Jump to content



Πολυμετρα προσφορα


KTM

Recommended Posts

Σημερα περναγα απο τον Κατουμα στην καλλιθεα και μπηκα να ρωτησω για ψηφιακο πολυμετρο.

Πηρα ενα τελικα πολυ ωραιο που εχει προσφορα 14e.

Σε περιπτωση που ενδιαφερεστε εχουν στην καλλιθεα 40 κοματια περιπου και αρκετα κοματια στα υπολοιπα μαγαζια.

Uni-T UT30A DMM

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ.... Καλούλι φαίνεται. Για την τιμή του....

Εμένα μου είναι μαύρο, Δημήτρη. Μπας και ξέρεις...

1) τί είναι το OUT που έχει πάνω πάνω στο κέντρο...;

2) λέει στο manual ότι μετράει και temperature. Από πού το κάνει αυτό...;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ.... Καλούλι φαίνεται. Για την τιμή του....

Εμένα μου είναι μαύρο, Δημήτρη. Μπας και ξέρεις...

1) τί είναι το OUT που έχει πάνω πάνω στο κέντρο...;

2) λέει στο manual ότι μετράει και temperature. Από πού το κάνει αυτό...;

Και μενα μαυρο ειναι. lol μπερδευτηκα με την φωτο στο κουτι.

Για το out Τολη, μου ειπε το παλικαρι εκει οτι ειναι αυτοματισμος, δεν το εψαξα ακομα, δεν εχω δει ουτε το manual, αλλα θα μαθω να σου πω ακριβως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα και τον ηλεκτρολογο που μενει απο πανω μου και μου ειπε οτι ειναι μια χαρα για την δουλεια που το θελουμε ειχε και αυτος ενα τετοιο και δεν εχει παθει τιποτα.

@θα το κοιταξω Τολη.

Και η φωτο που ζητηθηκε.

post-32-1442173999,0876_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενταξει,μη περιμενουμε και μετρησεις ακριβειας με αυτο,ουτε να κρατησει χρονια.με 14 ευρω autorange,ε..ο,τι πληρωνεις παιρνεις.και για χομπιστες η ετσι απλα για να υπαρχει σε ωρα αναγκης ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει,μη περιμενουμε και μετρησεις ακριβειας με αυτο,ουτε να κρατησει χρονια.με 14 ευρω autorange,ε..ο,τι πληρωνεις παιρνεις.και για χομπιστες η ετσι απλα για να υπαρχει σε ωρα αναγκης ειναι οκ.

Κατά την ταπεινή μου γνώμη η σύνδεση τιμής-απόδοσης δεν είναι πάντα σωστή.

Ειδικά στο θέμα των ηλεκτρονικών υπάρχουν μικρά αστεράκια που άμα τα πετύχει κανείς κάνουν θαύματα...;)

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκαρω με του ηλεκτρολογου παιδια που εχει 3-4 (ακριβα-φτηνα) να δουμε αν δειχνει τα ιδια.

Για τα λεφτα του πιστευω και εγω οτι ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

']Ωραίο φαίνετε .

Στέλνει αντικαταβολές ο κύριος ?

Ναι στέλνει,και μάλιστα σήμερα το παρέλαβα και γω.

Καθότι καινούριος όμως με αυτά τα άγνωστα προς εμέ εργαλεία και ως προς την όψη και ως προς τη λειτουργεία τους θα ΄θελα από καποιον που έχει να δώσει ένα χεράκι βοηθείας.Ειδικά αν έχει πάρει και το ίδιο θα ήταν πραγματικά μια καλή βοήθεια.....

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!!!!Πως μου διέφυγε?Αλλά αν είσασταν και σεις με ένα μωρό 2 μηνών απο το πρωί στις 7:30 μέχρι το βράδυ στις 19.00 σίγουρα θα είχατε χαζέψει ΄)

Βουυυυυυυυρ για διάβασμα και ότι δεν καταλάβω θα ενοχλήσω .....

Link to comment
Share on other sites

Σωστα!!!!Πως μου διέφυγε?Αλλά αν είσασταν και σεις με ένα μωρό 2 μηνών απο το πρωί στις 7:30 μέχρι το βράδυ στις 19.00 σίγουρα θα είχατε χαζέψει ΄)

Βουυυυυυυυρ για διάβασμα και ότι δεν καταλάβω θα ενοχλήσω .....

[/offtopic]Και συ με μωράκι ε; Να σου ζήσει. Το δικό μου είναι 4 μηνών :006:[/offtopic]
Link to comment
Share on other sites

μακραν το καλυτερο θρεντ του pctech!

Thanks Skinny13 εδω που τα λεμε ο σκοπος δημιουργιας του thread αυτου ηταν να λαμβανουν απαντησεις σε ο,τι αφορα τους Η/Υ (ει δυνατον).

Bεβαια ολο και κατι θα διαφευγει αλλα ενημερωνεται απο εμενα οσο μπορω και μου επιτρεπει ο χρονος.

Το πολυμετρο ειναι το κυριοτερο εργαλειο που πρεπει να εχει ο καθε χρηστης διοτι αν αποφασισει να χρησιμοποιησει τους Estimators των Tools θα αστοχησουν σε περιπτωση που βασιστει στις ενδειξεις της μητρικης μια κι αυτες ως επι των πλειστων αποκλινουν απο τις πραγματικες ενδειξεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.