Jump to content


Λειτουργικο σε αρχαιο μηχανημα


jara

Recommended Posts

Το πρώτο μου συστηματάκι ήταν Celeron333 + 64MB + 6GB hard disk.

Μια χαρά θα δουλεύουν εκεί τα 98. Με 128ΜΒ θα πετάνε, αν μπορείς να βρεις άλλο ένα 64άρι.

Για 2000 θέλεις τουλάχιστον 128ΜΒ για να πεις ότι δουλεύουν και τουλάχιστον 256ΜΒ για να πεις ότι δουλεύεις με αυτά.

Linux είχα δοκιμάσει και είχα περάσει τότε, το Suse 6.4 και είχα βάλει και γραφικό περιβάλλον. Νομίζω ήταν στην beta έκδοση 2 το ΚDE? μια χαρά τράβαγε στην ανηφόρα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Win95 και θα είσαι μια χαρά.

οχι ρε συ 95αρια δεν θα λειτουργει τιποτα, θα του βγάλουν την πιστη...

εγω παντως σε ενα pcακι που έχω για την πλάκα (p2 333) εχω βάλει 98se κα πανε όλα σφαιρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ακόμα κι αν βάλει Linux πρέπει να κάνει σωστή επιλογή. Αν βάλει το Fedora Core 3 π.χ. άστα να πάνε... Καλλίτερα να μεταγλωτίσει κάποιο πυρήνα της σειράς 2.4.xx στο μηχάνημά του και να βάλει κάποια παλιότερη έκδοση των KDE, GNOME κλπ. Αλλιώς win98se με το service pack που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο και μάλιστα με το 98lite.

Link to comment
Share on other sites

γινετε να περασεις ΧΡ με 64ραμ, και επεξεργαστη πεντιουμ στα 150, το χω κανει, τα αποτελεσματα δεν ειναι οτι καλυτερο

Αυτο το λειτουργικο εχει ο σερβερ μας στα ΙΕΚ, οσο και αν φενετε παραξενο, με 2000 κολουσε, και με ΧΡ σχετικα μια χαρα ηταν

Link to comment
Share on other sites

το office επειδή δεν έχουν τι να κάνουν βάζουν κάτι κουφά πράγματα... απλά βάζουν και βάζουν. το OpenOffice έχει ακριβώς ότι χρειάζεσαι :069:

Όταν μεγαλώσεις λίγο και δουλεύεις σε μια σοβαρή επιχείρηση θα δείς αν επαρκούνε.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι για win 2000 γιατι εχω ακουσει πως ειναι ποιο σταθερα απο τα 98. Linux δεν παιζει γιατι προοριζεται για ενα φιλο που δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες.Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

98SE και εγω τα υποστηριζω για τα καλυτερα,αλλα νομιζω πως θα σε καλυψουν περισοτερο απο τα 2000 γιατι εμενα παντως μου εκανε κανα 15'-20' να μπει windows με εναν 15αρι δισκο ή αλλιως ξεκινα με DOS(the bestest(lol θελω και προφισενσι) for ever)λολ!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.