Jump to content



Logitech Z-2300 (2.1) Vs Altec Lansing CS21 (2.1)


beisnikos_spi

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω κάποιο από τα 2 set ηχείων που αναφέρω παραπάνω.

Τα Logitech κάνουν 180 euro στο Πλαίσιο και τα Altec Lansing 140 euro στο Πλαίσιο επίσης.

Βασικά εγώ θέλω να πάρω ηχεία 2.1 για το PC μου που να είναι πραγματικά δυνατά. Παρα πολύ δυνατά. :048:

Τα Logitech έχουν ισχύ 200 Watt RMS (80 Watt Rms οι δορυφόροι και 100 Watt Rms το Sub)

Τα Altec Lansing έχουν 110 Watt Rms (30 Watt RMS οι δορυφόροι και 50 Watt Rms το Sub)

Τα altec τα έχω ακούσει από έναν φίλο μου και είναι πολύ δυνατά μπορώ να πω..

Τα Logitech τα έχει κανεις? Τι Λέτε???

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει... Επίσης υπάρχει και στο χρήμα. Διαθέτω μέχρι 200 €...

Εξάλλου είμαι αποφασισμένος να πάρω 2,1. Τα υπάρχοντα 5,1 που έχω θα τα έχω μόνο για το DVD και το PlayStation αφού δεν είναι και πολύ δυνατά για να ακούω την μουσική μου στα Desibell που επιθυμώ.

Link to comment
Share on other sites

τα € τι τα αναφέρεις για περιορισμό????

υπάρχουν αξιόλογα σύστήματα στα λεφτά σου 5.1

αν επιμένεις για decibel

ψάξε ενισχυτή στερεοφωνικο και μεταχειρισμένα ηχεία hi-fi μην κοροιδέυεσαι απο τό κόστος των pc-λύσεων ήχου....

αλλιώς γεμίζει ο χώρος με ήχο απο μεγάλα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε...

Θέλω να έχω δυνατά ηχεία 2,1 και να ακούω την μουσική μου αξιοπρεπώς!! Δεν με ενδιαφέρουν οι ενισχυτές και τα custom-made ηχεία αν και η αλήθια να λέγεται είναι η καλύτερη λύση. Αλλά είναι δυνατόν να αγοράσω ενισχυτή, και 2 ηχεία το minimum με 200 ευρώ? Γι αυτό στρέφομαι σε υπολογιστο-ηχεία που να είναι δοκιμασμένα και να αξίζουν...

Τελικά ποια από τα 2 λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Και μια που περι ηχειων ο λογος να σου πω κι εγω την αποψη μου.

Μεταξυ των 2 προτιμησε τα logitech.

Καλα, χρυσα και αγια τα altec lansing και τα creative αλλα δε πιανουν σε καμια περιπτωση σε ποιοτητα τα logitech

Link to comment
Share on other sites

Και μια που περι ηχειων ο λογος να σου πω κι εγω την αποψη μου.

Μεταξυ των 2 προτιμησε τα logitech.

Καλα, χρυσα και αγια τα altec lansing και τα creative αλλα δε πιανουν σε καμια περιπτωση σε ποιοτητα τα logitech

Άμα θες .. Και εγώ λέω Logitech! Ήταν πολύ καλά τα είχα ακούσει!

Link to comment
Share on other sites

...γυρός στα 200Ε...

Θα σε παρακαλέσω να είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στις δημοσιεύσεις σου.

Η ερώτηση του χρήστη beisnikos_spi, ήταν πολύ συγκεκριμένη και απαιτούσε επίσης συγκεκριμένη και ΣΩΣΤΗ απάντηση.

Η δική σου παρέμβαση ήταν επιεικώς εσφαλμένη.

...ΑΑ.. Πουλάω ηχείο 200W για SUB! το είχα βάλει σε λειτουργεία και βαράγε άγρια!! αχρησιμοποίητο! το είχα σε ενθσχητή CREATIVE αλλα δέν το σήκοσε!

8Ω!

Φοβερό ε? Ουδεμία σχέση με Altec Lasing/Creative/Logitech!

Αν το συνδιάσεις με μπασοκούτι και έναν δυνατό ενυσχητή θα κάνεις και PARTY χαλαράαααααααααα!!!!Μόνο 55Ευρώ(Το ηχείο)!!! :035:

Τι οθόνη έχεις???

Όλα τα παραπάνω τι σχέση έχουν με την ερώτηση του χρήστη beisnikos_spi και το θέμα της συζήτησης;

Οφείλω να σου επισημάνω (για μία ακόμα φορά) ότι οι συνεχείς παρεμβάσεις σου στις συζητήσεις άλλων μελών, με άσχετα ποστ, δεν έχουν περάσει απαρατήρητες.

Θα σε παρακαλέσω να σεβασθείς τον χώρο που σε φιλοξενεί και τους υπόλοιπους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τα Creative Megaworks THX 2.1

Έχω ακούσει καλά λόγια για αυτά και η πιστωποίηση THX δεν νομίζω να δίνεται για πλάκα όπου και όπου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα τα Creative Megaworks THX 2.1 250D!!!!

Μακάρι να με καλύπτουν....

Μήπως λέω μήπως έχετε ακούσει πώς παίζουν???

Απο που τα παράγγειλες γιατι ενδιαφερουν και εμένα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.