Jump to content



K8V-X Pci/Agp lock ?


CmoS

Recommended Posts

Ο αρχικος A64 Clawhammer υποστηριζε μονο 2Τ Command Rate,οταν κανεις disable το 2T στο BIOS σημαινει Εnable το 1Τ.Η διαφορα 1Τ με 2Τ ειναι αρκετα μεγαλη αλλα χρειαζονται και καλες μνημες αυτα τα λιγα......

Link to comment
Share on other sites

Πριν χαρείτε με την απενεργοποίηση του 2Τ και άρα το πέρασμα σε 1Τ δοκιμάστε και κανένα Memtest.

Απλά για να σας προλάβω πριν αρχίσετε να ρωτάτε γιατί τόσες μπλε οθόνες!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ο αρχικος A64 Clawhammer υποστηριζε μονο 2Τ Command Rate,οταν κανεις disable το 2T στο BIOS σημαινει Εnable το 1Τ.Η διαφορα 1Τ με 2Τ ειναι αρκετα μεγαλη αλλα χρειαζονται και καλες μνημες αυτα τα λιγα......

Μάλλον εννοείς τον ClawHammer με 1ΜΒ cache. Ο ClawHammer C0 με 512ΚΒ cache L2 υποστήριζε μόνο 1Τ.

Στον Kbilly13 μάλιστα το BIOS δεν του έβγαζε καν επιλογή για 2Τ (και όταν έβαλε NewCastle έπαιζε κανονικά το 2Τ) ενώ πάνω στην δικιά μου Chaintech ενώ είχα επιλογή για 2Τ, απλα δεν δούλευε.

Mάλλον δεν το διατύπωσα σωστά το προηγούμενο ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς τον ClawHammer με 1ΜΒ cache. Ο ClawHammer C0 με 512ΚΒ cache L2 υποστήριζε μόνο 1Τ.

Στον Kbilly13 μάλιστα το BIOS δεν του έβγαζε καν επιλογή για 2Τ (και όταν έβαλε NewCastle έπαιζε κανονικά το 2Τ) ενώ πάνω στην δικιά μου Chaintech ενώ είχα επιλογή για 2Τ, απλα δεν δούλευε.

Mάλλον δεν το διατύπωσα σωστά το προηγούμενο ποστ μου.

Nαι σωστα τα λες γι αυτον μιλαγα..........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.