Jump to content


DFI 939 AGP


ThorLite

Recommended Posts

Αμα βγαλει η DFI μητρικη με το VIA, θα απαντησει ο Μητσος...

Μπορει να εχουμε τωρα DFI και nforce 4 αλλα μην λες κακα λογια για το VIA καλη παρεα μου εκανε σχεδον 6 μηνες.......

Link to comment
Share on other sites

Αμα βγαλει η DFI μητρικη με το VIA, θα απαντησει ο Μητσος...

Σωστός.

Εδώ που τα λέμε καλή δεν είναι η A8V που έχει? Dual core παίρνει φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

που σαι ρε Jimmy..... που μας έλεγες...... που σαι???? λολ
Αμα βγαλει η DFI μητρικη με το VIA, θα απαντησει ο Μητσος...

Mε φώναξε κανείς?

Δε λέω, την έβγαλε. Αυτό που δεν πολυκαταλαβαίνω είναι στο τι χρησιμεύει. Επιμένω στην άποψή μου οτι το nForce3+ΑGP είναι πεθαμένος συνδυασμός.

Στο site πάντως δε βλέπω το μοντελάκι...

Link to comment
Share on other sites

jimmy jimmako...... άστα...... και για όσους έχουν agp χρησιμεύει πάρα πολύ και δεν είναι πεθαμένο......

και πάλι σου λέω όλος ο κόσμος έχει καλές κάρτες agp......... και εφόσον δεν θα υπάρχει 754, να στο τι χρησιμεύει...

αρε jimmy..........

Link to comment
Share on other sites

jimmy jimmako...... άστα...... και για όσους έχουν agp χρησιμεύει πάρα πολύ και δεν είναι πεθαμένο......

και πάλι σου λέω όλος ο κόσμος έχει καλές κάρτες agp......... και εφόσον δεν θα υπάρχει 754, να στο τι χρησιμεύει...

αρε jimmy..........

ώπα ρε Indiana... κάνεις λες και κανείς δε βγάζει μητρικές εκτός της DFI!!!! Τι να μας πει δηλαδή και αυτή? Αυτός που θα πάρει DFI θα την πάρει για να την κλοκάρει. Δηλαδή θέλει επιδόσεις. Αλλά το nForce4 είναι και πιο γρήγορο, υποστηρίζει NCQ το οποίο δίνει ουσιαστικές επιδόσεις γιατί ανοίγει το bottleneck των σκληρών και στα 3D θα είναι σαφώς πιο γρήγορο λόγω SLi (στις μητρικές με SLi).

Νομίζεις οτι η 6800 θα σου κρατήσει 5 χρόνια? Ή οτι τα μελλοντικά παιχνίδια θα αγνοήσουν το SLi ή το Multi-VPU?

Θα πάρει δηλαδή κάποιος τώρα 939 AGP της DFI για να είναι γρήγορος ενώ θα είναι πιο αργός από nForce4. Tι τρομερές διαφορές περιμένεις δηλαδή να δεις από μια άλλη καλή μητρική με 939 και AGP? Τα 50ΜΒ/s παραπάνω στον Sandra Memory?

Link to comment
Share on other sites

jimmy θα πάρω dual core , την dfi και έχω την 6800gt.... γιατί να την πετάξω.... δεν σε καταλαβαίνω.........

και θα μαμεί και θα δέρνει το σύστημα.........

γιατί να πετάξω την 6800 gt να την κάνω pci-e..........????

και αυτοί που θα την πάρουν, είανι στην ίδια θέση με μένα ή θα πάρουν venice..... σκέψου λίγο

Link to comment
Share on other sites

:110: Θες να σου δείξω τι κάνουν οι πεθαμένοι στον ομορφούλη σου Winnie??? :110: :006:

LOOOL!

Πού'σαι ρε Ujin?

Τι κάνει δηλαδή? Άσε, η DFI δε θα άντεχε ούτε μια μέρα με το hardware που έχω φορτώσει την Asus (υπ'οψιν, δεν είμαι fan της Asus). Και τι να μου λέει το καλύτερο SuperPi? Ή ακόμα και το καλύτερο memory bandwidth utilization? Οι πραγματικές επιδόσεις βρίσκονται αλλού. Αυτό εγώ το κατάλαβα.

Στο κάτω κάτω, εγώ είμαι και ειδική περίπτωση. Οι μνήμες μου είναι παλιές και διαφορετικές (DDR333+DDR400 dual channel) και ο Winnie μου βρίσκει τοίχο απότομα. Μπορώ να τον πάω και πιο ψηλά αλλά θέλω πολύ ρεύμα και δεν αξίζει. Στο nForce3 δεν παίζουνε καλά και οι Hauppage κάρτες μου οπότε η VIA είναι για μένα μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

jimmy θα πάρω dual core , την dfi και έχω την 6800gt.... γιατί να την πετάξω.... δεν σε καταλαβαίνω.........

και θα μαμεί και θα δέρνει το σύστημα.........

γιατί να πετάξω την 6800 gt να την κάνω pci-e..........????

και αυτοί που θα την πάρουν, είανι στην ίδια θέση με μένα ή θα πάρουν venice..... σκέψου λίγο

Βρε δε σού πα να την πετάξεις! Και εγώ 6800GT σε AGP έχω. Νομίζεις κάιγομαι να πάρω pci-e?

Εγώ σκέφτομαι, και βλέπω οτι δεν βγάζει μόνο η DFI μητρικές. Εσύ το βλέπεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.