Jump to content



αποτελεσματα 3500+vs 2.8D


def

Recommended Posts

Καί ένα σύστημα AMD καίει 114 σύμφωνα με το Διάγραμμα; Δεν νομίζω. Τόσο καίνε μόνο Δίσκος - Ram - Κάρτα γραφικών(Απλή). Άν ήταν έτσι θα παίρναμε όλοι τα παλιά 200άρια τροφοδοτικά :p

Εκτός αν έτρεχε κάτι εκείνη την ώρα που ζόριζε μόνο τη CPU και όλα τα άλλα ήταν εντελώς IDLE.

Link to comment
Share on other sites

Ναι 240W είναι το συνολικό.

Αλλά η πλάκα είναι ότι το σύστημα με τον Α64 θέλει σχεδόν 80W λιγότερο από το αντίστοιχο με τον 630!!!!

Πάντως λάθος link δίνεις apocalypse, νομίζω ποιο σωστό είναι αυτό το γράφημα από το Anandtech:

6838.png

Η σελίδα βρίσκεται εδώ: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2389

@shouket Όταν έχεις συνηθίσει με Windows δύσκολα πας σε Linux. Και νομίζω ότι η πλειοψηφία σήμερα που ασχολείται με το Linux είναι διότι απλά του χρειάζεται ίσως και στην δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τρόπο να μετρήσω watt , αλλά αν κρίνω από το ζόρι του τροφοδοτικού (πόσο πέφτουν οι τάσεις) και την θερμοκρασία του νερού , όντως ο Winchester καίει πολύ λίγο.

Μετά από πολύ overclock (και πολύ περισσότερο overvolt) παίζει γύρω στα 90Watt.

Πάντως χρησιμοποιούν πρόγραμμα που φορτώνει μόνο cpu , αν έβαζαν κάνα παιχνιδάκι (να μπουν και η vga , η μνήμη κτλ στην μέση) θα ανέβαιναν πολύ τα νούμερα.

Έβαλα link για το άλλο διάγραμμα , γιατί συνδυάζοντας τα 2 , με κοινό σημείο τον 630 , βγαίνει περίπου σαν ποιον καιει ο 2.8D

Link to comment
Share on other sites

Καί ένα σύστημα AMD καίει 114 σύμφωνα με το Διάγραμμα; Δεν νομίζω. Τόσο καίνε μόνο Δίσκος - Ram - Κάρτα γραφικών(Απλή). Άν ήταν έτσι θα παίρναμε όλοι τα παλιά 200άρια τροφοδοτικά :p

Δεν σου κάνει εντύπωση που στα μικρά βάζουν 250άρια τροφοδοτικά χωρίς πρόβλημα?

π.χ. http://xc.aopen.com.tw/aoeb/digital/d_specification001.aspx

Πάντως είναι γεγονός ότι τα νούμερα είναι πολύ μικρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.