ολο το παιχνιδι ειναι μαυρο... χανει πολυ...

ΑΛΛΑ το farcry ασ πουμε μαμαει στην LG. Με τα φοβερα γραφικα στο νησι.. με τα ζωντανα χρωμματα τις LG καραλεει..

3. Ταινιεσ μια χαρα απο αποσταση 2 μετρα + ... μονο το μαυρο-γκρι ενοχλει στις σκοτεινες ταινιες (αλλα ειπαμε.. γενικο το κακο με τις TFT...)

ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΗΣ ΚΟΡΥΦΑΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δεί εδώ και 1 εβδομάδα σε εφημερίδες ότι η LG παρουσίασε τις νέες οθόνες

L1980U και L1940P.Τί γίνεται νε αυτές τις οθόνες,ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μιλάς για αυτές..

http://www6.tomshardware.com/game/20050108/ces_gaming-02.html

Κορυφαίες.. αλλά σχετικα ακριβές σε σχέση με την 1915S. Εχουν βέβαια φοβερές τεχνολογίες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από sotiris

ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

για έναν συνειδητοποιημένο η 1915s δεν παίζεται.

αν θες να βλέπεις ταινίες πάρε μια άλλη.

Για ταινίες δηλαδη δεν κανει??? :(

Link to comment
Share on other sites

Εανν θέλετε να έχετε ΑΡΙΣΤΗ ΑΠΕΙΚΟΝΙΣΗ πρέπει ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ να βάλετε το Cyberlink POWER DVD 6.....

Θα καταλάβετε ΑΜΕΣΩΣ την διαφορά και το μαύρο θα γίνει σχεδόν ΑΠΟΛΥΤΟ και τα χρώμματα - CONTRAST σχεδόν φυσικά και φωτεινά.....

Εχω την LG 1720B και πραγματικά μετά την εγκατάσταση του POWER DVD 6 η οθόνη μου πλέον είναι σκέτη απόλαυση...... :jump1: :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Γιατί οι περισσότεροι ρωτάτε για Ταινίες;;;; Τηλεόραση δεν έχετε; (που αν δεν έχετε δηλαδή καλύτερα για σας):clap:

Φοιτητης είμαι και εχω μία 14αρα...

Στο pc είναι το DVD -rom και επίσης όλες τις ταινίες τις εχω κατεβάσει απο ιντερνετ...!

γι' αυτο και ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vadergr

Mπορεις να βλεπεις τις ταινιες σου μια χαρα.Ξεκολληστε επιτελους!

σίγουρα, αλλά μία με sips και καλύτερο μαύρο είναι προτιμώτερη, αν τη θέλει κυρίως για ταινίες.

κι εγώ στην lg τις βλέπω, αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Φυσικά πολύ καλύτερα από την προηγούμενη 15άρα που είχα, αλλά όχι κορυφαία. Από τις απαιτήσεις εξαρτάται.

Όσον αφορά το powerdvd 6.0, τα mpegόφιλτρα dscaler + το ffdshow κλπ κλπ είναι καλύτερα λόγω πολύ καλού scaling του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.