Jump to content



αγορα απο eBay


FLO

Recommended Posts

Δες ποστ 65# αυτην με το chip εχω .

Βασικα η απο κατω ειναι αναληψεως εχω και τετοια , σε αυτην δεν παιζει φορτιση ρε μαν αφου δεν ειναι προπληρωμενη ειναι συνδμενη με τον λογαριασμο σου τον τραπεζικο απευθειας ( και αυτο ηθελα να αποφυγω κανοντας την προπληρωμενη , απο την αλλη αν εχεις εναν λογαριασμο μονο για το bay ειναι σαν προπληρωμενη και αυτη ) , οποτε δεν τιθεται θεμα φορτισης της καρτας αλλα καταθεση στον λογαριασμο κανεις ουσιαστικα.

Τo ebay κραταει ποσοστο επι του προιοντος ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

από εσένα που αγοράζεις όχι, δεν κρατάει. νομίζω όμως ότι στον πωλητή μπαίνει κάποιο μικρό fee σαν ποσοστό επί της τιμής του προϊόντος. (επίσης νομίζω πως πληρώνει και για να σηκώσει την εκάστοτε δημοπρασία)

Link to comment
Share on other sites

βρε...αναληψεως ειναι και οι 2 που εχω βαλει.(Ασχετως αν ειναι και σαν visa η νεα)

Απλα οταν πας να βαλεις λεφτα μεσω ατμ..η πανω δε σε χρεωνει.

Η διαδικασια οπως την ειπες....απλα σαν αναληψεως χρησιμοποιεις την πανω.

H prepaid ειναι σαν την δικια σου ..αλλα δεν μιλαω για αυτην στα 2-3 τελευταια ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή είναι noobας σε αυτά και θέλω να κάνω μια αγορά απο ebay.

Ποια κάρτα να βγάλω και από ποια τράπεζα με λιγότερες κρατήσεις κτλ;

Ευχαριστώ.

Βγάλε την Visa prepaid της τράπεζας κύπρου.

Η προμήθεια είναι 1 ευρώ.

Αυτή έχω εγώ για αγορές από το ebay και γενικά το Internet.

http://www.prepaidcards.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο.Αν γεμισω 10 φορες μανι μανι φυγαν 10 ευρω.Η Πειραιως εχει χρεωση?Γενικα χωρις τετοια χρεωση παιζει κατι???

Βασικά όλες έχουν χρέωση νομίζω.

Σκοπός είναι να βρούμε τη τράπεζα που σου βγάζει μια κάρτα τσακ μπαμ με την πιο απλή διαδικασία.

Καλή είναι η Κύπρου αλλά λίγο σπάνια τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όλες έχουν χρέωση νομίζω.

Σκοπός είναι να βρούμε τη τράπεζα που σου βγάζει μια κάρτα τσακ μπαμ με την πιο απλή διαδικασία.

Καλή είναι η Κύπρου αλλά λίγο σπάνια τράπεζα.

Εurobank μονο με τη ταυτοτητα τη περνεις την ιδια στιγμη αν θες pin τους το λες και σε ~ 1 βδομαδα σου ερχετε ταχυδρομικως ζητημα να ειναι 10 λεπτα δουλεια κρατησεις αναλογα το ποσο που βαζεις

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ερωτηση στα γρηγορα...εκανα μια αγορα από ebay (εχω φτασει στο σημειο οπου μου λεει να πληρωσω με το paypal αλλα δεν εχω πληρωσει ακομα) για ένα φιλο τελευταια στιγμη το μετανιωσε. Υπαρχει καποια επιλογη η φορμα για ακυρωση η πρεπει να μιλησω με τον πωλητη και αν θελει μου την ακυρωνει αυτος?

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο resolution center και πατα "Ι want to cancel a transaction".

Αν δεν βγαλει τπτ, στειλε μηνυμα στον πωλητη, πες του οτι θες να το ακυρωσεις. Αυτος σιγουρα μπορει να το ακυυρωσει (αν θελει...)

Link to comment
Share on other sites

Πες του οτι εχεις προβλημα με το paypal-τραπεζα συνήθως πιάνει(3στα 3 :p)

Βασικα του ειπα αν μπορει να ακυρωθει η παραγγελια χωρις να του δωσω καποια ιδιαιτερη δικαιολογια και σε ένα 30λεπτο ανοιξε case και την ακυρωσα...:magic:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εκανα εγγραφη για paypal και οταν παω να ενεργοποιησω τον λογαριασμο μου βγαζει αυτο το σφαλμα και δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανω

We have detected an error in the link that you just used. This error is often caused when a link is split between two lines. To function properly, the full link must be entered into your browser window.

To properly enter the link:

  1. Copy and paste the first line of the URL into the address bar of your browser window.
  2. Copy and paste the second line in the address bar of the same browser window, directly after the first line.
  3. Make sure there are no spaces in the newly formed link.

βοηθεια καποιος???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.