Jump to content



PRESCOTT 670 3.8


aristidis1442169066

Recommended Posts

Ανεβάζει αλλά όχι όσο θα ήθελα. Όσο δηλαδή ένας 6xx. Αν περίμενα κανα δυό μήνες πριν τον πάρω , θα είχα 6xx και δε θα κλαιγόμουνα τώρα :099:

Καλύτερα όμως να αφήσουμε το thread στον 670 του Αριστίδη και όχι στον δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρη πώς τον βλέπεις ??.....λές να 6αρίσει στο Prommie ??

:D Η συμπεριφορά του είναι αρκετά υποσχόμενη και πιστεύω να τον κάνω να 6αρίσει. Πάντως ο άτιμος δείχνει και να στρώνει αν φανταστείς ότι για τα 32Μ Pi στα 4500 ήμουνα στος bios με 1,4875 όταν στα πρώτα loop χρειαζόμουνα 1,500 με το ζόρι. Αν φανταστείς και την ζέστη στο δωμάτιο μου βγάλε συμπέρασμα.

Αρη με γειες και καλα κλοκια...

Thanks.. αλλά είπαμε πολύ καλός ο 3,6 αλλά με έτρωγε. Οσο για τις UL όπως είπε και ο Στέλιος δεν δούλεψαν καν και περιμένω πάνω απο μήνα τώρα και φυσικά έχω αρχίσει σιγά σιγά να χάνω την υπομονή μου. :077:

γιατι τι εχει ο 550? δεν ανεβαζει?

Eίναι γεγονός οτι οι 550 d0 δεν ανέβαζαν και πολύ εκτός αν σου καθόταν το κομάτι, ενώ αντιθέτως οι 550j E0 σαν τον δικό μου πήγαιναν πολύ καλά ασχέτως αν εγώ ήμουν και λίγο κωλόφαρδος με τον 3,6.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονός οτι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες αλλά υπάρχουν. Παρατήρησα όμως και το εξής: Με το κλασικό PI η διαφορά είναι περίπου 1,5sec και με το patced η διαφορά είναι 4+ sec στο 1Μ. Λίγο περίεργο μου φαίνεται γιατί υποψιάζομαι οτι το συγκεκριμένο PI είναι βελτιομένο για άλλα συστήματα......

Στήν ουσία μετράει μόνο ο επεξεργαστής. Πιο κάτω με 14Χ330 και 1:1 που λογικά θα έπρεπε να υπάρχει διαφορά είναι σχεδόν τα ίδια..

Επιτέλους δούλεψε και το 14X γιατί μου κόλαγε.

14χ330fsb

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γεγονός οτι οι διαφορές δεν είναι μεγάλες αλλά υπάρχουν. Παρατήρησα όμως και το εξής: Με το κλασικό PI η διαφορά είναι περίπου 1,5sec και με το patced η διαφορά είναι 4+ sec στο 1Μ. Λίγο περίεργο μου φαίνεται γιατί υποψιάζομαι οτι το συγκεκριμένο PI είναι βελτιομένο για άλλα συστήματα......

Μιλας για τη διαφορα μεταξυ του κλασσικου , του optimized για sse3 , και του αλλου με την ακριβεια δεκαδικων .

Θυμαμαι που λεγανε οτι εχουν αλλαχθει καποια σημεια στον κωδικα του pi με το δεκαδικο , ωστε να ειναι πιο αξιοπιστο σε ολες τις πλατφορμες ... Τωρα τι κανανε , μονο ο προγραμματιστης γνωριζει .

Μηπως ο προγραμματιστης ηταν AMDας ??? :D

Link to comment
Share on other sites

Όλοι της σειράς 6 φαίνεται να είναι καλοί. Απο δω τον πήρα και όχι για νεράκι δεν λέω αφού σε λίγο καιρό θα ξαναβάλω το phase-change φυσικά με κάποιους ψηλούς στόχους. Να δούμε αν θα πάει καλά..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

και ο δικος μου εδω με αερα......

χωρις tweaks,χωρις κλειστα service και παντα με μνημες του κιλου και 5-5-5-15

καλα παει ο ατιμος εεε???

Αρχιζοντας λοιπον με 1.44 και χαμηλα τις μνημες ημουν εδω

4560.jpg

1.44 επισης χρειαστηκε και για να φτασω στα 4674

4674.jpg

Μετα χρειαστηκα 1.4625 για τα 4712

4712.jpg

Οπως επισης και για τα 4754

4754.jpg

Συνεχιζοντας, για τα 4788 ηθελα 1,4625

14625.jpg

Για τα 4823 ηθελα 1,485

4826.jpg

ενω για τα 4833 , ηθελα ενα τσικ παραπανω στο ρευμα δηλ. 1,4875

4833.jpg

Ενω νομιζω οτι το cpu τερματισε σχεδον με τον αερα στα 4845 καπου εδω...

4845.jpg

Ενω για 32μβ σταβλε ημουν στα 4750 με 1.45 ρευμα.....το αποτελεσμα παρακατω ειναι χωρις κανενα tweak....μονο με κλειστα τα service...

32mb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.