Jump to content



Super Pi 1M with mod 1.4...& future


Recommended Posts

  • Replies 431
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
σπαστικος!!!

ΣΤΑΜΑΤΑ ανθρωπε μου!!!!

μπραβο ρε παιχτουρα!! Τι αλλαξε και ανεβηκε? Κρυωσε λιγακι ο καιρος :p ? και μετα μου λετε Antec rulezzzz.... silvertone ρεεεεεεεε

Οπως ειπες ο τσιμεντοληθος φταιει που ανεβηκε ο cpu το Αntec με ενα πυρηνα την παλευε αλλα με 2 δεν........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετα απο καποιες συζητήσεις και λιγο search εχουν αρχίσει και μου δημιουργουνται υποψίες ότι ΙΣΩΣ να με κοβουν οι μνημες και οχι ο controller...Αυτα τα tcc5 δεν τα δοκίμασα αν όντως φτανουν DDR600 2.5-4-4-10... :093: :093:

Link to comment
Share on other sites

UPDATE

Με λιγο ψαξιμο στα timings και λίγο Vcore παραπανω απο max 10x275 1:1 εφτασε 10x293 1:1 [καποια μαμακια εκανα πριν]

Και τελικα το 29αρι ήρθε!

10x2935da.jpg

Εκανα και μια προσπαθεια για παραπανω αλλα τζίφος...:(

Ρε παιδια επειδή οσες ρυθμίσεις εχω μαζεψει ειναι για DDR600 μηπως εχει κανενας τιποτα settings για 280Mhz[24/7] σε TCCD[TCC5 για την ακρίβεια...]

Υ.Γ ΘΕΛΩ BH/UTT ASAP :D:D

EDIT

Atari[Xp+] thanks man!Εκεινος ο 3000+ που ειχες/εχεις πηγαινε καλυτερα ομως...:p

Link to comment
Share on other sites

Ο 2ος 57αρης που δοκιμαζω...αν και οι δυο ηταν ιδιο στεπινγκ, ο δευτερος δεν ειχε cold bug.....

24pimod.jpg

Mε μνημες παω απο 251 δεν πτουταρει...κατι τρεχει με την rdx200 μαλλον ,αλλα θα λυθει....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.