Jump to content


νεο νερακι.... home made!!!


Alexisferos

Recommended Posts

λοιπόν αφού έχω αγοράσει το Water Cooling kit "ασετεκ" KT03-L20 εδώ k ένα 4 μηνο κάπου k το έχω βάλει στο pc τις δουλειάς λέω να κάνω k ένα home made με eheim 1048 ή hydor l20,l25 ότι βρω στα τοπικά pet shops

ψυγείο Black Ice Xtreme Radiator και block Swiftech MCW-5000A

θα ήθελα την γνώμη σας για τα αντικείμενα..

συνδυάζονται μεταξύ τους καλά για να ψύξω έναν amd στα 3500 overclocked

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα την l25 και ενα αλλο μπλοκ οχι αυτο που θες.Αν ειναι home-made γιατι δεν λες στον eleven ή skinny13 να σου φτιαξουν ενα?Πολυ καλυτερο θαναι.Κατα τα αλλα θαναι επαρκες για αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

OK ρε παιδιά έκανα ένα λάθος.... :068: :102: 3500+ ήθελα να πω k είναι ένας απλός 1700 αλλα με 1.6 volt σε μια epox, δουλεύει στα 2400 12x200 που στο απλό μυαλό k λίγο για εφέ το έκανα 3500 :109:

τελικά θα πάω για block eleven (επικοινώνησα μαζί του) ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Nαι και θα την πληρωσεις οσο κανει η 1250!!!! Ασε ρε τους κλεφτες...οταν ειδα οτι το φουρφουρι που πηρα απο εκει με 22 ευρω στο hacshop κανει 12 και το aerogate το παιρνει χονδρικη μεγαλυτερη αποσο το πουλαει το πλαισιο...παει. δεν ξαναπαταω το ποδι μου εκει...

Το quicko εχει πολυ καλες τιμες. Παρενθεση: ειχα παει τις προαλλες για να παρω κατι σωληνες (morphious..... ;) ) και ειδα ενα ραφι που ειχε οτι μπορειτε να φανταστειτε απο την γκαμα της eheim εκτο -καλα καταλαβατε- απο αντλια. Λεω στο παιδι εκει "με τι αντλιες δουλευετε κλπ. μου λεει hydor κλπ." να μην τα πολυλογω τον επεισα να ρωτησει τους προμηθευτες του ποσο πανε οι εheim 1048/1250. Τουπα και τιμες απο μουλτιραμα, μου λεει αν παρω μικροτερες τιμες θα φερω και eheim. Γνωμη μου ειναι να κανεις μια βολτα, να τον ρωτησεις και αν σου πει οτι θα φερει να περιμενεις να παρεις μια 1048 με ...10 ευρω παραπανω. Αν δεν αντεχεις περνεισ την λ20...

Link to comment
Share on other sites

Μια που εισαστε ολοι καλα παιδια :084: θα σας πω οτι τελικα πηρα block 11,ford transit ψυγειο modded by eleven.

κατεληξα σε αυτο γιατι για τα λ7 του ειναι τελειο...κ δοκιμασμενο απο εσας

και τιν γνωστη hydor l20 αντλια.

τωρα ολα αυτα πιστευω να τα εχω στα χερια μου σε 2-3 μερες.(μια που δεν ειμαι ελλαδα.)

το παραπανω συστημα 8α μπει μεσα σε ενα midi tower τις επομενες ημερες.

θα βγαλω φοτο για να δειτε τις πατεντες κ το ολο mod.

σας ευχαριστω ολους για μια ακομη φορα

εισαστε απλα the best forum :026:

special yper thanks στον eleven κ σε εναν φιλο (snaiperist) στιν θεσ/νικη

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τα πραγματα τα ειχα στα χερια μου δευτερα αργα το βραδυ ετσι τιν τριτη το μεσημερι αρχισα να φτιαχνω το κουτι.

οριστε:

relay 1

relay 2

το κουτι πριν... αν κ εχει μεγαλο τζαμι δεν σε θαμπωνει το φως απο μεσα γιατι του εχω κολλισει ζελατινα.

το πσ αυτες τις 2 μερες που εφτιαχνα το σπιτι του.. μονο τα βασικα :)

οριστε πως εκατσαν στο κουτι

hydor ολε!! στιν αντλια αλαχτηκε το πανω ρακορ με ενα κοντο για να μπορει να στριψει ποιο ευκολα το λαστιχο

οπως ειδατε ενα λαστιχο ειναι αχρωμο κ μοιαζει με απλο αλλα δεν ειναι (αλλα κ πολυ μα παρα πολυ σκληρο) ειναι και σε περιεργο σχημα. αυτο το βρηκα σε ενα μαγαζακι με λαστιχα (ειχε μονο ενα μετρο) κ μου ειπε ο κυριος εκει οτι αφου το τοποθετησω να το ζεστανω με κατι αυτο θα κρατισει το σχημα. ετσι κ εκανα.

περιμενω τωρα να φερει κ αλλο να παω να παρω να αλαξω κ τα αλλα 2

το ψυγειο

στην θεση του..

και ο eleven

στην θεση του.

πιστευω αυριο να το δεσω ολο κ να ποσταρω εικονες απο τιν σονυ...

εβαλα τα λινκ με τις εικονες γιατι δεν εχουνε καλη ποιοτητα κ υπαρχουν κ ατομα με μοντεμ ακομα..

τα λεμε συντομα με τελειες φοτο κ πολλα αλλα.

thks to eleven & snaiperist που μου εφερε τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.