Jump to content



WAF and TFT 19"


fonzi

Recommended Posts

Γιατί λες καλύτερα την 1720π?

Είναι δική μου υποκειμενική άποψη με τα δικά μου κριτήρια σε αγορά ΤFT.Εσύ πάρε αυτην που σου άρεσε με τα δικά σου κριτήρια και είμαι σίγουρος ότι από εξωτερική εμφάνιση θα την υπερευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply
to Arcor:

H 1720p μου αρέσει αλλά κοστίζει όσο η 1780q οπότε λέω να πάρω την καινούρια.

Δεν συζητάω για πιξμανια διότι θέλω την εγγύηση των 0 πιξελ της Αλμαν.

Γι αυτό κοιτάω Ελληνικά eshops.

Για Στέλλα και όποιον άλλον γνωρίζει: Βρίσκω 358 ευρώ στο computer4u την καλυτερη τιμή για 1780q διότι δεν με χρεώνει μεταφορικά για επαρχία. Τελική τιμή για μένα συμφερότερη. Για αθηναίους δεν ξέρω αν τους συμφέρει διότι για Αθήνα και άλλοι δεν χρεωνουν μεταφορικά. Τώρα είναι ρίσκο το συγκεκριμένο κατάστημα; Σκέφτομαι ότι και έτσι να είναι αφού δίνει εεγύηση της Αλμαν δεν με νοιάζει τίποτα. Αντικαταβολή θα πληρώσω.

Στέλλα τις έχεις δει στην πράξη και τις 2;

Απο το κατάστημα που λέω με αντικαταβολή μπορεί να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα;

Tην 1720Β έχω δει μόνο.

Eφόσον θα πάρεις οθόνη που έχει οnsite εγγύηση, δεν σε ενδιαφέρει και τόσο από που θα την πάρεις τελικά.

Σκέφτομαι όμως κάτι ... αφού τελικά έπεσες στις 17" γιατί να δώσεις τόσα λεφτά σε ΤΝ και να μην προτιμήσεις την belinea 101751.

• analogue + digital (DVI-D)

• Sound, PVA-Panel, Lift, 90° turnable

• Viewing angle: 178° / 178°

• Response time rise / fall: 15 / 10 ms

http://www.belinea.co.uk/include/zeigemonitor.asp?monitorid=1065&sprachid=101&landid=81〈=1

101751_111733xl.jpg

Η CPI ΑΕ που αντιπροσωπεύει στην ελληνική αγορά τις οθόνες του οίκου Belinea, ανακοίνωσε την διάθεση μίας νέας LCD οθόνης 17''. Το νέο μοντέλο που ακούει στο όνομα 101751, διαθέτει panel τεχνολογίας Premium MVA, μοναδικό design, υψηλό λόγο αντίθεσης (600:1) και την μεγαλύτερη γωνία θέασης στην κατηγορία της (178? h&v). Χάρη στην απαράμιλλη ποιότητα εικόνας και την μέγιστη ευκρίνεια που αποδίδει, αποτελεί την πλέον ιδανική λύση για χρήση σε περιβάλλον γραφικών ή multimedia. Επιπλέον, διαθέτει ψηφιακή είσοδο DVI και ενσωματωμένα στερεοφωνικά ηχεία που την καθιστούν ιδανική και για gaming. Όσον αφορά στην ποιότητα της, αξίζει να αναφέρουμε ότι συνοδεύεται όπως όλες άλλωστε οι LCD οθόνες Belinea, από τρία χρόνια εγγύηση on-site καθώς και επιπλέον εγγύηση μηδενικών Pixel.

http://www.infoshop.gr/product.asp?PrID=207235

Link to comment
Share on other sites

Θα την χτυπήσω μάλλον σήμερα απο computer4u.

Απλά σκεφτόμουνα μήπως ήταν καλύτερα να δώσω +170 και να πάρω 1920p.

Σκεφτήτε τι τράβηξα για να βρώ αμάξι... :)

Αν είναι να σκέφτεσαι να δώσεις +170 για την LG προτίμησε την 19" Belinea 101920 που κοστίζει περίπου 420-450 Ευρώ αν δεν κάνω λάθος.

(Pivot,PVA,DVI)

Link to comment
Share on other sites

Νέα απο το μέτωπο:

Απογοητευθηκα με τις 17" (1730) που δούλεψα μετά απο την νεκ μου (1970nx) πριν λίγο. Με πόνεσαν τα μάτια σε dt...

Αρα πάμε για 19" PVA or SIPS.

viewsonic vx 910δεν την βρήκα για να την δω.

Νομίζω ότι η νεκ 1970gx είναι ΤΝ οπότε την ξεχνάω και αυτή.

Δηλαδή τελικά πάω για lg 1920p or dell 1905 (ή και belinea αν βρω κάποιον που την έχει δει).

Ας περιορίσουμε τα ποστς μόνο σε 19" sips ή pva.

Link to comment
Share on other sites

Νέα απο το μέτωπο:

Ας περιορίσουμε τα ποστς μόνο σε 19" sips ή pva.

Σίγουρα οι SIPS θα σε ικανοποιήσουν πιο πολύ.Εχουν πολλή καλή εικόνα και το πλεονέκτημα τους είναι ότι παίζεις και τα πιο απαιτητικά παιγνίδια.Εχω κι εγώ μια και ξέρω καλά.Το RS που φαινομενικά είναι μεγάλο δεν παίζει ρόλο διότι η τεχνολογία του IPS είναι τέτοια που αλλιως "συμπεριφέρονται" πρακτικά.Το θέμα είναι αν θα βρεις κάποια με όμορφα "οπίσθια".

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιο μεγάλη σημασία δίνω στα sites των Εταιριών.Καμιά φορά στέλνουν για test μια οθόνη και μετά στην παραγωγή την βγάζουν αλλιώς.Ισως να κάνω και λάθος βέβαια και να βγαίνει και με SIPS.Αυτές που κατά την εταιρία έχουν SIPS είναι, L1930S,L1910B,L1910S, L1920B,L1930B.

Link to comment
Share on other sites

Να πάρω την dell να τελειώνουμε;

Και άμα βγάλει καμμένα, έβγαλε...

Χα χα χα!Τελικά θα πάθεις τίποτα από το άγχος.Λοιπόν αν ξεπεράσεις το άγχος των καμένων πιξελς πάνε στην Samsung και ότι γίνει.Προτού την ανοίξεις χαπακώσου και ότι είναι να γίνει ας γίνει :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.