Jump to content



Aφαντο το κιτακι!!


Braveheart1980

Recommended Posts

Παω που λετε βολτα την Παρασκευη στην Στουρναρα Valley και ψαχνω για το ετοιμο κιτακι της ασετεκ http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterCPUcooling&cp_id=54665 αλλα δεν υπηρχε ουτε στο εκει multirama , ουτε καν στην αποθηκη !

Ο hacshop ειχε ολα τα κομματια του κιτ ενα-ενα αλλα μου ερχοτανε συνολικα πολυ παραπανω απο 100 ευρα

Στο checkmate κοιταξα στο site , τιποτα.

Μηπως ξερετε που μπορω να το βρω , εστω και απο καποιο site του εξωτερικου?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Voila

Αν δεν το βρω εδω, σκεφτομαι να το χτυπησω και γω απο κει μαζι με τα 2 επιπλεον blocks

ωπα μολις ειδα οτι τα block ειναι πιο ακριβα εκει απ' οτι εδω:D:D

3o edit στο καπακι

http://www.watercooling.de/catalog/default.php?cPath=97_100

περιπου ιδιες τιμες ειναι.

Οριστε και τα μεταφορικα http://support.watercooling.de/index.php?_a=knowledgebase&_j=questiondetails&_i=6&nav2=Versand%20&%20Zahlung

30 ευρω γμτ, τον **** μας πιανουνε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπ' όψιν ότι με αυτό το κιτ δεν μπορείτε μετά να κάνετε τρελλές βελτιώσεις γιατί δεν ταιριάζουν οι διάμετροι των σωλήνων. (Το είχα ψάξει παλιά)

Αφήστε που σε απόδοση δεν λέει και πολλά. Γιατί δεν "αγκαρεύετε" κανέναν από εδώ μέσα να σας βοηθήσει για "Home made W/C"?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπ' όψιν ότι με αυτό το κιτ δεν μπορείτε μετά να κάνετε τρελλές βελτιώσεις γιατί δεν ταιριάζουν οι διάμετροι των σωλήνων. (Το είχα ψάξει παλιά)

Αφήστε που σε απόδοση δεν λέει και πολλά. Γιατί δεν "αγκαρεύετε" κανέναν από εδώ μέσα να σας βοηθήσει για "Home made W/C"?

Ισως γιατι θα μας κοστισει αρκετα?? (τα υλικα εννοω , οχι το μερακι καποιου φιλου)

Πχ

l30 (1200 l/h) ~30 ευρω

unit control ~ 40 ευρω

ψυγειο (2χ120 με 2 ανεμιστηρες) ~ 110

ή Ψυγειο μονο με 1 ανεμιστηρα 12αρι ~65 ευρω

Block και τανκ απο skinny13 ~ 35 ευρω

Σωληνες,υγρα κτλ ~ 10 ευρω

Συνολο 225 με το διπλο ψυγειο ή 180 με το μονο

Link to comment
Share on other sites

To unit control το θελω για να μην ξεχασω καμμια μερα να βαλω μπρος την αντλια οταν θα ανοιγω το μηχανημα και γινει το pc φλαμπε!

Οσο για τον eleven ( αληθεια αυτος ειναι http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/member.php?u=503 ) του εχω στειλει pm ρωτωντας τον για μπλοκ (δεν ηξερα τοτε οτι εχει και ψυγεια!) απο τις 17/3 και δε μου εχει απαντησει.

Αν εχει καποιος σας καμμια φωτο απο μπλοκ/ψυγειο κτλ του 11 ας μας τη δειξει !

Μηπως ξερετε τιμουλες κτλ να παρουμε μια πρωτη γευση?

ΥΓ Ελπιζω να ειναι αυτος ο 11 που ολοι λετε! Αν οχι , ποιος ειναι? Μηπως να του στειλω καλυτερα email του ανθρωπου? Αθηνα στελνει ,ε?

Link to comment
Share on other sites

Αντί για να αγοράσεις το unit control, γιατί δεν το φτιάχνεις; Θα σου βγει υπερβολικά πιο φτηνά! Εδώ έχω ένα μικρό οδηγό http://66.160.185.67/vbull/vb/showthread.php?t=4520&highlight=relay

Στην χειρότερη αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου pm me!

Link to comment
Share on other sites

πανω στο unit control μπορεις να μην σβηνεις ποτε την αντλια αρα

δεν τον χρειαζεσαι

αλλωστε αν ειχες πραγματικο ενυδριο το βραδυ θα το εκλεινες?

και τα ψαρια?

Ετσι.

Εγω δεν την κλεινω ποτε.

Αλλα θα μου πεις, μηπως κλεινω και το pc ποτε? :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπ' όψιν ότι με αυτό το κιτ δεν μπορείτε μετά να κάνετε τρελλές βελτιώσεις γιατί δεν ταιριάζουν οι διάμετροι των σωλήνων. (Το είχα ψάξει παλιά)

Αφήστε που σε απόδοση δεν λέει και πολλά. Γιατί δεν "αγκαρεύετε" κανέναν από εδώ μέσα να σας βοηθήσει για "Home made W/C"?

Beeepp Wrong

Εαν θελεις να βαλεις και αλλα μπλοκ σε vga και chipset υπαρχουν μπλοκ της ιδιας εταιριας. Εαν παλι το εχεις παρει και σταμπαρες το μπλοκ του 11 πχ, no big deal. Βγαζεις τα push-on fittings και βαζεις απλα μπρουτζινα ρακορ μισης ιντσας στο ψυγειο και στην αντλια και παλι εισαι κομπλε.

Εγω σκεφτομαι να τα παρω ενα-ενα, και απλα αντι για το μπλοκ που εχει το σετ (που δεν κυκλοφορει ξεχωριστα) λεω να βαλω το antarctica. Απ'οτι ξερω ειναι καλο, και θα κοστισει μονο 15 ευρω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παω που λετε βολτα την Παρασκευη στην Στουρναρα Valley και ψαχνω για το ετοιμο κιτακι της ασετεκ http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=WaterCPUcooling&cp_id=54665 αλλα δεν υπηρχε ουτε στο εκει multirama , ουτε καν στην αποθηκη !

Ο hacshop ειχε ολα τα κομματια του κιτ ενα-ενα αλλα μου ερχοτανε συνολικα πολυ παραπανω απο 100 ευρα

Στο checkmate κοιταξα στο site , τιποτα.

Μηπως ξερετε που μπορω να το βρω , εστω και απο καποιο site του εξωτερικου?

Παραγγηλε το μεσα απο το Site των multirama, εγω ετσι το πηρα. Βεβαια αργουν λιγο, αλλα τι να κανουμε. εκαναν 5 μερες να το στειλουν στην acs courier και σε 2 μερες ηταν στο κατοφλι μου! :028: ολα μαζι(με εξοδα αποστολης) εκαναν 108 Εουρος περιπου! Βεβαια ο τροπος παραγγελιας τους ειναι Ελεινος. :035:

Link to comment
Share on other sites

Α! οσο για το unit control λεω να το παρω και εγω απο hacshop... Ακουστε τωρα, πριν λιγες μερες καθομαι στο πισι κανονικα, μπενω νετ, ειμαι μεσα κανα 20 λεπτο, και σε μια στιγμη ανοιγω το Easytune να δω τη θερμοκρασια και βλεπω 54 βαθμους κελσιου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Λεω απο μεσα μου τη εγινε γμτ τωρα? κοιταω απο δω κοιταω απο κει, και βλεπω οτι η υδροψυξη δεν ηταν στη πριζα!!!!! την βαζω και κλεινω αμεσως το πισι(ουτε αποσυνδεση απο το νετ εκανα)!!!!! Μετα απο 5 λεπτα ανοιγω το πισι και βλεπω οτι ηταν στους 35...

Link to comment
Share on other sites

Beeepp Wrong

Εαν θελεις να βαλεις και αλλα μπλοκ σε vga και chipset υπαρχουν μπλοκ της ιδιας εταιριας. Εαν παλι το εχεις παρει και σταμπαρες το μπλοκ του 11 πχ, no big deal. Βγαζεις τα push-on fittings και βαζεις απλα μπρουτζινα ρακορ μισης ιντσας στο ψυγειο και στην αντλια και παλι εισαι κομπλε.

Εγω σκεφτομαι να τα παρω ενα-ενα, και απλα αντι για το μπλοκ που εχει το σετ (που δεν κυκλοφορει ξεχωριστα) λεω να βαλω το antarctica. Απ'οτι ξερω ειναι καλο, και θα κοστισει μονο 15 ευρω παραπανω.

Spresv κοίταξέ το αυτό αν γίνεται σίγουρα.

Στο λέω γιατί το είχαμε ξανασυζητήσει παλαιότερα και τα παιδιά μου είχαν πει ότι το έβλεπαν δύσκολο.

Αν πάντως γίνεται, οκ. :045:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.