Jump to content



GECUBE X800 256MB HELP


Sayan

Recommended Posts

Μολις αγορασα την εν λογω καρτα και επιχειρησα να κανω oc στη μνημη της αλλα μολις την ανεβασα λιγο εμφανιστηκαν στην οθονη κατι πρασσινες γραμμες και κολλησε το συστημα.Διαβασα και καποια threads και ειδα οτι η σειρα χ800 ειναι κλειδωμενη.τι προτεινετε να κανω?Μπορει να γινει κατι αλλο?Οποιος γνωριζει παρακαλω να βοηθεισει.Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

εχει να κανει με υπερθερμανση το ολο θεμα?το γεγονος να ειναι κλειδωμενη η καρτα δεν παιζει?το atitool μου δειχνει φυσιολογικες θερμοκρασιες καπου 50 σε αναμονη και στα παιχνιδια 60 με 65

Link to comment
Share on other sites

τα 50 δεν ειναι καθολου φυσιολογικο νουμερο!αλλα δεν διευκρινιζεις αν ειναι 50 στα 500 δηλαδη η μνημη δουλευει στα 525*2=1050 ή αν δουλευει στα 550*2=1100!το 60 δεν ειναι φυσιολογικη τιμη για μνημη!ειναι απλα κολαση για τις μνημες! δες το thread που εχω ανοιξει για να δεις τι να κανεις για τις μνημες!

Link to comment
Share on other sites

τα 50 δεν ειναι καθολου φυσιολογικο νουμερο!αλλα δεν διευκρινιζεις αν ειναι 50 στα 500 δηλαδη η μνημη δουλευει στα 525*2=1050 ή αν δουλευει στα 550*2=1100!το 60 δεν ειναι φυσιολογικη τιμη για μνημη!ειναι απλα κολαση για τις μνημες! δες το thread που εχω ανοιξει για να δεις τι να κανεις για τις μνημες!

Δεν μπορω να μη συμφωνησω .:)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε καλα σου λεει .

Εψαξα λιγο και βρηκα οτι υπαρχει μια εκδοση που ειναι με χαμηλοτερους χρονισμους . Αντι 980Μhz μνημες , εχει 700Μhz .

Φυσικα και η ταχυτητα των μνημων αυτων ειναι 2.8ns ... Aρα 365Μhz . Οποτε εισαι καλα στα 400Μhz .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.