Jump to content



Aφαντο το κιτακι!!


Braveheart1980

Recommended Posts

ATTENTION!!! ATTENTION!!!

Πρός όλους τους ενδιαφερόμενους νερουλάδες.

Αν και έχω στήσει νεράκι.

Αν ξαναέφτιαχνα να η επιλογή μου .

λοιπόν

Ψυγείο black ice pro 2 57~ ευρώ τελική multirama [2X12 fans και πολύ καλές επιδόσεις- αναλογία απόδοσης/τιμής ] . φωτό 1

Μπλόκ silverprop cyclone evo 49~ ευρω προσοχή ομως δεν ξέρω απο κλιπάκια για συμβατότες τι παίζει . Έρχεται για 462 , με ένα dremel έφτιαξα κλίπ μονος μου. [χάλκινο-γομαράκι , και γίνεται και upgrade για peltier .. εχει βάσεις -τρύπες για cold plate.] φωτό 2.

Σωλήνες σφικτήρες πράκτικερ . οπουδήποτε βρείτε [10mm.] κόστος λιγότερο απο 10 ευρώ. --->χα. και μπορεί να δείτε φωτό.

Τάνκ έτσι φωτό 3. [φτιάξτε και κάτι όλα έτοιμα τα θέλετε :D] η Τ κύκλωμα

Σύνολο 115 ευρώ . Και διαλέξτε αντλία .

multirama

eheim 1250 69 euro τελική

eheim 1048 52 euro τελική

hacshop

l20 25 euro + fpa

l30 42 euro + fpa

checkmate

l25 32 euro + fpa

l25 + tank 52 euro + fpa

Αυτά /.

ελπίζω να βοήθησα.

και με αυτούς τους συνδιασμούς κύριοι κάνουμε σύστημα που γ***ει

οποιαδήποτε αερόψυξη και οποιοδήποτε έτοιμο σύστημα στα ίδια η και παραπάνω χρήματα. +++ ότι είναι full upgradeable [και το ψυγείο αντέχει άλλα 2 μπλόκ και οι αντλίες όλες που αναφέρω]

:026:

post-1135-1442174026,6531_thumb.jpg

post-1135-1442174026,7319_thumb.jpg

post-1135-1442174026,8856_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Γιατι το γκουμουτσωειδες black ice pro 2(Performance: 2856 BTU/h )ψυγειο και οχι το Black Ice Xtreme 120mm Single ( Performance: 3134 BTU/h ) που ειναι μικροτερο (χωρα στο κουτι) και εχει και καλυτερη αποδοση??

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι τα btu αδερφε//..

Με το 2πλο έχεις καλύτερες επιδόσεις .

Χώρια που χωρίς κανένα ανεμιστήρα το 2πλο μπορεί να κάνει καλύτερη δουλεία λόγω επιφανειας αποβολής.

Πάντως και το μονό [extreme]καλό ειναι.

Link to comment
Share on other sites

']ATTENTION!!! ATTENTION!!!

Πρός όλους τους ενδιαφερόμενους νερουλάδες.

Αν και έχω στήσει νεράκι.

Αν ξαναέφτιαχνα να η επιλογή μου .

λοιπόν

Ψυγείο black ice pro 2 57~ ευρώ τελική multirama [2X12 fans και πολύ καλές επιδόσεις- αναλογία απόδοσης/τιμής ] . φωτό 1

Σωστός...

Το black ice pro 2 είναι πολύ καλό και τα multirama το έχουν φτηνά...

Το χτύπησα και εγώ, την Πέμπτη θα το έχω.

Πήρα και L30...

Έρχεται και το block του 11 την Πέμπτη...

Μια χαρα...:D

:D

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...

Το black ice pro 2 είναι πολύ καλό και τα multirama το έχουν φτηνά...

Το χτύπησα και εγώ, την Πέμπτη θα το έχω.

Πήρα και L30...

Έρχεται και το block του 11 την Πέμπτη...

Μια χαρα...:D

:D

Εσυ νεανια που χαιρεσαι καταλαβες οτι εχεις κανει π@π@ρια με τις διαμετρους? Εχεις μπλεξει τα μπουτια σου. Αλλα μαλον αλλαζουν τα ρακορ του ψυγειου οποτε μην αγχωνεσαι

EDIT

Απ οτι βλεπω το multirama εχει φτηνοτερα τα ψυγεια. εχει το 2πλο στην τιμη που εχει το hac το μονο. οποτε ψυγειο----> multirama

Link to comment
Share on other sites

Εσυ νεανια που χαιρεσαι καταλαβες οτι εχεις κανει π@π@ρια με τις διαμετρους? Εχεις μπλεξει τα μπουτια σου. Αλλα μαλον αλλαζουν τα ρακορ του ψυγειου οποτε μην αγχωνεσαι

EDIT

Απ οτι βλεπω το multirama εχει φτηνοτερα τα ψυγεια. εχει το 2πλο στην τιμη που εχει το hac το μονο. οποτε ψυγειο----> multirama

Όντως νεανία...

Δεν έχεις άδικο.

Όταν έρθει θα πάω από κοντά να το δω να δώ μίπως αλλάζουν τα ρακορ διαφορετικά...πάμε γι' άλλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ειστε και οι 2 μικροι και νέοι :) , στο κάθε black ice ψυγείο τα multirama δινουν επιλογή για 1/4 η 10mm ότι προτιμά ο καθένας . οπότε μην αγχώνεστε .

Αν πάλι έγινε λάθος στην παραγγελία , μάλλον βιδωτά είναι στα black ice οπότε noprob/ .

Link to comment
Share on other sites

']Επειδή ειστε και οι 2 μικροι και νέοι :) ' date=' στο κάθε black ice ψυγείο τα multirama δινουν επιλογή για 1/4 η 10mm ότι προτιμά ο καθένας . οπότε μην αγχώνεστε .

Αν πάλι έγινε λάθος στην παραγγελία , μάλλον βιδωτά είναι στα black ice οπότε noprob/ .[/quote']

Επειδή όμως μεγάλε και παλαιέ, εμείς μιλάμε για 12mm (1/2) μιας και έτσι είναι τα block του 11... έχουμε δίκιο.

Δεν είχε γίνει λάθος.. τους είπα να το φέρουν να το δω από κοντά.

Εντωμεταξύ, λόγο του ότι είναι σωληνωτό, χάνει αρκετά σε απόδοση και

παράγγειλα Transit...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όμως μεγάλε και παλαιέ, εμείς μιλάμε για 12mm (1/2) μιας και έτσι είναι τα block του 11... έχουμε δίκιο.

Δεν είχε γίνει λάθος.. τους είπα να το φέρουν να το δω από κοντά.

Εντωμεταξύ, λόγο του ότι είναι σωληνωτό, χάνει αρκετά σε απόδοση και

παράγγειλα Transit...

Και παλι νομιζεις αμαθη νεανια! Κυψελωτοτατο ειναι το Asetek!!!

w14.JPG

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι όλα σωληνωτά απο την στιγμή που είναι κυψελωτά τα black ice ????

και μένα στα @@ Χ 2 λοιπόν , γιατί έχω κυψελωτό 22Χ20 περίπου χάλκινο γομαράκι σε πάχος και με τανκ [πίστεψέμε πάιζει πολύ μεγάλο ρόλο-ευκολία] . απλά τα aseteκ micro - pro - exteme είναι ΚΥΨΕΛΩΤΑ edit κεκτημένη ταχύτητα

Eν τω μεταξύ ,,, γιατί έχτετε φάει όλοι χοντρό φλασίδι ,, με το TRansit????

Εχετε δοκιμάσει πολλα Ηeatercores? H επειδή ακούγεται πολυ??

έχω αυτην την στιγμή καμια 5-6 heatercores στο σπίτι μου απο διάφορα auto . και ρωτώ?

Tι είναι αυτό το τόσο απόλυτο λοιπόν που έχει το Transit ?

Εγώ όταν έψαχνα ψυγείο πήρα το google ''σβάρα'' και έχω να πώ το εξης .

Αν έμενα Αθηνα Λοιπόν , Θα πήγαινα στην Proclima@ στην αποθήκη τους και θα διάλεγα το πιό καλό χάλκινο [τα ημιτασιον συνήθως είναι τα χάλκινα τα γνήσια είναι αλουμίνιο σωληνωτό] ψυγειάκι και φθηνά κιόλας.

Αλήθεια έχει δεί κανεις Ψυγείο απο Audi 100-Α6 ημιτασιόν χάλκινο να τρομάξει ? 29cm X 12 X 3.5 [φωτό]

γύρω στα [+ -50 ευρώ] που μου είχαν πεί όταν πήρα τηλέφωνο [proclima] αλλά δεν με βολευανε τα μεταφορίκα [10 ευρώ + και επίσης είναι πράγμα που πρέπει να δείς πρίν αγοράσεις ]

Άλλη μια λύση είναι πάς σε μάντρα με ανταλακτικά μτχ διαλέγεις - ελέχγεις και είσαι κύριος με 30 ευρώ το πολύ /.

post-1135-1442174028,1988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παντως η κατασταση του ειναι ευθεως αναλογη της τιμης του!

η φωτο το δειχνει :107: πιο χαλια απ οτι ειναι παντως,ασε που με ενα βαψιματακι αργοτερα θα δειξει καλυτερα.απο το να δωσω καμια 40-50αρα ευρω για τετοιο ψυγειο +μεταφορικα,μια χαρα ειναι.

ΥΓ.ΕΙΜΑΙ OFF TOPIC το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

']Πώς είναι όλα σωληνωτά απο την στιγμή που είναι κυψελωτά τα black ice ????

και μένα στα @@ Χ 2 λοιπόν ' date=' γιατί έχω κυψελωτό 22Χ20 περίπου χάλκινο γομαράκι σε πάχος και με τανκ [πίστεψέμε πάιζει πολύ μεγάλο ρόλο-ευκολία'] . απλά τα aseteκ micro - pro - exteme είναι ΚΥΨΕΛΩΤΑ edit κεκτημένη ταχύτητα

Eν τω μεταξύ ,,, γιατί έχτετε φάει όλοι χοντρό φλασίδι ,, με το TRansit????

Εχετε δοκιμάσει πολλα Ηeatercores? H επειδή ακούγεται πολυ??

έχω αυτην την στιγμή καμια 5-6 heatercores στο σπίτι μου απο διάφορα auto . και ρωτώ?

Tι είναι αυτό το τόσο απόλυτο λοιπόν που έχει το Transit ?

Εγώ όταν έψαχνα ψυγείο πήρα το google ''σβάρα'' και έχω να πώ το εξης .

Αν έμενα Αθηνα Λοιπόν , Θα πήγαινα στην Proclima@ στην αποθήκη τους και θα διάλεγα το πιό καλό χάλκινο [τα ημιτασιον συνήθως είναι τα χάλκινα τα γνήσια είναι αλουμίνιο σωληνωτό] ψυγειάκι και φθηνά κιόλας.

Αλήθεια έχει δεί κανεις Ψυγείο απο Audi 100-Α6 ημιτασιόν χάλκινο να τρομάξει ? 29cm X 12 X 3.5 [φωτό]

γύρω στα [+ -50 ευρώ] που μου είχαν πεί όταν πήρα τηλέφωνο [proclima] αλλά δεν με βολευανε τα μεταφορίκα [10 ευρώ + και επίσης είναι πράγμα που πρέπει να δείς πρίν αγοράσεις ]

Άλλη μια λύση είναι πάς σε μάντρα με ανταλακτικά μτχ διαλέγεις - ελέχγεις και είσαι κύριος με 30 ευρώ το πολύ /.

Ολα αυτα ειναι γνωστα.

Ορεξη να εχεις και χρονο να ψαχνεις και θα βρεις ψυγεια πολλα και διαφορα.

Οι περισσοτεροι ομως δεν εχουν χρονο η δεν ξερουν να ψαξουν.

Το transit δεν ειναι απολυτο.

Απλα ειναι δοκιμασμενο, σε ικανοποιητικο μεγεθος για τους περισσοτερους(2χ12) και εχει παρα πολυ καλη αποδοση.

Αυτα ειναι αρκετα για να το προτεινει καποιος.

Απο εκει και περα οτι θελει ο καθενας παιρνει.

Εγω πχ εχω απο opel corsa.

Link to comment
Share on other sites

MADKiller7@ ψυγείο θές , όχι γκόμενα να την πας για καλλιστεία. Αν και ένα βαψιματάκι όντως θα είναι οκ . [ το πιό ευκολό με σπρευ mat 2 ευρώ]

Συμφωνώ φίλε ΚΤΜ ,, αλλά το point είναι να μην Παρουσιάζεται [γενικά απο διάφορους ] το ψυγείο απο ΤΡΑΝΣΙΤ σαν ένα θαύμα ουρανοκατεύατο και ότι αυτό είναι μόνο , και άν αποσύρει η FORD το τράνσιτ ζήτω που καήκαμε εμεις με τα ''νερα'' και τι θα κάνουμε θα μέινουμε ορφανοι απο ψυγειο./

Στο πολύ απλο παράδειγμα που παρουσίασα [audi 100 - a6 ημιτασίον heatercore] βλέπουμε πώς και με άλλον τρόπο κάνουμε το ίδιο σωστά την ίδια δουλεία ,,, και δεν χρειάζεται να παινευόμαστε λες και ανακαλυψαμε μια μέρα την φωτιά .

στα @@ δηλαδή και εγώ πήρα transit να ουμε .

Και ουτω κάθε εξης.

Άντε καλυνηχτα .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.