Jump to content



3DMark05 Database :: TOP 30 List


DJD

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 11:39]

Τι λες βρε........?...... :D

ΑΡΙΣΤΕΡΑ είναι η συχνότητα λειτουργίας της κάρτας και ΔΕΞΙΑ δείχνει μέχρι που μπορεί να φτάσει!......... :D

Να σου πω την αλήθεια αρχικά πρόσεξα τα 682/2034 από το URL που έδωσες.

Επειδή όμως μου φάνηκαν απίστευτα ψηλά, έψαχνα στην εικόνα που πόσταρες να δω ποιoί ήταν οι default χρονισμοί.

Εκεί κάπου μπερδεύτηκα. :blink:

Και πάλι όμως δικό σου είναι το φταίξιμο που ποστάρεις σε τέτοιες συχνότητες. :sick:

Φυσικό ήταν να χαθώ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Μαιστα.....

Οσοι θελετε τη πρωτη θεση στα 3d και ΔΕΝ λεγεστε Ηιpro5 σηκωστε το χερακι!!!

Προσευχηθειτε ολοι μαζι τωρα μην κανει καμμια μαμακια η ΑSUS και βγαλει μητρικη με SLI!!( και να υποστηριζει το ct 479 εννοειται)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...ο opty βλέπω δεν πάει καθόλου άσχημα :)

Ποιός έλεγε οτι στο 05 δεν παίζει ρόλο?

Σε ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα μετροπρογράμματα έπαιζε , παίζει και θα παίζει ρόλο η CPU

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 00:24]

Ωραίος...ο opty βλέπω δεν πάει καθόλου άσχημα :)

Ποιός έλεγε οτι στο 05 δεν παίζει ρόλο?

Σε ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα μετροπρογράμματα έπαιζε , παίζει και θα παίζει ρόλο η CPU

Ολοι το λεγανε,ο Μπαμπης ο σουγιας,οΜιτσος ο πεταλουδας....:p

Και ομως,αν δεις στη σελιδα 37 το bench του Βασιλη και στη προϊγουμενη του HIPRO,θα δεις οτι κανενας απο τους δυο δεν εκανε τον κοπο να benchαρει με το CPU ψηλα.Στο 05 ο CPU παιζει(σημαντικο)ρολο μονο με χριση SLI με πολυ δυνατες καρτες;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 11:07]

Ολοι το λεγανε,ο Μπαμπης ο σουγιας,οΜιτσος ο πεταλουδας....:p

Και ομως,αν δεις στη σελιδα 37 το bench του Βασιλη και στη προϊγουμενη του HIPRO,θα δεις οτι κανενας απο τους δυο δεν εκανε τον κοπο να benchαρει με το CPU ψηλα.Στο 05 ο CPU παιζει(σημαντικο)ρολο μονο με χριση SLI με πολυ δυνατες καρτες;)

Εγώ ακόμα δεν έχω "φορτώσει" με αυτή τη μητρική.......Αύριο "φορτώνω"...... ;):D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Χθες, στις 11:07]

Ολοι το λεγανε,ο Μπαμπης ο σουγιας,οΜιτσος ο πεταλουδας....:p

Και ομως,αν δεις στη σελιδα 37 το bench του Βασιλη και στη προϊγουμενη του HIPRO,θα δεις οτι κανενας απο τους δυο δεν εκανε τον κοπο να benchαρει με το CPU ψηλα.Στο 05 ο CPU παιζει(σημαντικο)ρολο μονο με χριση SLI με πολυ δυνατες καρτες;)

Εγώ το λέω ακόμα. Κατά τη γνώμη μου η διαφορά είναι μέσα στα στατιστικά όρια ή τόσο μικρή που αξίζει μόνο για τοπ σκορ. Τρέξε το 3DMark05 με τον επεξεργαστή σε κανονική συχνότητα, με όλα τα άλλα ίδια, τρεις φορές και τρεις φορές σε μεγαλύτερη συχνότητα και στείλε μας τα αποτελέσματα. Η διαφορά δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 50 3DMarks.

Opteron 148@~3,5Ghz!!!! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 08:10]

Εγώ το λέω ακόμα. Κατά τη γνώμη μου η διαφορά είναι μέσα στα στατιστικά όρια ή τόσο μικρή που αξίζει μόνο για τοπ σκορ. Τρέξε το 3DMark05 με τον επεξεργαστή σε κανονική συχνότητα, με όλα τα άλλα ίδια, τρεις φορές και τρεις φορές σε μεγαλύτερη συχνότητα και στείλε μας τα αποτελέσματα. Η διαφορά δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 50 3DMarks.

Opteron 148@~3,5Ghz!!!! :clap:

Και ομως Μαριε,αν δεις στη προϊγουμενη σελιδα,θα δεις οτι εχω τρεξει με περιπου τα ιδια ρολογια στις καρτες,αλλα 500Mhz πιο κατω το CPU.Αυτα τα 500Mhz μου δωσανε~1400Marks,τα οποια δεν ειναι στραγαλια.Βεβαια οπως ειπα και πιο πανω,αυτο μπορει να συμβει μονο με χρηση SLI και πολυ δυνατες καρτες,οπου το CPU αρχιζει να λειτουργει σαν botleneck για τις καρτες;)

Link to comment
Share on other sites

3800+X2 στα 3giga 24/7 σε phase του unseen

περιμενω να βρω τον eleven για να μου φτιαξει μπλοκακι

παντως οντως οι μνημες ανεβαινουνε πολυ καλα γιατι τρεχω realtime στα 480/1400 (αερα παντοτε) και δεν μου βγαζει artifacts. Πιστευω να της παω 1500 για καθε μερα:) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mik

3800+X2 στα 3giga 24/7 σε phase του unseen

περιμενω να βρω τον eleven για να μου φτιαξει μπλοκακι

παντως οντως οι μνημες ανεβαινουνε πολυ καλα γιατι τρεχω realtime στα 480/1400 (αερα παντοτε) και δεν μου βγαζει artifacts. Πιστευω να της παω 1500 για καθε μερα:) :)

με στοκ ρευμα?εμενα στα 1400 βγαζει artifacts

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Νομίζω οτι έχει την Point Of View GeForce 7800GTX 256MB που είναι πολύ δυνατή κάρτα.

ρε Μαριε οσο δυνατη και ναναι η δικη μου στοκ ξεκιναει απο τα 470-1300 και η δικη του 430-1200 δλδ τι παραπανω εχει απο την δικη μου?με στοκ ρευμα και να μην εχει arti αυτα δεν γινονται Μαριε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def

ρε Μαριε οσο δυνατη και ναναι η δικη μου στοκ ξεκιναει απο τα 470-1300 και η δικη του 430-1200 δλδ τι παραπανω εχει απο την δικη μου?με στοκ ρευμα και να μην εχει arti αυτα δεν γινονται Μαριε.

κατσε ρε λευτερη...ολα τα κομματια το ιδιο πανε?ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.