Jump to content



Ποιά είναι η καλύτερη μητρική?


beisnikos_spi

Recommended Posts

Το "καλυτερη" ειναι πολυ σχετικο.

Σχεδον σε ολες θα βρεις κατι που θα σε προβληματισει.

Με λιγα λογια, βαζεις τα + και τα - τους και αναλογα με το τι ψαχνεις αποφασιζεις ποια σου ταιριαζει καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Η καλητερη υλοποιηση μητρικης για socket 478 ειναι αυτη της ASUS P4C800-E DELUXE η οποια ομως ειναι πολυ ακριβη (200 ευρω). Η δικη μου πρωταση λοιπον εχει να κανει με την μητρικη MSI 875P Neo-FISR με λιγοτερο κοστος (145 ευρω) αλλα το ιδιο αξιολογη. Φυσικα ολοι ξερουμε πως οτι πληρωνεις περνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε νομίζω οτι υπήρξαν κακές μητρικές με το 875. Αν θες καλή μητρική σε Intel αναγκαστικά θα πας σε 875 συνεπώς όποια και να διαλέξεις θα είναι καλή. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προτιμησεων. Θέλεις το καλύτερο overclocking? Tον καλύτερο εξοπλισμό? Διαλέγεις και παίρνεις.

Προσωπικές μου επιλογές, Gigabyte και MSI.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιά είναι η καλύτερη μητρική με socket 478 που κυκλοφορεί στην χώρα μας και πού μπορώ να την βρώ? Δεν με νοιάζει η τιμή... Απλά έχω αγανακτήσει...

Συνιστώ την GA-8KNXP Ultra της Giga-Byte! :023:

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεργια τα παιδια που προτεινουν dfi εχουν δοκιμασει να κανουν oc σε αυτες?μιλαμε ποιο σπαστικες δεν υπαρχουν!δεν λεω καλες μητρικες αλλα στα κανουν τσουρεκια!μιλαω απο πρωτο χερι μιας και εχω μια με το 865!!

Link to comment
Share on other sites

ετσι απο περιεργια τα παιδια που προτεινουν dfi εχουν δοκιμασει να κανουν oc σε αυτες?μιλαμε ποιο σπαστικες δεν υπαρχουν!δεν λεω καλες μητρικες αλλα στα κανουν τσουρεκια!μιλαω απο πρωτο χερι μιας και εχω μια με το 865!!

oi DFI σπαστικες στο οβερκλοκ? ειναι οι καλυτερες για οβερκλοκ αλλα πρεπει να τις μαθεις , δεν ειναι οπως στις αλμπατρον που ανεβαζεις FSB και τελειωσες, η DFI σου δινει ενα καρο επιλογες για αυτο ψαξτω λιγακι. Με αυτες θα πας ψηλοτερα

Link to comment
Share on other sites

oi DFI σπαστικες στο οβερκλοκ? ειναι οι καλυτερες για οβερκλοκ αλλα πρεπει να τις μαθεις , δεν ειναι οπως στις αλμπατρον που ανεβαζεις FSB και τελειωσες, η DFI σου δινει ενα καρο επιλογες για αυτο ψαξτω λιγακι. Με αυτες θα πας ψηλοτερα

Εσυ φαινεσαι οτι δεν ξερεις τι εστι "παλια DFΙ" :037: :110: , και ο benhour δεν εχει δει ουτε απο... μακρια Lanparty!!

Μαλλον εννοει τις παλιες DFI που δεν ειχαν επιλογες και ηταν αντιστοιχες της ECS/QDI.

Link to comment
Share on other sites

αν και δεν εχω επαφες με ιντελ,προτεινω την Abit ΙC7-Max3 απ οτι εχω δει.

Kαλη και αγια η Μax3 , αλλα το προβλημα που ειχε/εχει με το vdimm για τις τασεις απο 2.9V εως 3.2V , σε αναγκαζει να την μονταρεις . Και ειναι και λιγο ζορικο το mod . Εγω παντως παλι abit θα επαιρνα .:105:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.